Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

29. Akbank Caz Festivali: Atölye: Rengarenk Kupalar

Mekan: Akbank Sanat, Taksim, İstanbul
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 13:00
Etkinlik Bilgisi : Festivalin renkli atölyeler kapsamında gerçekleştireceği etkinliklerin ilkinde bugün kendi kupanı kendin yap sloganı atölyesi gerçekleşecek.


29. Akbank Caz Festivali: Atölye: Kendi Çantamı Tasarlıyorum

Mekan: Akbank Sanat, Taksim, İstanbul
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 15:00
Etkinlik Bilgisi : Saat 13:00`deki caz kupaları etkinliğinden ayrılmayan hemen ardından bu kez kendi çantamı kendim tasarlıyorum atölyesi başlayacak.


29. Akbank Caz Festivali: Matts Eilertsen Trio

Mekan: Akbank Sanat, Taksim, İstanbul
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 19:00
Etkinlik Bilgisi : Arkadaşımız Nazlı Toprak`ın sanatçıyla kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirdiği Matts Eilertsen Trio bu akşam 29. Akbank Caz Festivali`nde. Röportajı okumak için tıklayın.


29. Akbank Caz Festivali: Mehmet Uluğ Gecesi

Mekan: Babylon Bomonti, Şişli
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Akbank Caz Festivali`nin kurucularından Mehmet Uluğ`un ölümünün ardından festival her sene babylon`da yurtiçi ve dışından sanatçıların katıldığı geceler düzenliyor, bu gece İmer Demirer, Kağan Yıldız ve can Kozlu`dan oluşan İ.M.C. Trio, Ali Perret, Meriç Demirkol ve Şenol Küçükyıldırım`dan oluşan P.D.K. Trio, piyanist Aydın Esen ve Bora Uzer Group gece boyunca sahne alacak.


29. Akbank Caz Festivali: Cazzip Project

Sanatçı: Aslı Özer klavye, Erhan Ertetik bas, Ertuğrul Biber davul
Mekan: The Badau, Akasya
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 21:30
Etkinlik Bilgisi : Türkiye caz sahnesinin enerjik ve başarılı genç triosunu bu akşam festival kapsamında şehrin yeni sahnesinde dinlemek mümkün.


29. Akbank Caz Festivali: Atölye: Çocuk Caz

Sanatçı: Nilay Tezsay vokal, Onur Hacet gitar mızıka, İlker Görgülü keman
Mekan: Tamirane, Akasya AVM, 1. Kat (Rez: 0 216 519 2771)
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 14:00
Etkinlik Bilgisi : Festivalin atölye çalışması bugün Tamirane`nin Akasya sahnesinde gerçekleşecek.


29. Akbank Caz Festivali: Caz Odada: Barry Good

Sanatçı: Lukas Scheimer nefesli ve vokal,Jakob Mayr trombon, Simon Raab, klavye, Bernd Satzinger bas, Marc Vogel davul
Mekan: Akasya Alışveriş Merkezi, Zuhal Konsept 1. Kat
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 16:00
Etkinlik Bilgisi : Lukas Schiemer’ın önderliğindeki Avusturyalı grup Barry Good; Akbank Caz Festivali’nin müzikseverlere farklı yaşam alanlarının veya evlerinin samimi ortamını anımsatacak bir konser deneyimine davet eden yeni konsepti “Caz Odada” kapsamında Zuhal Konsept stüdyosunda sahne alacak. Çıkış albümleri “And how are you?”yu 2016 yılında yayımlayan Barry Good; caz vokal ve groove odaklı müziğini, hip-hop ve soul öğeleriyle birleştirirken performanslarında doğaçlama ve eğlenceyi ön planda tutuyor. Hindistan, Güney Amerika, Afrika, Endonezya, Avrupa ve Orta Doğu’daki turnelerinin ardından yeni bir bakış açısıyla müziğinde politik, sosyal ve çevresel konuları ele almaya başlayan grubun ikinci albümü “Sendezeit”, Ekim ayında yayımlanacak. Barry Good’un Akbank Caz Festivali’ne özel bu stüdyo performansını kaçırmayın! Fiyatı 25 TL.


29. Akbank Caz Festivali: Söyleşi: Neden Caz?

Sanatçı: Hakan Rauf Tüfekçi moderatör, Sedat Ergin gazeteci, Önder Focan gitarist, Hakan Atala Lale Plak
Mekan: Soho House
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 15:00
Etkinlik Bilgisi : Festivalin söyleşi kısmında bugün "Neden Caz?" sorusu konuşulacak.


29. Akbank Caz Festivali: Akşamüstü Caz

Mekan: Akbank Sanat, Taksim, İstanbul
Tarihi: 19 Ekim.2019
Saat: 18:00
Etkinlik Bilgisi : Akbank sanat`ın üst kattaki kafesinde her sene akşamüstü caz etkiniklerinde bugün Gizem Gündoğdu`nun sesine Baturay Yarkın`ın piyanosu eşlik edecek


 
Popüler Gündem

Caz davulun tarihine adını bagetleriyle kazıyan Paul Motian 80 yaşında öldü.

 6925 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlediğiniz müzik Paul Motian`ın On Broadway, Vol.1 isimli 1991 tarihli albümünden alınmıştır.


Paul Motian anısına hazırladığımız "In Memory Of Paul Motian: Special Playlist about 12 Tunes For 12 Albums" müziklerini bu satıra tıklayarak dinleyebilirsiniz.


Abone olduğumuz bir haber ağı var, bu haber ağına abone olduk olalı körolası sistem bir kaç ayda bir caz duayenlerinden birinin ölüm haberini göndermese olmuyor sanki. Aslında, bir gün önce iki haber daha geldi, biri 95 yaşında bir müzisyen, diğeri daha genç ama yine yaşlı. Bu isimlerin okurun dikkatini çekmeyeceğini düşündüğümüz için yayına girmedik ama dün gündüz saatlerinde bir anda öyle bir haber geldi ki maalesef, caz dünyası bir anda üzüntüye boğuldu. Paul Motian, dün 80 yaşında vefat etti.

Yaşı artık ilerlemiş olmasına rağmen hasta olup olmadığına dair bilgimiz yoktu, ölüm haberini dünyaya açıklayan ECM firması ölüm nedeni hakkında açıklama yapmadı. Bu kısmı çok önemli değil, zaten artık yapacak bir şey de yok ama halen aktif bir müzisyendi, bu yüzden şaşırdık.

Paul Motian`ın bu topraklardan göçen bir ailenin oğlu olduğunu biliyor muydunuz?

Fotoğraflarında çoğunlukla havalı siyah gözlükleriyle mavi kanlı Amerikalı bir Evanjelik gibi hep cool ve mesafeli duran Paul Motian`ın aslında bu topraklardan göçen bir ailenin oğlu olduğunu biliyor muydunuz? Evet, dünkü ölüm haberinin ardından yazı için klavye başına oturduğumuzda önümüzde açılan onlarca kaynak sayfasına boğulmuşken ilk defa denk geldiğimiz bu bilgiye rastladık bir anda. Aslında Stephen Paul Motian (muhtemelen 1915 olayları neticesinde) bu topraklardan Philadelphia`ya göçen bir Ermeni ailenin çocuğu imiş. Ve elbette bu nedenle çocukluk yaşlarında evin içinde hep Türk ve Arap ezgilerinden karma müzikler dinlemiş. Peki, siz söyleyin, müziklerinde bunun etkisini hissettiniz mi hiç?

Burada hayat hikayesine dalıp gitmeden bir ara verip yazar Mark Saleski`ye kulak vermekte fayda var. Saleski, ölümünün ardından kaleme aldığı yazısında Motian`ı caza bağlayan esas insanın piyanist Bill Evans olduğunu söylüyor. O öyle söyleyince Motian`ın Evans anısına kaydettiği albüm geliyor hatıra. Saleski, Evans`ın öncü nitelikli triosunda ellili yıllarda birlikte önemli müziklere imza attılar diyor ama ardından 1963 ve 64 yıllarından piyanist Paul Bley, 1967-76 yılları arasında bu kez Keith Jarrett ile uzun süreli beraberlikleri olduğunu da ekliyor.

Yine dönelim ilk yıllara...

Paul Motian aslında ilk çocukluk yıllarında gitara hevesliymiş, hatta izlediği kovboy filmlerinin bohem ve serkeş havasından çok etkilenmiş olmalı ki evde gitarı omzunda dolaşmayı sevdiğini kendi söylüyor ama uzun süren heves olmamış bu. Kısa sürede davulun kendisi için en uygun enstrüman olduğunun farkına varan genç Motian dün saat 4:52`deki ölümüne kadar üstünde hayatını geçirdiği davulundan hiç ayrılmamış. Davullu ilk işlerine de okul yıllarında çıkmaya başlayan efsane müzisyen dönemin gündemine bir anda oturan Kore savaşı nedeniyle denizci olmaya karar verip askere yazılmış ama askerde de deniz orkestrasında görev almış, yani savaşan biri değil savaşta müzik yapan biri olmuş...

Aslına bakılırsa caz müziği açısından kayda değer hayatı askerlik sonrası New York`a taşınmasıyla başladığı freelance davulculuk ile başlıyor... New York`un jazz klüplerinde jam-sessionlara katılmak genç bir müzisyen için aynı zamanda ideal iş bulma yerleridir. Bu nedenle karşısına çıkan her jam-session`a katılan ünlü davulcu bir gece Art Taylor`ın istediği performansı gösterememesi neticesinde kısa kesip davulun başından kalkmasıyla kendini bir anda Thelonious Monk ile çalarken bulur.

Yıl 1955... Cazdaki kariyeri orda burda çalmakla nasıl geçeceği belli olmayan Paul Motian bir gün piyanist Bill Evans ile tanışır ve hayatı değişir... Tam da öyle, yani sinematik bir hız ve görsellikte değil elbette ama moda tabirle kendisi için `bundan sonra hiç bir şey artık eskisi gibi olmayacaktır`. Bill Evans ile bir çeşit ayrılmaz ikili olurlar, olurlar ama Evans triolarının basçıları hep değişmektedir. Chuck Israel, Gary Peacock, Scott LaFaro gibi büyük isimler dönemin Evans triolarına girip çıkarlar.

Bu noktada özel bir notu da Scott LaFaro için iletmek gerekiyor çünkü çok genç yaşta ölen basçı ile Motian özel bir iletişim kurmayı başarmışlardır. Motian ve Evans, içlerinde Portrait in Jazz, Explorations, Elsa, Waltz For Debby gibi Bill EvansBill Evans yapan kimi kayıtlarda hep birlikte çalarlar. Çalmak bir yana çaldıkları cazda modern piyano trio kavramının alfabetik karşılığı olur resmen.

Altmışlı yılları inanılmaz bir hız ve yoğunluk içinde geçiren Motian bu dönemde freelance davulcu ve konser müzisyeni olarak Lennie Tristano, Stan Getz, Lee Konitz, Zoot Sims, Martial Solal gibi büyük isimlerle çalar durur. Tabii, yukarda saydığımız Paul Bley dönemi bu isimlerin arasında daha uzun süreli, freelance olmayan çalışmalardır. Bill Evans ile yolları ayrılmış olan Motian bu kez Keith Jarrett ile kendini müzik çevrelerinin Amerikan Quartet olarak isimlendirdiği müthiş bir ekibin içinde bulur. Jarrett ve Motian`a basta Charlie Haden ile saksofonist (Joshua Redman`ın babası) Dewey Redman eşlik etmektedir. Bu dehşet isimler o dönem müzikal olarak Motian`ı mükemmel besleyen dönem olur, biriikte Birth, Life Between The Exit Signs, Expectations, Death And The Flower gibi sembol albümlere imza atarlar.

Paul Motian`ın hayatının bir diğer yüzü de 1972 yılında sanatçısı olarak çalışmaya başladığı ECM firmasıyla yirmi yıl, hatta daha da fazla birlikte olmasıdır. Bir yüzü ECM ile çalışmasıysa bir bayka yüzü de 1978 yılında ayrıldığı Keith Jarret`ın ardından dönemin genç müzisyenleri saksofonist Joe Lovano ve gitarist Bill Frisell ile kurduğu üçlüdür ki bu üçlüyle kimi halen avantgart şaşırtıcı müziklere imza atarlar (Bill Frisell ve Lovano`nun nasıl özel müzisyenler olduklarını o kayıtlarda da görmek mümkün). İçinde basçısı olmayan üçlü özellikle Village Vanguard başta olmak üzere bir çok yerde müthiş performansla imza atar, dönemin en merak edilen üçlüsüne dönüşürler.

Jarrett sonrası döneminde bir yandan bunları yaparken bir yandan da müzisyen olarak kendini besteci, grup lideri, başta ECM olmak üzere müzik firmalarının aranan kayıt müzisyeni olarak geniş bir müzikal skala içinde bulur. Lovano - Frisell ile çalmaya devam etmekle birlikte Paul Bley, Haden, Mose Allison gibi isimlerle de `gig`lere çıkmaktadır.

Bu hareketli dönemin hemen ardından kendisinin kurduğu The Electric BeBop Band gelir. Chris Potter, Joshua Redman ve Kurt Rosenwinkel gibi gençlerden oluşan grup bop standartlarını hayli enerjik tonlarda argo tabirle resmen `öttürürler`...

Bill Evans`a saygısını kaydettiği doksanlı yıllar...

Doksanlı yılların en belirgin kayıtları Bill Evans: Tribute To The Great Post Bop Pianist (1990) ile Play Monk and Powell (1999) isimli albümleri olur. Bu döneme bir çeşit seriye çevirdiği On Broadway, Vol.3 (1993) ve At The Village Vanguard (1996) gibi kayıtları da ekleyelim. Mesela dönemin müziğini en iyi anlatan parçalardan Liza serinin 1991 tarihli ilk albümü On Broadway, Vol.1 kaydında öylece durur halen (Yazıya eşlik eden parçadır)

İkibinli yıllarda artık fenafillah mertebesinde bir caz devi olarak konuk olsun, kayıt olsun bir çok projenin içinde yer alır. Ellili yıllardan bu yana caz dinleyicisinin hafızasındaki en önemli isimlerden biri olan Motian cazın gelişimi içinde caz fanatikleri için geleneksel trioların kombinasyonlarından tutun da elektrik quintetlere, cool ve modern jazz örneklerinden free tavırlı müziklere kadar caz tarihine imzasını bagetleriyle milim milim kazımış bir ulu isimdir.

Cazkolik.com / 23 Kasım 2011, Çarşamba

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» 29. Akbank Caz Festival Röportajı: Nazlı Toprak Matts Eilertsen ile konseri öncesi konuştu. » Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı. » 26. İstanbul Caz Festivali Burak Sülünbaz Lars Danielsson röportajı: `Her konser kayalıklardan atlamak gibidir`. » 28. Akbank Caz Festivali Özel: Yeni nesil cazda yeni nesil müzisyen; Nubya Garcia » 25. İstanbul Caz Festivali Özel: Garip, nazik, belirsiz bir mevcudiyet; Benjamin Clementine » Geçen yıl yayınlanmış albümler eşliğinde transglobal müziklerde ilham veren çalışmalar (Albümler yayında) » "Django" filmi efsanevi gitaristin bilinmeyen günlerine, hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor. » Festival Portresi: 24. İstanbul Caz Festivali`nde büyük bir caz divasının eve dönüş projesini dinleyeceğiz. » Altmışlarda devrimlerin peşinde koşulurken kimi müzisyenler ruhsal reformun peşindeydi. » Zorlu PSM cazın en önemli divalarından Dianne Reeves`i 18 nisanda ağırlamaya hazırlanıyor. » Hazır önümüz yaz, vizeler de hakikaten kalkacaksa işte Avrupa`nın en iyi 10 caz klübü! » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nde caz müziğinde kadınların konumuna tarihsel bir bakış açısı. » ECM`in Şubat & Mart`ta yayınlayacağı albümlerinde zengin ses paletleri ve kişisel hikayeler var. » Jazz nedir? Evet, nedir jazz? Bu soruyu ya siz sordunuz ya da size soruldu. Ne cevap veriyorsunuz bilmiyoruz ama Jazz`ın ne olduğu içerde kayıtlı. » "Caz yaşadığın anla ilgilidir. Modern olmak gelecekle değil, şimdiki zamanla ilgilidir." Bunları söyleyen Frank Sinatra, yazan ise Bono... » Doğumlarının 100. yılında Billie Holiday ile Frank Sinatra`nın hayatlarına dair bir mukayeseli anlatım. » Lorraine Gordon dünyanın en önemli caz klübü Village Vanguard`ı gazeteci Barry Singer`a anlattı. » Cazın arka odası, cazın tavan arası... » Cazın `en iyiler` listesinde sıra bu kez basçılarda... » Tüm zamanların en iyi 10 erkek caz şarkıcısı. » Kayahan Bey ile yirmi yıl öncesinden bir » Londra`dan Notlar... Arkadaşımız Filiz Taylan Yüzak Londra Caz Fest.`te izlediği Chucho Valdes konserini Cazkolik için kaleme aldı. » "Göz kırpması gibi anlardan oluşan soyut bir kurmaca bu..." Caz piyanisti ve besteci Ülkem Özsezen yeni albümü "Milliday"i yayınladı. » Charlie Haden`a veda... "Ölümün karşısında söylenebilecek tüm sözler sadece "Palabras!" » New York`da caz müzisyeni olmak nasıl bir şeydir? New York`ta yaşayan basçı Buğra Balcı`dan kısa ve eğlenceli bir video! » Wall Street Journal`in ünlü caz yazarı Marc Myers, Sonny Rollins ile Coleman Hawkins`in "Body and Soul" yorumunu konuştu. » > Avrupa`nın en genç, en yeni, en yaratıcı ve en heyecan verici sanatçıları bu festivalde, festival ayrıntıları haberde. » Best of`ların birbiri ardına yayınlandığı günlerde milenyumun ilk yılına uzanıyoruz, 2000 yılına, yeni bin yılda hangi albümleri baş tacı etmişiz? » Yer: New York, Tarih: 17 Ekim 2013, Mekan: New York`un ünlü Lincoln Center Dizzy`s Club Coca Cola`sı... Gece 23 suları... » Kerem Görsev: "Nota basarak değil, ruhuma hitap ederek çalacak genç müzisyenler arıyorum." » Pazar günü yapılan İKSV Genç Caz seçmelerinde cazın geleceğine dair heyecan verici yeni yetenekler tanıdık. » İstanbul Dünya Caz Günü`nde cazın dünya başkenti oldu... » Uluslararası Caz Günü kutlamaları kapsamında 30 Nisan`da İstanbul`da gerçekleştirilecek konser ve etkinliklere katılacak sanatçılar ve program belli oldu. » Dave Holland ve Pepe Habichuela Flamenco Quintet feat. Josemi Carmona 6 Nisan akşamı 2010 yılında yayınladıkları Hands albümü kapsamında CRR`de konser verecek. » 20. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde izleyiciyi modern Avrupa cazına dönük seçkin ve etkileyici konserler bekliyor. » 1992`den 2012`ye: Son 20 yılın en iyi 20 caz albümü listesi... » > 22. Akbank Caz Festivali`ne dair açıklanan ilk beş isim kalplerimizi yerinden hoplatmaya, kulaklarımızı kıskandırmaya, hevesimizi artırmaya yetti... » Haziranda caz başkadır... Akbank Sanat Caz Günleri 7-27 Haziran arasında dünyaca ünlü isimlerin katılacağı 5 konser ve 3 workshop gerçekleştirecek. » Tord Gustavsen`le ilk randevumuz on yıl önce Changing Places ile olmuştu, aradan geçen yıllara rağmen yarın akşam yeniden buluşacağız. » Ghetto, 20 ile 28 Nisan geceleri Tortured Soul ve Movits! ile müzik severleri house ve jazz müziğinin kalbine doğru dansla yoğunlaşan cıvıl cıvıl, enerjik bir yolculuğa çıkartacak... » Geçen yıl yine tam bugünlerde yapılan JAZZ15 Nisan başında başlıyor... » Çeşme-Alaçatı ve jazz iyi hoş da ya izleyici açısından durum nasıldı? » İlk gerçek tutkusu basketbol olan çocuktan cazın yaşayan efsanesine; Randy Weston İstanbul`da... » Jeff Hamilton ile cazın swing kökenli kaynağına yolculuk Nardis`te... » "Love Is A Losing Game"in erkek sesi Sachal Vasandani CRR`ye geliyor... » Caz tarihinin kaydedilen ilk plağı? » > 3 - 17 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek 19. İzmir Avrupa Caz Festivali düzenlenen toplantıyla programını duyurdu. » 2011`de caz vokalin Top 5 ismi ve muhteşem şarkıları notlarıyla yayında... » Caz davulun tarihine adını bagetleriyle kazıyan Paul Motian 80 yaşında öldü. » Latin Grammy ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu... » 2003 Avrupa turnesinden beri `Kayıp Akorlar`ın peşinde olan Steve Swallow ve Carla Bley`i Salon`da izleyeceğiz. » Wayne Shorter`dan milenyumun ötesine taşınan modernizm, Brian Blade`den tam saha pres! » Wayne Shorter Quartet Avrupa turunu 18 Ekim Cemal Reşit Rey konseriyle taçlandıracak. » Yeni sezonu 15 Eylülde açacak Salon Ekim ayı konserleri cazseverleri tahrik edici isimlerle dolu... » Doris Day ile başlayıp Wynton Marsalis`e uzanan, oradan Allan Harris`e uğrayıp ardında taa Hindistan`ı dolanan caz haberleri yolculuğu bir tık`la başlıyor... » 25. İzmir Festivali`nde sahne alan Natalie Cole`u arkadaşlarımız izledi... » Diane Reeves`in `Strings Attached` İş Sanat konserinden yansıyanlar... » The Wall Street, Clint Eastwood ile hayatının tutkusu cazı konuştu... » Grammy`lerden yeni çıkan albümlere kadar dünya cazından son haberler... » İyi ki yapılmış dedirten korsan kayıt. » Caz eğitiminde "yaparak öğrenme" yerine `akademik takdis`. » "Cazı kurtarmak" ama neyden? » Gelişim, caz ve doğaçlama. » Mike Zwerin Aralık ayı başında kaleme aldığı yazısında Barselona Caz Festivali`nden aklına takılanlara dikkati çekiyor... Barselona Caz Festivali ve ciddiyetsiz müzik! » Dave Gelly 23 Kasım 2008`de Observer`da yazdığı yazısında diyor ki; "Bana caz verin, Jamie Cullum değil"
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp