Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ülkem Özsezen Synesthesia Quartet

Sanatçı: Ülkem Özsezen
Mekan: Nardis Jazz Club, Rez: 0 212 244 6327 / 0 532 244 5778
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21.45
Web Adresi: http://nardisjazz.com/
Etkinlik Bilgisi : Müzisyen bir aileden gelen piyanist/besteci Ülkem Özsezen ünlü caz okulu Berklee College of Music`den 2001 yılında mezun oldu. Aynı zamanda caz eğitimcisi ve prodüktör olan müzisyenin tümüyle kendi bestelerinden oluşan Ghost`s Note ve Milliday isimli iki albümü bulunuyor. Ülkem Özsezen; gitarda Bora Çeliker, basta Apostolos Sideris ve davulda Ekin Cengizkan`dan oluşan Synesthesia Quintet`i ile Nardis?de kendisine ait besteler ve caz standartlarından oluşan bir repertuvar sunacak.


Batu Şallıel & Enver Muhamedi Duo

Sanatçı: Batu Şallıel (sax), Enver Muhamedi (b)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 28 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL.


 
Cenk Erdem

İyi ki varsın Pentagram, 30. yılın kutlu olsun.

 6970 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Türkiye’de Rock ve Metal müziğin okulu sayılan otuz yıllık bir grup Pentagram. Söyleşilerinde Heavy Metal müziğin yoğun nüfuslu sanayi şehirlerini temsil ettiğini sıklıkla yineledikleri halde belki tahminlerinden çok fazla sayıda dinleyicileri için hemen her müzisyeniyle ve kimi şarkılarıyla öyle çok duyguyu ve anıyı temsil ediyorlar ki.

* * *

30. yılını Açıkhava Harbiye’de kutlarken seyirci profili mezunlar gününü hatırlatıyordu. Aynı güzel anılardan mezun rockerlar. Sinema ve düğün salonlarında verdikleri ilk konserlerde salonların tabiatı gereği o coşku ve enerjiyle uyuşmadığı için sandalyeler havada uçuşuyordu.

* * *

Konserlerde bağırmak, çağırmak, şarkı söylemek güzeldir. Düğün salonu misal beni hâlâ çıldırtır. Gençlerin büyümeleri için hayır demeye, Rock müziğin muhalif tavrının vereceği cesarete belki de şu dönem çok daha fazla ihtiyaç var.

* * *

Pentagram, 30 yıllık kültür sanat değerimiz. Şu günlerde ise grup kurulduktan bu yana çekilen videolar, röportajlar, fotoğraflar ve diğer birçok kaydı gün yüzüne çıkıyor. 30. yılında sevilen şarkılarını yeniden yorumladığı ‘Pentagram Akustik’ adlı bir albümle kolları sıvayan ve yeniden sahnelere dönen topluluk, bu kez müzikal yolculuklarını video serisi haline getirdi.

* * *

Pentagram, grubun kuruluş aşaması 1986-1991 yılları arasını içeren ilk videoyu 28 Eylül Perşembe günü kendi sosyal medya hesaplarından yayınladı. 30 yıllık bu yolculuğun özel isimleri Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Athena, Murat İlkan, Ogu?n Sanlısoy, Demir Demirkan video serilerinde sohbetleriyle karşımıza çıkarken, ben de bir sohbet etmiş olayım istedim. 30. yılları ve bize hediye ettikleri tüm anılar kutlu olsun.

Cenk Erdem

Pentagram 30. yılını "Pentagram Akustik"

albümüyle kutluyor

Cenk Erdem: 2017 senesi Pentagram için 30. yılında akustik albümüyle ne kadar kıymetli işler yaptığınızı belgelemiş oldu denilebilir mi?

Cenk Ünnü: Kıymetli işler mi bilmeyiz ama parçaların akustik yorumlarını içeren farklı bir 30. yıl albümü yayınladık. Özel konuklar da eklenince içimize oldukça sinen bir çalışma ortaya çıktı.

Cenk Erdem: Manowar, Metallica gibi efsanevi gruplarla festivallerde defalarca aynı sahneyi paylaştınız, ilk büyük heyecanınızı hatırlıyor musunuz?

Türkiye`ye gelen ilk yabancı metal grubu

Cenk Ünnü: Aslında ilk heyecan 1990`da o dönem Türkiye`ye gelen ilk yabancı metal grubu olan Alman Grinder ile Harbiye Açıkhava`da sahne almaktı. İnanılmaz bir deneyimdi.

Tarkan Gözübüyük: Grinder, Pentagram, Akbaba. Bizim ilk albüm sonrası ilk konser. Grinder yeni bir EP yayınlamıştı, turnedeydiler. Grupla çok iyi anlaştık. Yaşça bizden büyüklerdi. Konserden bir gün önce, çalışma yerimiz olan Hakan`ın Göztepe`deki evine geldiler. Meteoroloji arazisinde futbol oynadık. Müzik dinledik, sohbet ettik. Karşılıklı birçok şey sorup anladık. Çakmakla bira kapağı açmayı da onlardan öğrendik.

Cenk Erdem: Müziğiniz bizde belirli bir kesimin çok ilkel yaklaşımlarıyla uzun zaman kısıtlanan bir tür olarak size ilginç anılar bıraktı mı?

Cenk Ünnü: Pentagram hiçbir zaman popüler olmadı. Yapılan işler ticari kaygıdan uzak, yaşadıklarımızın özetiydi. Pek tabi revaçta olan müzik kanalları, program ve sponsorlarının kısıtlamaları bahsettiğiniz gibi kaçınılmazdı.

Özel televizyonların yöneticileri bizi hâkir gördü

Tarkan Gözübüyük: Özel kanalların ilk açıldığı dönem tuhaftı. Çeşitli programlara konuk olup işimizi duyurmaya çabaladık. Önceden beri TRT ile gayet düzeyli bir münasebetimiz vardı. Özel TV`lerin kurumsal idarecileri bizi hâkir gördüler. Çekim setlerindeki yapay çevreyi ve arka planı pek algılayamadık. Kamera arkasında yaşananlar Otostopçunun Galaksi Rehberi gibiydi.

Cenk Erdem: Türkiye`nin en büyük heavy metal grubu oldunuz ama dağıldıkça da ayrı ayrı harika işler çıktı, Pentagram bir rock okulu diyebilir miyiz?

Tarkan Gözübüyük: En çok birbirimizden öğrendik. Bizim kuşak müzisyenler genelde böyle.

Cenk Erdem: Akustik albümünüzle sahneniz daha çok pop rock kıvamında bir 80`ler grubu hissi veriyor, 80`lerin tadına doyulmuyor değil mi?

Tarkan Gözübüyük: 80`ler pop rock deyince akla Toto, Prince, The Police gibi isimler de gelebilir. Pentagram Akustik daha ziyade Eagles, Fleetwood Mac, Jethro Tull, eski Scorpions, Moğollar gibi örneklere yakın düştü. Nispeten folk ağırlıklı.

Cenk Erdem: Bağcılar düğün salonu maceralarınız dönüp baktığınızda size de çok kitsch geliyor mu?

Tarkan Gözübüyük: O zaman da şimdikinden farklı görünmüyordu. O yaşlarda severek uğraştığımız bir şeyler olduğu için şanslı ve memnunduk.

Cenk Erdem: Şebnem Ferah`tan, İskender Paydaş`a kadar diğer müzisyenler albümünüze katılırken başta planlamadığınız halde size sürpriz olanlar hangileriydi?

Tarkan Gözübüyük: Kerem Özyeğen çoğunlukla Sırbistan`da olduğu için program yapamadık. Fakat her gelişinde biraz gitar, biraz vokal, parçalara boyut kattı. Demir`in gelebilmesi de şanstı. Hangi şarkıda ne çalacağı kayıt günü belli oldu. Şebnem`in seslendireceği şarkı konusunda, karşılıklı nezaketten bir türlü karar alamıyorduk. Ogün Sanlısoy bir gece oturup albümleri taramış, parçayı tespit edip Şebnem`e uyarlamış, gitarla da kaydedip yolladı, budur diye.

Cenk Erdem: Rock müziği kendini sisteme ait hissetmeyen gençler için her zaman büyük bir değer olacak ama şu ortamda kafa tutmaya ve gençlerin kendileri gibi olmalarına yetebilir mi?

Tarkan Gözübüyük: Şu ortamda gençlerin de işi kolay değil. Meslek edinmek, kendilerini ve ailelerini desteklemek durumundalar. Özgür düşünebilmek, muhalif olabilmek, kişiliğe bağlı.

Cenk Erdem: Gençlerin büyümeleri için hayır demeleri önemli, Rock müziğin muhalif tavrının gençlere verdiği cesareti siz nasıl tanımlarsınız?

Tarkan Gözübüyük: Rock müzik, yoğun nüfuslu sanayi şehirlerini yansıtıyor. Sesini, rengini, her kesimden psikolojiyi, yalnızlığı. Endonezya`dan Kanada`ya, Güney Afrika`dan Norveç`e, Çin`den Portekiz`e, Rusya`dan Brezilya`ya, Almanya`dan İran`a kadar böyle. Her şarkı, yaşanmış farklı duygular, algılar, hikayeler anlatıyor. Yakın hissedenleri buluşturuyor.

Cenk Erdem: Bana dans müziklerindeki ve rock müzikteki yüksek enerji aynı duyguyu veriyor, misal Prodigy ve Marilyn Manson şarkılarında aynı hazzı buluyorum, siz ne dersiniz?

Tarkan Gözübüyük: Prodigy de Marilyn Manson da durumu endüstri makineleri üzerinden tanımlıyor.

Cenk Erdem: Sıradaki iş albüme koymadığınız ama konser repertuvarlarına eklediğiniz akustik şarkılar olabilir mi?

Cenk Ünnü: Evet ama 30. yıl sonrası önceliği neye vereceğimiz hâlâ net değil. Belki yeni bir single ya da albüm de olabilir.

Tarkan Gözübüyük: Bazı konserler kaydedildi. Albümde olmayan parçaların canlı kayıtları internete konabilir.

Cenk Erdem

Cazkolik.com / 24 Ekim 2017, Salı

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Caz dünyası için karanlık bir pazar oldu: Cazın iki usta ismi Jimmy Heath ve Claudio Roditi hayatını aynı gün kaybetti.
İstanbullular şubat ve mart aylarında rüyâ gibi konserler maratonuna hazır olsun.
Albüm Yazısı: 4 çellistin 27 yıllık serüveninde modern dünyaya savrulan küller.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor... » Canı nasıl isterse öyle bir Madonna... Asla toplumsal kalıplara, kodlara uymuyor. Cenk Erdem yazdı! » Cenk Erdem Röportajı: Bendeniz: "Of ne kadar güzel şarkı? demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım..." » Cenk Erdem Yazdı: Efsanevi Abba şarkısını yorumlayan Cher; "sana bayılıyoruz..." » Cenk Erdem Yazdı: Loreena McKennitt son albümü » Cenk Erdem Yazdı: Şaşırtıcı geliyor değil mi? Pop ikonu Kylie artık 50 yaşında! » Cenk Erdem Yazdı: Belli ki Mariah Carey artık biraz anlaşılmak istiyor... » Cenk Erdem Yazdı: "Sertab`ın Müzikali" yavaş ve profesyonel ilerliyor, müzikal şıklığını bozmadan büyüyor. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp