Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ülkem Özsezen Synesthesia Quartet

Sanatçı: Ülkem Özsezen
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21.45
Web Adresi: http://nardisjazz.com/
Etkinlik Bilgisi : Müzisyen bir aileden gelen piyanist/besteci Ülkem Özsezen ünlü caz okulu Berklee College of Music`den 2001 yılında mezun oldu. Aynı zamanda caz eğitimcisi ve prodüktör olan müzisyenin tümüyle kendi bestelerinden oluşan Ghost`s Note ve Milliday isimli iki albümü bulunuyor. Ülkem Özsezen; gitarda Bora Çeliker, basta Apostolos Sideris ve davulda Ekin Cengizkan`dan oluşan Synesthesia Quintet`i ile Nardis?de kendisine ait besteler ve caz standartlarından oluşan bir repertuvar sunacak.


Batu Şallıel & Enver Muhamedi Duo

Sanatçı: Batu Şallıel (sax), Enver Muhamedi (b)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


 
Cenk Erdem

İftihar edin, o Tarkan...

 9793 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Önce fizzy ile düştük şarkıların içine. 24 saatte toplam 50 bin, 1 haftada 200 bin şarkı indirilerek hem de. DMC etiketiyle yayınlanan 10. stüdyo albümü ile Tarkan, fizzy rekorlarının hemen ardından misal Katy Perry yamacına süzülerek iTunes listesinde 37 numaradan direkt girmiş oldu listelere. Hızla İngiltere, Almanya, Fransa, Avusturya, Belçika, Hollanda, İsveç, Norveç, Bulgaristan gibi bir dolu ülkede listelere girerken, Bahreyn’den, Azerbaycan’a ve Özbekistan listelerine kadar 1 numaraya yerleşmeye başladı.

Velhasıl, yıllardır bizim tek 1 numaramız

Tarkan’dan daha iyi erkek şarkıcımız yok. E tabii havada şahin gibi “Nesini beğenmesek?" diye bekleyenler kendilerini yerlere atsınlar, kompleksleri silkelenir belki üzerlerinden.

* * *

Bir kere, sadece sesi yeter ama duruşuna kurban olduğum Tarkan şu sıra bizi birleştirebilecek tek isim. İftihar edin. Birileri çirkinliklerine çekmeye çalışırken sevgi dilini kullanan, zeytin ağaçlarına kadar her güzelliğin kıymetini bilerek ışıldayan ve sağlam duran kaç şarkıcımız var?

İftihar edin... Tarkan, 10 numara

Şarkılar şöyleymiş, böyleymiş. Daha duygu diline bakmadığınız kimbilir ne çok söz var o güzel albümde. Aysel Gürel’in sözlerine bir bakın, Günay Çoban’ın, Gülşah Tütüncü’nün ve her zaman içindeki güzelliği daha çok ortaya çıkaran kişinin Tarkan olduğunu düşündüğüm Sezen Aksu’nun...

“Herşey Fani” albümden vurulduğum ilk şarkıydı. Sezen yazmış. Sezen’in şarkısını Tarkan’dan dinleyerek Karaköy’de çay simit keyfi yaparken o çay rakıya dönüştü, öyle güzel yani... Hem Gülşah Tütüncü’nün yazdığı “Çay Simit” parçası Adile Naşit filmleri gibi sevgi uyandırıyor insanın içinde. Bölünmekten yorulan bizleri birbirimizi kucaklarcasına sarıyor içtenliğiyle.

* * *

Bir yandan sözler alıyor çoğu yerde. Misal, Tarkan’ın melodiye döktüğü “Sevdam Tek Nefes” ile “Ben doğduğum günden beri bozgunum  / Zamanı dersen, öl de öleyim” demiş Aysel Gürel. Ah Aysel Gürel. Güzel insan. Albümde Ümit Sayın da var, ne güzel şarkılar yazdı hep ve “O Sevişmeler” nasıl da güzel, ah o sevişmeler...

* * *

Günay Çoban “Bal Küpü” ile Tarkan’a yakışan o kaliteli işveyi, cilveyi ne güzel vermiş sözlerle. Erkekte sadece Tarkan’a yakışıyor şarkıların cilvesi. Kadına da şarkılarda o işve en çok Sibel Can’a yakışır bilirsiniz. Biri erkeği, biri dişisi cilvenin. Günay Çoban nasıl güzel laflar dökmüş, aşk uyandırmış şarkılarında. İşte tam Tarkan şarkısı dediklerimiz de var üstelik. “Kedi Gibi” sokuluyorsun dinlerken, dinledikçe, Allah aşkına kim var şöyle sesi ve duruşu ayrı ayrı güzel erkek şarkıcı? Murat Boz mu? Benden “Hodri Meydan”...

* * *

Nazan Öncel’in “Acımasız” şarkısını iyice dinleyin, ya da mesela Sezen’in hislendiren “Çok Ağladım” şarkısını... Onu da Ayça Z. Aydın ve Matthew Erdem yapmışlar. Dinleyin dalın o şarkıya özellikle. O kadar.

* * *

Çevresindeki insanlardan belli güzelliği. Ekibinden Sevtap Küçükkaralar’ı biliyorum mesela. Nasıl çiçek. Gülşah Tütüncü ile muhabbetimiz büyüyor mesela. Ihlamur ağaçlarının kokusundan sarhoş olan bir güzel insan düşünün, öyle işte Gülşah. İftihar edin doğaya aşık Tarkan’ımızla da.

* * *

Gülşah Tütüncü ile çay simit konuştuk duyguları. Muhabbetimize neler diyor bir genç müzisyen olarak ve Tarkan’ı o nasıl biliyor acaba? Bir bakın.

Cenk Erdem


Gülşah Tütüncü: "Tarkan asil biri..."

Cenk Erdem: ”Çay Simit” parçası müziğiyle, sözleriyle sımsıcak bir sevgi uyandırıyor; özledik toplum olarak birbirimizi sevmeyi değil mi?

Gülşah Tütüncü: Evet, doğru cümle bu, toplum olarak sevmeyi özledik. Şimdi herkes kendini ve kendi yakınını seviyor, eski Türkiye uzağını da severdi. Büyük marketlerimiz değil mahalle esnafımız, komşularımız vardı, şimdi kimse alt katında, yanında kim oturuyor tanımıyor. Anadolu çocuğuyuz biz, tanrı misafirine kapısını sofrasını açan ataların evlatlarıyız, şimdi kapılarımız birbirimizden korkarcasına kilitli, birbirimize karşı ne ara bu kadar çekingen ve öfkeli olduk, daha da kaynaşacağımıza neden ayrışıyoruz, hoş görümüze merhametimize ne oldu?

Cenk Erdem: Ay ile yıldız gibiyiz derken sanki şarkının duygusunda da bölünmüşlüğe arkamızı dönüp kucaklaşıyor gibi; ne dersin?

Gülşah Tütüncü: Bu ülkeden bir sebeple gitseniz beşinci gün yine memleketim, yine memleketim dersiniz, aynı yollarda yürüyor, aynı ezanı dinliyor, aynı marşı söylüyor, aynı damak tadıyla yemekleri yiyor, aynı esprilere gülüyor, aynı türkülerde burnumuzun ucu sızlıyor. Farkında olmadan içimize kodlanan öyle belirli alışkanlıklarımız var ki...

* * *

"Çay Simit" şarkısı bizi biz yapan temsili ögelerle donanmış halde. Çay simit ikilisinin yan yana duruşu dünyanın hiçbir yerinde bizdeki kadar bütünlük sağlamıyor, gül-diken, tasavvuf-divan halk ve modern edebiyatımızın her döneminin aşkı tanımlayan ayrılmazlığı vurgulayışın vazgeçilmezi, Ayla yıldız gibiyiz bayrağımızı temsilen yazılan bir dize. Bayrak sevgisi büyük bir aşkı temsil eder, ay ve yıldız ayrılmaz bir bütündür.

Aynı tarihin şahitleriyiz. Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaşi Veli gibi özü sevgi ve hoşgörü olan kültürel bir kubbenin altında nesilden nesle yayılmışız. Köklerimiz aynı, dallarımız yapraklarımız neden farklı olsun? Bindiğimiz dalı kesmeyelim, yapraklarını yolmayalım. Kökü barış olan ağacımızı kurutmayalım...

Cenk Erdem: Tarkan`ın sesi, çay simit öyle güzel yakışmış ki; balla kaymak gibi onun sevgi parlayan kimliğine zaten çok uymuyor mu?

Gülşah Tütüncü: Pop müzik adı üstünde popüler olandır, bu popülerlik içinde hayata dair ciddi bir şeylerden bahsetmek ve ciddiye alınmak kolay mesele değildir, bir söylem karakterinizle uyuşmuyorsa sakil durur. Türk pop müziğinde ancak Sezen Aksu, Tarkan gibi bir elin parmağını geçmeyecek isimler bu misyonu hakkıyla taşıyabiliyor.


Gülle diken gibiyiz...


Evet, şarkı Tarkan`a çok uyuyor çünkü ilk çıktığı günden bu yana ona ve şarkılarına hayran bir müzisyen olarak her melodisi her kelimesi bir terzi gibi özenle dikildi.

Cenk Erdem: "Çay Simit" yurt dışında yaşayanların çok özlediği bir ikili hatta sevgilimiz İstanbul`un çiçekleri; nerelerde yazdın o şarkıyı?

Gülşah Tütüncü: Babam adımın başına gül koymuş, eski tanıdıklar bana gül der, annemin ismi Gülşen babam anneme de gül derdi. Bana hediye edilen gülleri kurutup saklayanlardanım. Gülün anlamı bende ayrı, çay simit şarkısında `"gülle diken gibiyiz" cümlesi, severiz de söveriz de, güleriz de ağlarız da, birbirimize batsak da gülün kadifemsi dokusu yine sarar iyileştirir anlamında, yani biz ayrılamayız ki...

* * *

Bu şarkıyı stüdyomda yazdım, stüdyomun bahçesinde her gün suladığım gül ağaçlarım var.

Cenk Erdem: Tarkan`a yıllar önce yazdığın "Usta Çırak" şarkısının yenilikçi bir tınısı vardı; ne kadar zamandır tanışıyorsunuz?

Gülşah Tütüncü: "Usta Çırak" neredeyse 10 sene evvel yapılmasına rağmen Türkiye için çok yeni bir sound sayılırdı. Bizde yürüyen pop şarkıların formlarından apayrı, yurt dışında seyreden müzikten de besleniyor olmanın çıkardığı ürünlerden. "Usta Çırak" şarkısını Tarkan`la buluşturmak DMC genel müdürü Samsun Demir`in aklına gelen güzel bir fikirdi. Bu albümdeyse aylarca, yıllarca titizlikle sıfırdan birçok şarkı çalıştık; daha bir usta çırak, daha bir abi kardeş olduk, aslında şarkıyı tek başıma yapmış da sayılmam. Bir çok yerinde fikri ve ruhu vardır; demo düzenlemesinin ruhunda da Ozan Çolakoğlu vardır. Demo düzenlemelerini hazırlarken, “Ozan olsa buraya ne yazardı?” diye düşünerek yazdım.


Tarkan star olmak için doğmuş...


Cenk Erdem: Sen bize Tarkan`ı nasıl tarif edersin?

Gülşah Tütüncü: Tarkan çok asil biri, davranışından, konuşmasından, duruşundan, her yanından asalet akıyor. Star olmak için doğmuş. Sıfır ego, işinde müthiş titiz, sevmediği ya da istemediği bir şeyi söylemeden evvel sarf edeceği cümleleri dahi gönül alarak söylüyor.

Cenk Erdem: Ayşe Hatun Önal`a esprili bir şarkı patlattın, Tarkan`a sımsıcak bir şarkı daha; kemanın elinde sahnelerdesin; başka ne sürprizlerin var?

Gülşah Tütüncü: Yeni şarkıların hepsi sürprizli, Ayşe Hatun Önal`daki “Beyaz Atletli” şarkımıza klip geliyor. Son derece sürprizli. Sonbaharda kendi şarkılarımı kendim de söylüyor olacağım. Kendi single projemde çok sürprizli. Kemanlı projeler ayrı sürprizli. Yıllardır özenle çok çalışarak, sıradanlıktan uzak, sürprizli farklı işler çıkarmaya gayret ediyorum. Bakalım sektörün bana olan sürprizleri ne olacak?

Kaydet

Cenk Erdem

Cazkolik.com / 28 Haziran 2017, Çarşamba

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Caza nerden başlamalı?
Best of 2019
Cazkolik Best of 2019 Yayında: Caz yazarları, radyo programcıları ve eleştirmenler yılın en iyi albümlerini seçti.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor... » Canı nasıl isterse öyle bir Madonna... Asla toplumsal kalıplara, kodlara uymuyor. Cenk Erdem yazdı! » Cenk Erdem Röportajı: Bendeniz: "Of ne kadar güzel şarkı? demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım..." » Cenk Erdem Yazdı: Efsanevi Abba şarkısını yorumlayan Cher; "sana bayılıyoruz..." » Cenk Erdem Yazdı: Loreena McKennitt son albümü » Cenk Erdem Yazdı: Şaşırtıcı geliyor değil mi? Pop ikonu Kylie artık 50 yaşında! » Cenk Erdem Yazdı: Belli ki Mariah Carey artık biraz anlaşılmak istiyor... » Cenk Erdem Yazdı: "Sertab`ın Müzikali" yavaş ve profesyonel ilerliyor, müzikal şıklığını bozmadan büyüyor. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp