Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Rémi Panossian

Mekan: Yapı Kredi Kültür Sanat, Loca
Tarihi: 09 Aralık.2019
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Dünyaca ünlü caz piyanisti Rémi Panossian Loca`nın konuğu oluyor. Son dokuz yılda trio projesi ile dünyanın prestijli sahneleri ile Tokyo, Montréal ve Vancouver caz festivallerinde dört yüzü aşkın konser veren Panossian üç yıldır sık sık solo konserler de düzenliyor. Piyano solosu ile kendini daha dolaysız, berrak ve daha samimi bir şekilde ortaya koyabildiğini ifade eden Panossian, "DO" adını verdiği solo projesiyle çıkıyor bu akşam dinleyicinin karşısında. Müzik notası "Do" Korecede ada, Japoncada yön, Tibetçede taş, İngilizcede gerçekleştirmek anlamına geliyor. Bu sözcük, Fransız müzisyenin yeni macerasının her boyutunu tanımlıyor ve onun içsel yankılarını dışavuruyor. Biletler Biletix`te.


 
Cenk Erdem

Son on yılda çıkan kimseyi başarılı bulmuyorum

 3345 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Uzun yıllar önce “Benden İzler” albümü çıktığı sıralarda Cihangir’de, yağmurlu bir akşamın serinliğinde, zencefilli çaylarla muhabbet ettiğim, şarkı söyleyişine evvel ezel bayıldığım Bendeniz’in yepyeni derleme albümü “Best Of” piyasaya çıkar çıkmaz yeniden peşine düştüm. Hem de ne peşine düşmek, Carlos Santana röportajı ayarlayıp New York’tan konuşmak bile daha kolay olmuştu, öyle diyeyim. Ancak çevresindeki “çok meşgul, hep meşgulleri” aşıp da Bendeniz’e ulaştığınızda nezaketi ve samimiyeti çok mutlu ediyor. Şarkıları gibi çok özel... Bu duygumu dürüstçe Bendeniz’e de ifade ettiğimde müziğe nasıl değer verdiğimi ve Bendeniz’i ne kadar sevdiğimi de sanırım hissettirebilmişim ki, sorularıma sıcak bir nezaketle yanıt verdi...

* * *

25 yılı aşkın kariyerinin o çok kendine has şarkı yazarı kimliğiyle çok sevdiğim Bendeniz’in “Best Of” albümünde şarkılarının nefis sahne versiyonları yer alıyor. Yer yer Balkan havası, yer yer Yunan havası hissettiren düzenlemeler de çok eğlenceli olmuş. Albümde ayrıca beş şarkıya vokallerde Ümit Sayın ve Hazal eşlik etmiş. Albümün çıkış parçası olan ‘Neler Olacak’ şarkısına o kumsalda izlediğimiz Fatih Ahmet Kaya yönetmenliğinde çekilen video klip de çok fazla okuma hissettiriyor. Velhasıl, Bendeniz yeni nesillere ve bize yepyeni bir albümle ulaşmadan önce yıllardır sevdiğimiz şarkıları bir güzel tazelenmiş. Üstelik “Best Of” albümünün ikincisi de hazır. Bu arada laf aramızda, Bendeniz’in yeni şarkılarını dört gözle beklerken, duygularını ve hayata bakışını kaleme döktüğü bir de kitabı çıkıyor. Bendeniz’le derleme albümünü, kitabını, yakın gelecekteki planlarını, şarkılarını ve hatta sosyal medya ile ilişkisini konuştuk.

Cenk Erdem

Cenk Erdem Yazı ve Röportajları arşivi
Cenk Erdem`in dünyaca ünlü yerli ve yabancı yıldızlarla yaptığı, toplamda 1 milyondan fazla okunan yazı ve röportaj arşivi için tıklayın.

Cenk Erdem: Yepyeni derleme albümünüzle bir dönem ezberlediğimiz o güzel şarkıları sahne versiyonlarıyla tazelediniz, şarkıları nasıl seçtiniz?

Bendeniz: Şarkıları öncelikle ilk 5 albüm ağırlıklı, 23 şarkı olarak en akılda kalan şarkılardan seçtik. Halbuki daha 30 tane daha çok bilindik, aralarında hit de olmuş çok şarkı vardı. Belki onları da yaparız ama ben yeni albümden yanayım.

Cenk Erdem: Sahne versiyonları sazların coşkusu ile yer yer balkan havasında, yer yer Yunan havalarında aranjelerle coşkulu bir konserdeyiz duygusu yaratmış, siz sahnede en çok hangi şarkıda eğleniyorsunuz?

Bendeniz: “Neler olacak?” ve “Güvendiğim dağlara kar yağdı” için gerçekleştirdiğimiz aranjeler biraz farklı oldu ama keyifli de oldu. Ben ikisini de çok sevdim. Sahnede bazen eski, bazen bu yeni versiyonları çalıyoruz. Havaya göre.

Cenk Erdem: “Neler olacak?” şarkınızın yeni videosunda sanki geçmişten gelen şarkılar görsellerle nostaljilerini kenara bırakıp, tazelenerek kumsalda yeniden yaza kavuşuyor; yeni düzenlemesine en çok heyecanlandığınız şarkı hangisi oldu?

Bendeniz: “Turnayı gözünden vurdum” ve “Biri var” sanırım, diğer ikisini söylemiştim. Gerçi her şarkı yeniden ruh buldu diyebilirim ama eskisi gibi klip çekimlerini özledik ve olmalı. Önceden çok daha özen vardı her şeye. Bunlar özlediğimiz şeyler.

Cenk Erdem: Serkan Kaya çok güçlü bir ses, kaybettiğimiz güzel insan Harun Kolçak şarkısına damardan bir acı yüklemiş, Serkan Kaya gibi sesini sevdiğiniz kimler var?

Bendeniz: Serkan’ın tarzında bir tek Serkan Kaya var diyebilirim. Sesini inanılmaz güzel kullanan bir sanatçı. Güçlü bir yorum… Sesini sevdiğim çok kişi var tabii ama önemli olan yorumdur.

Cenk Erdem: Ünlü isimlerin şarkılarına başka seslerin yorumlarıyla saygı albümleri çok popüler; siz bir başkasının şarkısını söyleseydiniz, hangi şarkıyı keyifle okurdunuz?

Bendeniz: Hiç düşünmedim şarkı ismi şu ana kadar. Öyle bir teklif gelirse sesime uygunluğu çok önemli tabii ki.

Cenk Erdem: Sahnede başka isimlerden şarkılar okuyor musunuz?

Bendeniz: Söylüyoruz. Aslında benim çok şarkım olduğu için gerek kalmıyor ama sahnede kendim için söylediğim şarkılar var. Daha eğlenceli hale geliyor.

Cenk Erdem: “Best Of 2” albümünüz de hazırmış, çok bekleyecek miyiz?

Bendeniz: Evet hazır. Tamamen ticari bir olay olduğu için yorum yapamıyorum. O iş Polat Bey’in kararı.

<

Cenk Erdem: Aslında arada 2017 çıkardığınız “O insan” şarkısının farklı düzenlemeleriyle hem duygu yüklü hem de kulüplere yakışan bir tınısı vardı; “Best Of” albümünüze rağmen başka remix sürprizleriniz olacak mı?

Bendeniz: “O insan “benim çok sevdiğim bir şarkı oldu ve o şarkının değeri de sonra anlaşılacak. Volume 2 de var zaten. Yaz yaklaştığında remixler yapılmaya başlanır zaten.

Cenk Erdem: Sosyal medyada Beyonce gibi kimseyi takip etmiyorsunuz ve alınganlıkların sizi yorduğunu söylemişsiniz; sosyal medya sizce aşka neler etti, neler olacak?

Bendeniz: Yani sürekli insanlarla uğraşmak zorunda kalmış olmuyorum böylelikle. Herkes kendini algıda farklı yerlere koyunca ve kıyas yapmaya başlayınca sinir sistemimiz bozuluyor. O nedenle gerek yok. Belki sadece işimle alakalı insanları takip edebilirim.

Cenk Erdem: Günlük hayatınızda en çok nerelerde keyif yapıyorsunuz?

Bendeniz: Ev ortamı en keyif aldığım yer. Tam bir ev kedisiyim. Arada sırada en samimi olduğum arkadaşlarıma yemek yapıp onları davet etmek, sohbet ortamları oluşturmak hoşuma gidiyor. Samimiyet ve sevgi paylaşıyoruz her şeyden önce. Bunların dışında mümkün olduğunda havuza, denize girmek bana inanılmaz enerji sağlıyor. Dışarı çıktığımda da rahat ve sakin yerleri tercih ediyorum.

Cenk Erdem: Yeniden İsviçre’ye dönecekmişsiniz; neler planlıyorsunuz?

Bendeniz: Eğer öyle bir fırsat yaratabilirsem yeniden çok mutlu olacağım tabii ki. Orası benim çok büyük enerji bağımın olduğu bir yer. Yokluğunu hissedip özlediğimde koşarak gittiğim tek yer diyebilirim. Hayatımın büyük bir kısmını orada geçirmek isterim.

Cenk Erdem: Sırada bir de kitabınız var, biraz ipucu verir misiniz?

Bendeniz: Hayata bakışım, algılayışım ve bunların aşka yansıyış şeklini dile getirdiğim bir kitap. Beni yeni dinlemeye başlayan arkadaşlarımız özellikle okumadan geçmesinler.

Cenk Erdem: Çocukluğunuzda size ilham veren şarkıcılar kimler oldu?

Bendeniz: Ben Nil Burak, Erol Evgin dinlediğimi hatırlıyorum. Ergenlik dönemimde ise Madonna, Bon Jovi, Sezen Aksu rüzgarı dahil oldu duygu dünyama. Sonrası zaten malum.

Cenk Erdem: Uluslararası müzik endüstrisinde şu aralar sevdiğiniz popçular kimler?

Bendeniz: Son on yılda çıkan kimseyi başarılı bulmuyorum. Müziğin yozlaşmasını onlarda da sıkı bir şekilde görüyoruz. Kopyacılıkta bayağı yol katedip çıkmaza girdiler. ”Of ne kadar güzel şarkı” demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım. Ondan öncesi zaten sevdiklerimiz çok farklı değildir. Ben poptan ziyade rock, blues daha çok severim. Pop 80-90’larda güzeldi.

Cenk Erdem: Şarkılarınız içinde canınızı yakan ya da sizi çok keyiflendiren iki şarkınız desem; hangilerini söylerdiniz?

Bendeniz: “Günahlar”, “Kurtulamıyorum” diyebilirim.

Cenk Erdem

Cazkolik.com / 07 Şubat 2019, Perşembe

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Büyük sanatçının son 10 yılı...
Melting Pot; Müzikal kültürleri eritme potası
Pekinel kardeşlerin albümü Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri`ne aday oldu.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Erdem Yazdı: Miley kafa tutuyor... » Canı nasıl isterse öyle bir Madonna... Asla toplumsal kalıplara, kodlara uymuyor. Cenk Erdem yazdı! » Cenk Erdem Röportajı: Bendeniz: "Of ne kadar güzel şarkı? demeyeli çok uzun zaman oluyor sanırım..." » Cenk Erdem Yazdı: Efsanevi Abba şarkısını yorumlayan Cher; "sana bayılıyoruz..." » Cenk Erdem Yazdı: Loreena McKennitt son albümü » Cenk Erdem Yazdı: Şaşırtıcı geliyor değil mi? Pop ikonu Kylie artık 50 yaşında! » Cenk Erdem Yazdı: Belli ki Mariah Carey artık biraz anlaşılmak istiyor... » Cenk Erdem Yazdı: "Sertab`ın Müzikali" yavaş ve profesyonel ilerliyor, müzikal şıklığını bozmadan büyüyor. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin rock ve heavy metal okulu Pentagram`la 30. yılını konuştu. » Cenk Erdem Röportajı: Hayatım boyunca duygularımla yaşadım diyen Seyyal Taner`le özel söyleşi yaptı. » Nostaljiye açılan gün... Cenk Erdem "Retro Day" şenliğini yazdı. » Cenk Erdem Röportajı: Tarkan asil biri ve ondan daha iyi erkek şarkıcımız yok... » Cenk Erdem Röportajı: Ezgi Eyüboğlu Karadeniz ezgilerini dünya müzikleri çizgisine taşıyor » Cenk Erdem Yazdı: Müzik endüstrisinde başarılı genç erkek pop gruplarının kaderi bellidir. » Cenk Erdem Röportajı: Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Jan Garbarek`le konuştuk. » Cenk Erdem Röportajı: İlk albümü "His Diyarı"yla DJ prodüktör Görkem Salan tarzının peşinde. » Cenk Erdem Röportajı: İyi rock yapan yeni nesil grup YÖKŞ `şarkı sergi` konseptiyle fark yaratıyor. » Cenk Erdem yazdı: Damar damar aşktan canımız yanarken fena tuz basan Sezen tek kurşun vuruyor yine » Protest, agresif ama çok eğlenceli... Cenk Erdem yeni rap yıldızı Norm Ender`le konuştu. » Cenk Erdem yazdı: Latin diva Shakira`dan muhteşem dönüş. » Cenk Erdem Röportajı: Aşkın Nur Yengi; » Çok kırıldığından yetmez kalp: Meselesi sadece eşcinsellik değil George Michael`ın, meselesi özgürlükler. O hüzünlü "Last Christmas" şarkısı hayatımızdan giden güzel bir adamın şarkısı şimdi. » Cenk Erdem Röportajı: Sertab Erener`le basit, derin sözlerle dolu albümünden biten aşkları konuştuk » Cenk Erdem yazdı: Çok uzun zamandır şöyle sözlerini sindirerek dinleyip, anlattığı aşkları, dertleri hissetmeye gayret ederek içine girmek istediğim bir albüm "Varoşun Çiçekleri". » Cenk Erdem yazdı: Pop dünyasınca yılın merakla beklenen albümlerinden Britney Spears`ın "Glory"si yayınlandı ve ilk notlar alındı. » Cenk Erdem yazdı: Yıllardır sürdürdüğü kaliteli pop çizgisini daha da yukarı taşıyor. Sertab şimdi Sertab gibi... » Cenk Erdem Röportajı: Bu yıl Ceza`nın sahne alacağı dünyanın en büyük festivallerinden Sziget`yi Türkiye temsilcisi Yonca Temizocak ile konuştuk. » Cenk Erdem Yazdı: İstanbul`un yakışıklı New Age yeğeni Alexi Musnitsky. » Cenk Erdem Röportajı: Ceyl`an Ertem: "Güç, cesaret, vazgeçmeyiş. O tavrın hastasıyım." » Cenk Erdem Röportajı: "Çağdaş bestecileri takip etsem de ilhamımı hala Bach`dan alıyorum" diyen klasik kemanın genç yıldızı Emre Engin konseri öncesi konuştu. » Cenk Erdem Yazdı: Tarkan "Ahde Vefâ"sını müziğimizi dünya listelerine taşıyarak ödüyor. » Konserin Ardından | Cenk Erdem Yazdı: "Onlara istediklerini vermeyeceğiz, susturamayacaklar" diyen Storm Large`ın İş Sanat sahnesinden fırtına terapisi. » Cenk Erdem Röportajı: Türkiye`nin tek orijinal Küba orkestrasını kuran Yanssel Castellon`la konuştuk. » `Nasıl bir şarkı söylemektir o, içine işliyor insanın...` Cenk Erdem bu kez caz fusion grubundan kırkında pop starlığına uzanan Sia`yı yazdı. » Dünyanın en önemli, en ünlü şarkıcısı da olsanız bu hayatınızın dışardan göründüğü gibi yolunda gittiğini göstermiyor. » Ece Dorsay`ın yeni albümü "Dünyamın Haritası"nı Cenk Erdem yazdı... » "Sen bizi öldürcen mi?" Bir rock bar düşünün, loş, tıklım tıklım... Öyle kalabalık toplanmış ki, şarkıları, acıyı biliyor ve avaz avaş eşlik ediyor. Cenk Erdem yazdı... » "Değerinizi kendiniz biçersiniz..." Cenk Erdem yazdı; "bu dünyada iki kraliçe var..." » Yılın ilk caz fırtınası yaklaşıyor... Sevgili Cenk Erdem Şubat`ta izleyeceğimiz yeni bin yılın ilk süperstarlarından Esperanza Spalding`i kaleme aldı. » "Anne şefkatinde aşk" Cenk Erdem, 2011`de ölen Cesaria Evora`nın bilinmeyen 13 şarkısının derlendiği yeni albümü "Mae Carinhosa"yı anlatıyor. » Cazkolik`in pop yorumcusu sevgili Cenk Erdem, Kylie Minoque`un son albümü "Kiss Me Once"ı anlatıyor. » Şubat ayında havalar soğuyabilir ama Cemal Reşit Rey konserleriyle caz müziğinde yoğun sıcaklık artışı olacak... Cenk Erdem Şubat ayının caz konserlerini mercek altına aldı... » "Aşkın kaç takipçisi kaldı?" aslında ne kadar trajik bir slogan... Kavramlar sosyal medya çılgınlığı başladığından beri on yılda alt üst olup, dağıldı. Sevgili Cenk Erdem bulduğu bu çarpıcı sloganla kendimizi içler acısı hale getirişimizi anlatıyor. » Post Nancy Sinatra olarak da tanımlanan ve son yılların en önemli pop seslerinden biri haline gelen Lana Del Rey`i 20 Eylül akşamı Küçükçiftlik Park`ta izlemeden önce Cenk Erdem`in yazısını mutlaka okumalı. » Zaman incelik, paylaşma, birbirimizi kucaklama zamanı diyen Cenk Erdem günlerdir içinde yaşadığı isyan günlerinden yeniden doğan aşkı ve sevgiyi yazdı: Hainliği Aşk Yensin! » Cenk Erdem Los Vivancos gösterisi ve Buika konserini izlerken duyduğu kaygıları yüksek sesle dile getiriyor. » İstanbul pop süperstarı Rihanna`yı ağırlamaya hazırlanıyor. 30 Mayıs konseri öncesi Cazkolik`in pop yüzü sevgili Cenk Erdem bir fenomene dönüşen genç yıldızı yazdı: » Cenk Erdem`in mutsuzluk veren ilişkilerden çekip gidebilme gücü veren albümü yayınlandı. » Cazkolik`in pop kalemi Cenk Erdem Ebru Gündeş konser izlenimlerinden yola çıkarak bakış açımızı sorgulamamızı öneriyor. » `Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?` ya da `Aşkın süresi var mıdır?` Dünyanın en sert ve tavizsiz insanı olabilirsiniz ama aşk karşısında çaresiz kalırsınız. Cenk Erdem`de `Aşk Halleri`ni 10 soruda cevaplıyor. » Ervah-ı Ezelde türküsüyle bir anda başta sosyal medya olmak üzere müzikseverlerin yoğun ilgisini çeken opera şarkıcısı, tenor Haluk Tolga İlhan`la Cenk Erdem konuştu. » "Alacağın olsun Sezen!"... "Gizli Aşk" şarkısını dinlediğinde içine düştüğü duygusal tünelden ancak bu yazıyı kaleme alarak çıkan sevgili Cenk böyle sesleniyor yazısında. » Türkiye`de Madonna`nın bir numaralı hayranı olduğunu ispatlayan sevgili Cenk Erdem geçen hafta hayatının en mutlu günlerini yaşadı, Madonna konserini en yakından izleyen oydu ve izlenimlerini de kaleme aldı. » Müziği ve kimliğiyle muhafazakar bakış açısını 30 yıldır Madonna kadar sarsmış bir başka pop figür var mı? 7 Haziran`da İstanbul`u yine alt üst edeceğini düşünürsek böylesi ikonik figürü anlatacak en iyi kalem Cenk Erdem`den okumakta fayda var. » Bu ülkede "Kimseye Etmem Şikayet" ya da "Şimdi Uzaklardasın"ı sevmeyen var mıdır? Türk popunun güçlü sesi Aşkın Nur Yengi`nin İş Sanat konserini izleyen Cazkolik`in popüler müziklere dönük imzası sevgili Cenk Erdem coşkulu konser kaleme aldı. » Cenk Erdem, mesleki gözlemler olarak erkek ve kadının ontolojik farklılıklarını, duygusal karşıtlıkları temelinde kaleme aldı: » Whitney Houston ve Kırık Kalpler Oteli... Cenk Erdem`in kaleminden başarının her türüne rağmen aşkın peşinde ve yalnızca mutsuzluğa doğru koşan bir süperstarın trajik hikayesi. » Önümüzdeki dönem gerçekleşecek İstanbul-Lizbon bağlantılı konserler Cenk Erdem`in kaleminde; "Portekiz Geleneksel Müziklerinin İstanbul Seferleri" » Geçtiğimiz haftalarda ölümü üzüntüye boğan Cesaria Evora ile en son röportajı yapan Cenk Erdem büyük şarkıcıyı yazdı... » "Aşk var unutma, sen aşkı içinde ara. Güzellikleri de ara azıcık, belki uyuyan güzeldir hayatın. Sen hem güzelliklere uyan, hem güzellikleri uyandır hayatında." diyen Cenk Erdem yazdı; "Aşk İçinde..." » Cenk Erdem, Tarkan`ı Açıkhava`da izleyince onu benzerlerinden ayrıran başlıca duygunun peşine düştü... » "Bana, sanki artık yaşayamayacakmışım gibi gelirken, birinin sözünden yeniden hayat bulmak Tanrı`nın hediyesi değil de ne?" diyen Cenk Erdem kırılan ilişkilerin cam kırıklarını topluyor... » Dünya pop müziğini oldukça yakından takip eden Cenk Erdem, popun yeni süperstarı Katy Perry`nin yükselişini kaleme aldı... » Cenk Erdem kalbindeki Amy Winehouse`u kaleme aldı: "Life is a losing game... Gitti giden..." » Yaşananların acı tortusu Sezen Aksu şarkılarının birleştiriciliğinde yokolur mu? » Cenk Erdem yeni yazısında pop ile cinselliğin uzun yıllara dayanan ilişkisindeki pazarlama olgusu ve kavramların son yıllarda büründüğü içeriği sorguluyor... » Cenk Erdem seksenli yılların pop ikonlarından Belinda Carlisle`ın peşinde koşarken anılarını da beraberinde sürüklediği bir konserin izlenimlerini yansıtıyor... » Cenk Erdem`in kaleminden Cranberrries konseri izlenimleri Cazkolik`te... » Cenk Erdem`den "Faithless ile dans büyüsü..." » Cenk Erdem`in Pink Martini konseri hakkındaki izlenimleri... » Cenk Erdem, geçtiğimiz günlerde Aya İrini konserinde Türk dinleyicisinin kalbini yeniden çalan ünlü ses Yasmin Levy?nin konserini anlatıyor...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp