Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ediz Hafızoğlu Nazdrave

Mekan: Stella Jazz Club, Yalı, Selahattin Pınar Çiftliği, Tel: 0 531 299 2575
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 19:00
Etkinlik Bilgisi : Ediz Hafızoğlu Nazdrave projesiyle bu akşam Stella Jazz Club sahnesinde.


Cirque du Soleil BAZZAR

Mekan: Hilltown Alışveriş Merkezi
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat:
Web Adresi: http://www.cirquedusoleil.com/baz
Etkinlik Bilgisi : Yönetmenliğini ve yazarlığını Susan Gaudreau’nun, kreatif direktörlüğünü Samuel Chouinard üstlendiği BAZZAR 8 farklı konseptte yer çekimine meydan okuyarak izleyenleri masalsı bir yolculuğa çıkaracak. Cirque du Soleil’in 1984’ten beri 43. gösterisi olan yeni şov, İstanbul’da 1 Eylül’e kadar 6 performans sergileyecek. Alchemy Project CEO’su Mac S.Far ’’En yeni prodüksiyonlarından biri olan BAZZAR’ın kendisi kadar ünlü ikonik çadırı altında bu özel gösteriyi ilk kez Türkiye’ye getirdiğimiz için mutluyuz” dedi. Cirque du Soleil BAZZAR, akrobat, dansçı ve müzisyenlerden oluşan toplulukların gösterilerinden oluşan yaratıcılık dolu sınırsız bir eklektik laboratuvardır. Burada, uçarı ve eşsiz bir evren yaratmak için orkestra şefinin yönetimiyle tüm unsurlar bir araya geliyor. Beklenmedik olanın normal karşılandığı gösterinin renkli grubu, artistik ve akrobatik oyunları düzenli ve düzensiz şekilde yeniden tasarlıyor, oluşturuyor ve yaratıyor. Biletler 11 Temmuz`dan itibaren www.TixBox.com.tr`de.


BACHçede Festival

Sanatçı: Thomas Gabriel Trio
Mekan: Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, Emirgan, İstanbul
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 19:30
Etkinlik Bilgisi : Bachçede Yaz Festivali Bach kelimesi üzerine farklı oyunlarıyla yıllardır süren bir proje. Thomas Gabriel TRio Bach üzerine caz düzenlemeleriyle bilinen bir üçlü.
Kapılar saat 19:00`da açılıyor.
Konserler 20:30`da başlıyor.
Vale hizmeti ücretlidir.
Fiyat aralığı: 56 TL ile 168 TL arası.


Mavi Sürgün

Mekan: Bodrum Antik Tiyatro
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/Y
Etkinlik Bilgisi : Bodrum’un en önemli simgelerinden, Bodrum`u keşfeden adam Halikarnas Balıkçısı, Bodrum’la buluşuyor. Yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın Bodrum’a sürgün edilerek Halikarnas Balıkçısı’na dönüşmesini konu edinen ‘Mavi Sürgün’ isimli gösteri Bodrum Antik Tiyatro’da 21 Ağustos Çarşamba akşamı gerçekleşecek. Ünlü isimlerin yer aldığı Mavi Sürgün, izleyicilerine müzik, edebiyat, dans ve ebru sanatını bir arada sunacak. Piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ın, yazılarıyla gençlik yıllarından beri kendisine eşlik eden Halikarnas Balıkçısı`nın aynı adlı kitabından ilham alan Mavi Sürgün isimli eseri, Bodrum Antik Tiyatro’da seyirciyle buluşuyor. Sabri Tuluğ Tırpan’ın klasik ve güncel müzik ögelerini rock tınılarıyla harmanladığı müziği; Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney’in etnik-atmosferik vokalleri, Yetkin Dikinciler`in anlatımı, Seyit Sercan Çelik`in modern sema gösterisi, ebru sanatçısı Garip Ay’ın interaktif video gösterisi ile piyanoda Sabri Tuluğ Tırpan, yaylı sazlarda Boğaziçi Quartet, elektro kanunda Mustafa Olgan, bas gitarda Eylem Pelit, perküsyonda Emre Günay ve davulda Volkan Öktem ile hayat buluyor. Projenin rejisörlüğünü ise Beyti Engin üstleniyor.


 
Popüler Gündem

Son Grammy ödüllerinden John Coltrane, Charlie Haden Quartet West`ten Avrupa caz haberlerine, festivallerden, röportajlara kadar her şey artık Cazkolik`in bu köşesinde... Tıpkı aşağıdaki ilk haber demetinde olduğu gibi artık düzenli olarak takip edebileceksiniz.

 8272 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlemekte olduğunuz müzik Regina Carter`ın son albümü "Journey"den "Bei Mir Bist Du Schön"dür.


Cazkolik`in yeni bölümlerinden birindeyiz ve istiyoruz ki burada dünya caz sahnesinden haberlere ağırlıklı olarak yer verelim. Kendi caz kubbemiz aslında gündemi gerçekten yeterince dolduruyor ama dışarda çok daha büyük bir dünya var ve bu büyük dünyada caz adına pek çok şey olup bitiyor. Bir yandan bunları takip etmek, neler olup bittiği hakkında bir şeyler öğrenmek istemez misiniz? Elbette istenir... Gelin, o halde ilk olarak 2011`in ikinci ayı da artık yavaş yavaş bitmeye yüz tutarken dünya caz sahnesinde son sıralarda neler oluyor, neler konuşuluyor hep beraber gözden geçirelim.

Grammy ödüllerinde cazın zaferi.

Geçtiğimiz hafta başı sahiplerini bulan Grammy`lerde alışık olduğumuz üzere caz kategorisindeki ödüller sahiplerini buldu, haberin detaylarını ve kazananları güncel haberlerde okumuşsunuzdur, halen de okuyabilirsiniz ama bu yılı özel kılan şey ise Brezilyanın, hatta dünya cazının son dönemde yetiştirdiği en dikkat çeken genç müzisyenlerden Esperanza Spalding`in başarısı. Ödüllerin caz kategorileri malumdur ama genel kategorideki en önemli ödüllerden biri olan ve ağırlıklı olarak pop, rock türevi müzisyenlerin yarıştığı kategoride ödül almasını herhalde pek kimse beklemiyordu. Karşısında sektörün önem verdiği mesela Justin Bieber gibi isimler vardı ve bu isimler genç bir caz müzisyenine karşı tutunamadılar. 2011`in en müthiş haberlerinden biri olacaktır kuşkusuz.

John Coltrane`in yeni parçaları bulundu...

İşte bomba bir haber daha... Haber Downbeat`ten, cazın efsane dergisi haberinde Coltrane`in daha önce duyulmamış ve basılmamış 3 parçasının bulunduğunu müjdeliyor ve parçaların Nisan ayında yayınlanacak olan "First Impulse: The Creed Taylor Collection" (Impulse / Universal) albümde yer alacağını belirtiyor. Albümün özellliği ise ünlü Impulse Records`un 50. yılını kutlamak amacıyla hazırlanan 4 CD`lik özel bir paket olması. Coltrane`in üç parçasının albümü ne kadar özel bir çalışma haline getirdiğini tahmin etmek zor değil.

Bu arada, Coltrane`in bulunan kayıtları büyük müzisyenin 1961 yılında yine Impulse firması için yaptığı "Africa / Brass" albümü kayıtlarında bulunmuş ve demo kayıtlarmış. Bize kalırsa aslında galiba o kadar da kayıp değillermiş ama nasıl bir özel anlamı olsun da orada kullanalım diye sanki beklenmiş mi acaba? Her ne olursa olsun, önemli olan kayıtların kendisi, şimdiden meraklanmaya başladık bile.

Downbeat demişken, derginin son sayısının kapağını günümüzün en önemli caz piyanistlerinden Brad Mehldau`nun süslediğini belirtelim.

Charlie Haden Quartet West 25. yılını kutluyor.

Haden`ın harika albümü "Sophisticated Ladies"in haberi daha soğumamışken şimdi de 25. yıl haberi geldi. Bu haberde Downbeat`in. Aslında, "Sophisticated Ladies"i boşuna zikretmedik zira Quartet West`in 25. yılı nedeniyle EmArcy / Decca grubu albümün sınırla sayıda basılan gümüş bir diskini yayınlayacakmış. Mutlaka bir konser düzenlenir, haberi gelince onu da paylaşırız ama şunu merak ettik, çıkacak albümden buraya da gelir mi acaba? Kimbilir, koleksiyonerlere not olarak duyurmuş olalım.

Hollanda`lı ünlü plak firması Challenge Records`tan yeni albümler...

Haberlerin hepsi Amerika kaynaklı değil, aklınıza gelmişse peşinen söyleyelim, Avrupa kökenli haberlere de sıkça yer vermek istiyoruz, işte ilki, Hollanda`nın ünlü müzik firması Challenge Records çıkardığı albümlerle sıkça dikkat çeken bir firmadır. Bir gözümüzle düzenli olarak takip ettiğimiz firma yeni albüm haberleriyle sık sık kendini hatırlatıyor.

İlk albüm haberi en son çıkandan olsun; Çin`de ve Japonya`da aslında Lang Lang kadar ünlü olmakla birlikte bizim buralarda adını fazla bilmediğimiz görme özürlü piyanist Nobuyuki Tsujii yeni albümünü çıkarmış. Tahmin edeceğiniz gibi klasik bir piyanist olan Tsujii pop ve caz da çalıyormuş. Henüz 21 yaşında olan genç müzisyen geçen yaz Van Cliburn piyano yarışmasını kazanmış.

İlk haber klasik kökenli oldu, firma ile ilgili gelelim caza, geçen İstanbul Caz Festivali`nde izlediğimiz Tineke Postma`da firmadan albüm yayınlayanlar arasında. 15 Mart`ta piyasaya verilecek olan albümün adı "The Dawn Of Light". Albümün sürpriz ismi ise taze Grammy`li Esperanza Spalding, bu isim albüme daha da ciddi iş yaptırır hiç kuşkusuz.

Challenge Records ile ilgili haberleri bir başka albümle bitirmiş olalım. Yine Hollanda`nın dünyaya armağanı olan caz şarkıcısı Fay Claassen yeni albümü "Fay Claasssen Sings"i yayınladı. Bizden söylemesi, albümünde Ella Fitzgerald`dan Björk`e kadar bir çok ismin şarkısını seslendiriyormuş.

SF Jazz Spring Season 2011

Her daim caz diyebileceğimiz festival felsefesinin yaratıcılarından olan San Francisco Jazz Festivali yılda bir kez festival yapıp gelecek yılı bekleyen bir organizasyon değil. Yıl içindeki mevsimlere göre programlarını düzenli olarak oluşturan yönetim 2011 bahar aylarında "Soulful Singers" adını verdiği konserler serisine hazırlanıyor. Günümüzün önde gelen çoğunlukla kadın ve erkek caz şarkıcılarına programında yer veren konserlerde Patricia Barber, Jane Monheit, Madeleine Peyroux, Lavay Smith, Steve Tyrell ve genç isimlerden Nikki Janofsky sahne alacakmış. Konserlerin Mart sonlarında başlayıp Haziran ortalarında biteceğini belirtelim ve eğer oralardaysanız mutlaka değerlendirin diyerek bitirelim.

Daily News`a konuşan Chick Corea "müzikte yaratıcılığın merkezi halen New York" dedi...

Aslında bunu ayrı bir haber yapmayı düşünüp fırsat bulamazken burada aktarmak daha uygun oldu. Daily News`dan Greg Thomas ile oldukça hoş bir söyleşi yapan Corea New York`un cazda yaratıcılığın merkezi olduğunu söylemekle kalmayıp bir de `Big Apple`ın yaratılık konusunda her zaman fıkır fıkır kaynayan bir yer olduğunu ekliyor.

New York`a ilk kez 1959 yılında taşınan büyük müzisyen -ki tam 52 yıl olmuş- ilk geldiği zaman bir süre Brooklyn`de oturmuş bir süre sonra Manhattan 19. caddenin ilk müdavimlerinden olarak yerini belirlemiş.

Müzik devi Concord`dan yeni caz albümleri...

İlk haber Marcus Miller`dan. "A Night in Monte Carlo" isimli çalışması hem CD hem de DVD formatında yayınlayan firma albümü çok önem veriyor. Son günlerde her yerde rastladığımız kayıt Monte Carlo konserinden alınma ve konserde Miller`a Roy Hargrove, Raul Midon gibi isimlerde eşlik etmişti.

Firmanın bir diğer yeni albümü Fourplay`den geldi. Yirmi yıldan fazladır popüler cazın bu önemli vokal grubu soul & smooth tarzıyla binlerce hayrana sahip ve müthiş tecrübeliler. "Let`s Touch The Sky" adındaki albüm şimdiden listelerin üst sıralarında yerini aldı bile.

Firmadan Frank Sinatra hayranlarına güzel haber; Mr. Voice`ın "September Of My Years" isimli 1965 tarihli albümü yeniden basıldı. Aranjör dostu Gordon Jenkins ile o tarihte13 parçalık baladı kaydeden seslerin en büyüklerinden Sinatra`nın albümü aradan geçen 46 yılın ardından yeniden ve çok daha iyi bir ses kalitesiyle basılmış.

Albüm eleştirileri bölümünde bulabileceğiniz Kurt Elling`in yeni albümünün de bu firma ortaklı çıktığını belirtelim.

Chicago Tribune`dan Howard Reich günümüz kadın caz müzisyenlerinin caz formunu yeniden tanımladığını söylüyor.

Chicago Tribune`un müzik yazarlarından Howard Reich, Esperanza Spalding ve Regina Carter`ı örnek göstererek günümüzdeki kadın caz müzisyenlerinin dinlemekte olduğumuz cazı yeniden şekillendirmeye başladıklarını söylemiş. Onun 2010 sonbaharında çıkan yazısının ardından Spalding`in Grammy kazanması söylediklerini teyid ediyor. Yazısında özellikle Spalding`in son albümü "Chamber Music Society"i örnek olarak gösteren yazar şimdiye değin erkeklerin domine ettiği bir alan olan lider müzisyenliğin kadınların eline geçmeye başladığını da eklemiş.

Müzikte 40 yılı bulan hayatıyla büyük davul ustası Steve Gadd`den yeni bir albüm.

Cazdan pop ve rock`a, George Benson`dan, Chic Corea`ya, Eric Clapton ve Paul Simon`a kadar müziğin tüm büyük isimleriyle adı birlikte anılan davulun büyük ustalarından Steve Gadd davulda kırk yılı bulan meslek hayatını "Steve Gadd and Friends, Live at Voce" isimli bir konser albümüyle kutluyor. Son sıralarda birlikte çaldıkları saksofonist Ronnie Cuber, orgcu Joey DeFrancesco ve gitarist Paul Bollenback ile konserler serileri halinde yıl içinde kırkıncı yılını kutlamaya devam edecekmiş usta müzisyen.

Cazkolik.com / 20 Şubat 2011, Pazar

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı. » 26. İstanbul Caz Festivali Burak Sülünbaz Lars Danielsson röportajı: `Her konser kayalıklardan atlamak gibidir`. » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » 28. Akbank Caz Festivali Özel: Yeni nesil cazda yeni nesil müzisyen; Nubya Garcia » 25. İstanbul Caz Festivali Özel: Garip, nazik, belirsiz bir mevcudiyet; Benjamin Clementine » Geçen yıl yayınlanmış albümler eşliğinde transglobal müziklerde ilham veren çalışmalar (Albümler yayında) » "Django" filmi efsanevi gitaristin bilinmeyen günlerine, hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor. » Festival Portresi: 24. İstanbul Caz Festivali`nde büyük bir caz divasının eve dönüş projesini dinleyeceğiz. » Altmışlarda devrimlerin peşinde koşulurken kimi müzisyenler ruhsal reformun peşindeydi. » Zorlu PSM cazın en önemli divalarından Dianne Reeves`i 18 nisanda ağırlamaya hazırlanıyor. » Hazır önümüz yaz, vizeler de hakikaten kalkacaksa işte Avrupa`nın en iyi 10 caz klübü! » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nde caz müziğinde kadınların konumuna tarihsel bir bakış açısı. » ECM`in Şubat & Mart`ta yayınlayacağı albümlerinde zengin ses paletleri ve kişisel hikayeler var. » Jazz nedir? Evet, nedir jazz? Bu soruyu ya siz sordunuz ya da size soruldu. Ne cevap veriyorsunuz bilmiyoruz ama Jazz`ın ne olduğu içerde kayıtlı. » "Caz yaşadığın anla ilgilidir. Modern olmak gelecekle değil, şimdiki zamanla ilgilidir." Bunları söyleyen Frank Sinatra, yazan ise Bono... » Doğumlarının 100. yılında Billie Holiday ile Frank Sinatra`nın hayatlarına dair bir mukayeseli anlatım. » Lorraine Gordon dünyanın en önemli caz klübü Village Vanguard`ı gazeteci Barry Singer`a anlattı. » Cazın arka odası, cazın tavan arası... » Cazın `en iyiler` listesinde sıra bu kez basçılarda... » Tüm zamanların en iyi 10 erkek caz şarkıcısı. » Kayahan Bey ile yirmi yıl öncesinden bir » Londra`dan Notlar... Arkadaşımız Filiz Taylan Yüzak Londra Caz Fest.`te izlediği Chucho Valdes konserini Cazkolik için kaleme aldı. » "Göz kırpması gibi anlardan oluşan soyut bir kurmaca bu..." Caz piyanisti ve besteci Ülkem Özsezen yeni albümü "Milliday"i yayınladı. » Charlie Haden`a veda... "Ölümün karşısında söylenebilecek tüm sözler sadece "Palabras!" » New York`da caz müzisyeni olmak nasıl bir şeydir? New York`ta yaşayan basçı Buğra Balcı`dan kısa ve eğlenceli bir video! » Wall Street Journal`in ünlü caz yazarı Marc Myers, Sonny Rollins ile Coleman Hawkins`in "Body and Soul" yorumunu konuştu. » > Avrupa`nın en genç, en yeni, en yaratıcı ve en heyecan verici sanatçıları bu festivalde, festival ayrıntıları haberde. » Best of`ların birbiri ardına yayınlandığı günlerde milenyumun ilk yılına uzanıyoruz, 2000 yılına, yeni bin yılda hangi albümleri baş tacı etmişiz? » Yer: New York, Tarih: 17 Ekim 2013, Mekan: New York`un ünlü Lincoln Center Dizzy`s Club Coca Cola`sı... Gece 23 suları... » Kerem Görsev: "Nota basarak değil, ruhuma hitap ederek çalacak genç müzisyenler arıyorum." » Pazar günü yapılan İKSV Genç Caz seçmelerinde cazın geleceğine dair heyecan verici yeni yetenekler tanıdık. » İstanbul Dünya Caz Günü`nde cazın dünya başkenti oldu... » Uluslararası Caz Günü kutlamaları kapsamında 30 Nisan`da İstanbul`da gerçekleştirilecek konser ve etkinliklere katılacak sanatçılar ve program belli oldu. » Dave Holland ve Pepe Habichuela Flamenco Quintet feat. Josemi Carmona 6 Nisan akşamı 2010 yılında yayınladıkları Hands albümü kapsamında CRR`de konser verecek. » 20. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde izleyiciyi modern Avrupa cazına dönük seçkin ve etkileyici konserler bekliyor. » 1992`den 2012`ye: Son 20 yılın en iyi 20 caz albümü listesi... » > 22. Akbank Caz Festivali`ne dair açıklanan ilk beş isim kalplerimizi yerinden hoplatmaya, kulaklarımızı kıskandırmaya, hevesimizi artırmaya yetti... » Haziranda caz başkadır... Akbank Sanat Caz Günleri 7-27 Haziran arasında dünyaca ünlü isimlerin katılacağı 5 konser ve 3 workshop gerçekleştirecek. » Tord Gustavsen`le ilk randevumuz on yıl önce Changing Places ile olmuştu, aradan geçen yıllara rağmen yarın akşam yeniden buluşacağız. » Ghetto, 20 ile 28 Nisan geceleri Tortured Soul ve Movits! ile müzik severleri house ve jazz müziğinin kalbine doğru dansla yoğunlaşan cıvıl cıvıl, enerjik bir yolculuğa çıkartacak... » Geçen yıl yine tam bugünlerde yapılan JAZZ15 Nisan başında başlıyor... » Çeşme-Alaçatı ve jazz iyi hoş da ya izleyici açısından durum nasıldı? » İlk gerçek tutkusu basketbol olan çocuktan cazın yaşayan efsanesine; Randy Weston İstanbul`da... » Jeff Hamilton ile cazın swing kökenli kaynağına yolculuk Nardis`te... » "Love Is A Losing Game"in erkek sesi Sachal Vasandani CRR`ye geliyor... » Caz tarihinin kaydedilen ilk plağı? » > 3 - 17 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek 19. İzmir Avrupa Caz Festivali düzenlenen toplantıyla programını duyurdu. » 2011`de caz vokalin Top 5 ismi ve muhteşem şarkıları notlarıyla yayında... » Caz davulun tarihine adını bagetleriyle kazıyan Paul Motian 80 yaşında öldü. » Latin Grammy ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu... » 2003 Avrupa turnesinden beri `Kayıp Akorlar`ın peşinde olan Steve Swallow ve Carla Bley`i Salon`da izleyeceğiz. » Wayne Shorter`dan milenyumun ötesine taşınan modernizm, Brian Blade`den tam saha pres! » Wayne Shorter Quartet Avrupa turunu 18 Ekim Cemal Reşit Rey konseriyle taçlandıracak. » Yeni sezonu 15 Eylülde açacak Salon Ekim ayı konserleri cazseverleri tahrik edici isimlerle dolu... » Doris Day ile başlayıp Wynton Marsalis`e uzanan, oradan Allan Harris`e uğrayıp ardında taa Hindistan`ı dolanan caz haberleri yolculuğu bir tık`la başlıyor... » 25. İzmir Festivali`nde sahne alan Natalie Cole`u arkadaşlarımız izledi... » Diane Reeves`in `Strings Attached` İş Sanat konserinden yansıyanlar... » The Wall Street, Clint Eastwood ile hayatının tutkusu cazı konuştu... » Grammy`lerden yeni çıkan albümlere kadar dünya cazından son haberler... » İyi ki yapılmış dedirten korsan kayıt. » Caz eğitiminde "yaparak öğrenme" yerine `akademik takdis`. » "Cazı kurtarmak" ama neyden? » Gelişim, caz ve doğaçlama. » Mike Zwerin Aralık ayı başında kaleme aldığı yazısında Barselona Caz Festivali`nden aklına takılanlara dikkati çekiyor... Barselona Caz Festivali ve ciddiyetsiz müzik! » Dave Gelly 23 Kasım 2008`de Observer`da yazdığı yazısında diyor ki; "Bana caz verin, Jamie Cullum değil"
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp