Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ediz Hafızoğlu Nazdrave

Mekan: Stella Jazz Club, Yalı, Selahattin Pınar Çiftliği, Tel: 0 531 299 2575
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 19:00
Etkinlik Bilgisi : Ediz Hafızoğlu Nazdrave projesiyle bu akşam Stella Jazz Club sahnesinde.


Cirque du Soleil BAZZAR

Mekan: Hilltown Alışveriş Merkezi
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat:
Web Adresi: http://www.cirquedusoleil.com/baz
Etkinlik Bilgisi : Yönetmenliğini ve yazarlığını Susan Gaudreau’nun, kreatif direktörlüğünü Samuel Chouinard üstlendiği BAZZAR 8 farklı konseptte yer çekimine meydan okuyarak izleyenleri masalsı bir yolculuğa çıkaracak. Cirque du Soleil’in 1984’ten beri 43. gösterisi olan yeni şov, İstanbul’da 1 Eylül’e kadar 6 performans sergileyecek. Alchemy Project CEO’su Mac S.Far ’’En yeni prodüksiyonlarından biri olan BAZZAR’ın kendisi kadar ünlü ikonik çadırı altında bu özel gösteriyi ilk kez Türkiye’ye getirdiğimiz için mutluyuz” dedi. Cirque du Soleil BAZZAR, akrobat, dansçı ve müzisyenlerden oluşan toplulukların gösterilerinden oluşan yaratıcılık dolu sınırsız bir eklektik laboratuvardır. Burada, uçarı ve eşsiz bir evren yaratmak için orkestra şefinin yönetimiyle tüm unsurlar bir araya geliyor. Beklenmedik olanın normal karşılandığı gösterinin renkli grubu, artistik ve akrobatik oyunları düzenli ve düzensiz şekilde yeniden tasarlıyor, oluşturuyor ve yaratıyor. Biletler 11 Temmuz`dan itibaren www.TixBox.com.tr`de.


BACHçede Festival

Sanatçı: Thomas Gabriel Trio
Mekan: Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, Emirgan, İstanbul
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 19:30
Etkinlik Bilgisi : Bachçede Yaz Festivali Bach kelimesi üzerine farklı oyunlarıyla yıllardır süren bir proje. Thomas Gabriel TRio Bach üzerine caz düzenlemeleriyle bilinen bir üçlü.
Kapılar saat 19:00`da açılıyor.
Konserler 20:30`da başlıyor.
Vale hizmeti ücretlidir.
Fiyat aralığı: 56 TL ile 168 TL arası.


Mavi Sürgün

Mekan: Bodrum Antik Tiyatro
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/Y
Etkinlik Bilgisi : Bodrum’un en önemli simgelerinden, Bodrum`u keşfeden adam Halikarnas Balıkçısı, Bodrum’la buluşuyor. Yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın Bodrum’a sürgün edilerek Halikarnas Balıkçısı’na dönüşmesini konu edinen ‘Mavi Sürgün’ isimli gösteri Bodrum Antik Tiyatro’da 21 Ağustos Çarşamba akşamı gerçekleşecek. Ünlü isimlerin yer aldığı Mavi Sürgün, izleyicilerine müzik, edebiyat, dans ve ebru sanatını bir arada sunacak. Piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ın, yazılarıyla gençlik yıllarından beri kendisine eşlik eden Halikarnas Balıkçısı`nın aynı adlı kitabından ilham alan Mavi Sürgün isimli eseri, Bodrum Antik Tiyatro’da seyirciyle buluşuyor. Sabri Tuluğ Tırpan’ın klasik ve güncel müzik ögelerini rock tınılarıyla harmanladığı müziği; Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney’in etnik-atmosferik vokalleri, Yetkin Dikinciler`in anlatımı, Seyit Sercan Çelik`in modern sema gösterisi, ebru sanatçısı Garip Ay’ın interaktif video gösterisi ile piyanoda Sabri Tuluğ Tırpan, yaylı sazlarda Boğaziçi Quartet, elektro kanunda Mustafa Olgan, bas gitarda Eylem Pelit, perküsyonda Emre Günay ve davulda Volkan Öktem ile hayat buluyor. Projenin rejisörlüğünü ise Beyti Engin üstleniyor.


 
Popüler Gündem

Haziranda caz başkadır... Akbank Sanat Caz Günleri 7-27 Haziran arasında dünyaca ünlü isimlerin katılacağı 5 konser ve 3 workshop gerçekleştirecek.

 11275 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlediğiniz müzik Kyle Eastwood`un 2009 tarihli metropolitan isimli albümünden alınan albümle aynı isimli çalışmasıdır.


Akbank Sanat`ta Haziranda caz başkadır... Sezon boyunca her ay müziğin farklı renklerinde bir çok etkinlik düzenleyen Akbank Sanat Haziran ayında caz günlerine hazırlanıyor. 7-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği konserlerde dünya cazının önde gelen isimlerini ağırlayacağı konser ve workshoplara imza atacak olan Akbank Sanat yaz aylarının cazla dolu dolu günlerle geçmesine büyük katkıda bulunacak.

Hayatın bütün renklerine açık olan caz, 7-27 Haziran arasında izleyicisiyle buluşacak.

Türk caz müziğine, özellikle genç caz müzisyenlerine özel jest yaparak geçen yılın JAmZZ yarışmasının kazanan isimleri ve cazın genç yetenekleri Utku Akyol, Nilay Tezsay, Bengisu Önal, Ali Tolga Demirtaş, Efe Oğur ve Volkan Topakoğlu’nun yer alacağı “Genç Yetenekler Konseri"yle başlayacak olan Akbank Sanat Caz Günleri, dünyaca ünlü İsveçli beş müzisyenden oluşan Oddjob’ın konseriyle devam edecek. 2010 yılında “Parliamentary Jazz Musician of the Year” ödülünü alan usta saksofoncu Mark Lockheart’ın birbirinden yetenekli müzisyenlerle birlikte yer aldığı Mark Lockheart`s In Deep’in ardından, çıkardığı beş albümle birçok ödül kazanan, Avrupa cazının en önemli yeteneklerinden biri olarak nitelendirilen Alman caz sanatçısı Michael Wollny, grubu Michael Wollny`s [em] ile sahne alacak. Caz Günleri, sadece ünlü sinema sanatçısı Clint Eastwood’un oğlu olarak değil, kendi yolunu çizmiş bir kontrbasçı ve besteci olarak tanınan Kyle Eastwood ve grubunun konseriyle son bulacak.

Akbank Sanat Caz Günleri konser ve workshop takvimi aşağıdadır.


07 Haziran 2012, Perşembe: "Genç Yetenekler Konseri"

Caz Günleri "Genç Yetenekler Konseri"yle başlıyor. Geçen yılın 21. Akbank Caz Festivali Jamzz Genç Yetenekler Yarışması`nda "En İyi Yorum Ödülü"nü alan Utku Akyol, 2009`da Amerika’da düzenlenen Grand Valley State University International Trumpet Competition’da birinci oldu. Mansiyon ödülü kazanan Nilay Tezsay, 2008’de Malta`da katıldığı 5. Golden Cross Singing Festival`da Grand Prix kazandı. 2009’da Pulawy Jazz Workshop`a gitmeye hak kazandı. Mansiyon ödülü kazanan Bengisu Önal, 2009 ve 2011 KASDAV ve HEV Liselerarası Müzik Yarışmaları’nda "En İyi Solist" ödüllerini kazandı, 2010’da Berklee College of Music Yaz Okulu’nda eğitim gördü. Mansiyon Ödülü alan Efe Oğur, 2002 yılında farklı tarzlardaki müzik gruplarında davul çalmaya başladı. Son 2 yıldır profesyonel olarak müzik çalışmalarına devam etmektedir. Finalist Ali Tolga Demirtaş, 2007 yılından beri CODARTS Rotterdam Konservatuvarı`nda eğitim aldı, Aydın Esen ile çalışmalarına devam etti. 2011 Ankara Caz Festivali’nde Erdinç Aktuğ Project`te besteci ve piyanist olarak görev aldı, Yıldız İbrahimova’ya eşlik etti.

Nilay Tezsay, Bengisu Önal vokal, Utku Akyol trompet, Ali Tolga Demirtaş piyano, Volkan Topakoğlu kontrbas, Efe Oğur davul.

Konserin saati: 20:00, Bilet: Tam: 20 KL., Öğrenci: 10 TL.


12 Haziran 2012, Salı: "Oddjob"

Oddjob, İskandinavyalı müzisyenlerin son senelerde caz dünyasında neden çok önemli rol oynadıklarına dair yetkin ve güzel bir örnek. Oddjob tekrar popüler olan yetmişlerin jazz-rock müziğinin güzel örneklerini verse de, tamamen kendilerine has yaklaşımları var. Oddjob, tesadüf eseri oluşan bir proje oldu. İsveç’in en yetkin müzisyenlerinden 5 stüdyo müzisyeni ve caz hayranının bir araya gelmesiyle oluşan grup, kendilerini soul müzik starı Eric Gadd’le turnede buldu. Trompetçi Goran Kajfe?, Sting, Eagle-Eye Cherry, Janet Jackson ve Cardigans gibi starlarla çaldı. Afro-Amerikan caz müziğini elektronik müzikle birleştiren soul-caz grubu Blacknuss ile büyük bir sansasyon yarattı.Saksofoncu Per "Ruskträsk" Johansson, Roy Hargrove, Fred Wesley, Randy Brecker ve Nils Landgren gibi dev isimlerle çalıştı. Kajfe? ile birlikte, The Flesh Quartet, Blacknuss ve Sting’e eşlik etti. Basçı Peter Forss, Sophie Zelmani ve Rebecca Törnqvist’le, davulcu Janne Robertson ise aralarında Mauro Scocco, Titiyo ve Lisa Nilsson’un bulunduğu ünlü İskandinavyalı müzisyenlerle çaldı.

Goran Kajfes trompet, Per "Rusktrask" Johansson saksofon, Daniel Karlsson tuşlu çalgılar, Peter Forss kontrbas, Janne Robertson davul.

Konserin saati: 20:00, Bilet: 20 TL., Öğrenci: 10 TL.

Oddjob konseri aynı gün saat 16:00`da workshop düzenleyerek, deneyimlerini müzikseverlerle paylaşacak ve soruları yanıtlayacak.

Workshop`a katılım ücretsizdir.


14 Haziran 2012, Perşembe: Mark Lockheart`s in Deep

Manchester Evening News`un "Gelecek nesiller ‘In Deep’e İngiliz cazının ikinci altın çağının en önemli kaydı olarak bakabilir." dediği 2010 "Parliamentary Jazz Musician of the Year" ödülüne sahip saksofoncu ve besteci Mark Lockheart, star müzisyenlerden oluşan grubuyla township, drum & bass, minimalizm ve klasik caz etkileşimli bir müzik icra ediyor. Doksanlarda kurduğu Perfect Houseplants ile altı saygın albüme imza atan sanatçı, Andrew Manze, Orlando Consort, Pamela Thorby gibi müzisyenlerle işbirliği yaptı. Doksanların ortalarında June Tabor, Billy Jenkins, Stereolab, Jah Wobble, Robert Wyatt, Prefab Sprout, Don Um Romao, Thomas Dolby, Anja Garbarek ve Radiohead gibi ünlü sanatçı ve gruplarla çalıştı. 1997 yılında Mark the Scratch Band isimli grubuyla Peter Whittingham Award’a layık görüldü. 1998’de yayımlanan "Through Rose-Coloured Glasses" albümü Time Out tarafından 1998’in en iyi on albümünden biri olarak gösterildi. 2003’te Mark Seb Rochford’un Polar Bear adlı grubuna katıldı ve bu grupla 4 adet çığır açıcı albüm kaydedip Avrupa turnesine çıktı. Grubun son albümü, Jazzwise`ın "Dünyayı Sarsan 100 Albüm" listesinde yer aldı.

Mark Lockheart saksofon, Chris Batchelor trompet, Huw Warren piyano, Jasper Hoiby kontrbas, Dave Smith davul.

Konserin saati: 12:00, Bilet: Tam: 20:00 TL., Öğrenci: 10 TL.

Konser günü saat 12:00`de Mark Lockheart`ın katılacağı bir workshop düzenlenecektir. Sanatçı workshop`ta saksofon üzerine soruları yanıtlayıp, genç müzisyenlere deneyimlerini aktaracak.

Workshop`a katılım ücretsizdir.


20 Haziran 2012, Çarşamba: Michael Wollny`s [em]

Son yıllarda, caz çağdaş müzikle birleşerek türler ötesi bir müziğe dönüşmektedir. 2005’teki ilk kaydından bu yana Michael Wollny ve grubu [em], bu dönüşümün Almanya’daki en önemli kanıtıdır. Die Zeit tarafından "dünyanın en heyecan verici piyanolu üçlüsü" olarak tanımlanan [em], Almanya’nın en yaratıcı piyanistlerinden Michael Wollny, kontrbasçı Eva Kruse ve baterist Eric Schaefer’den oluşmaktadır. Son yıllarda caz basınının en çok yer verdiği müzisyenlerden biri olan Wollny, The Financial Times Deutschland tarafından "Alman cazının kuyruklu yıldızlarından biri" olarak tanımlanmıştır. [em]’in müziği ilhamını sadece caz geleneğinden değil, aynı zamanda Stravinski’den Kurtag’a, Avrupa müziğinden; romantik dönem şairlerinin karanlık sembolizminden ve 21. yüzyıl drum & bass müziğinden almaktadır.

Michael Wollny piyano, Eva Krause kontrbas, Eric Schaefer davul.

Konserin saati: 20:00, Bilet: Tam: 20 TL., Öğrenci: 10 TL.

Konser günü saat 16:00`de Michael Wollyn`nin grubuyla birlikte katılacağı bir workshop düzenlenecektir. Sanatçı workshop`ta saksofon üzerine soruları yanıtlayıp, genç müzisyenlere deneyimlerini aktaracak.

Workshop`a katılım ücretsizdir.


21 Haziran 20212, Perşembe: Kyle Eastwood Band

Kyle Eastwood, ünlü aktör Clint Eastwood’un en büyük oğlu olup, Carmel (Californiya) doğumludur. Çocukken plaklardan Duke Ellington, Count Basie ve Miles Davis gibi ustaları dinledi. Babası düzenli olarak ailesini Monterey Caz Festivali’ne götürürdü. Kontrbas çalma zevkini de ona babası aşılamıştı. Candid Records’la 2004’te sözleşme imzaladıktan sonra, Kyle büyük bir dünya turnesine çıktı. 2010-11 sezonunda 17 değişik ülkede, Olympia (Paris), Jazz in Marciac (Fransa), Monterey Jazz Festival (California), Jurasum Festival (Güney Kore), Blue Note (Tokyo ve New York), Kampnagel (Hamburg) ve Ronnie Scott’s (Londra) gibi önemli salon ve festivallerde çaldı. Müziği swing, groove ve funk tonları içeren Eastwood, "Müziğimin kökeni caz da olsa, değişik çeşniler katmayı seviyorum" demiştir. Sanatçının son albümü 2009 yılında Paris’te kaydedildi ve bu kayıtta kendisine Manu Katché (davul), Till Brönner (trompet), Camille (vokal), Graham Blevins (saksofon), Andrew McCormack (piyano) gibi önemli sanatçılar eşlik etti.

Kyle Eastwood kontrbas, Quentin Collins trompet, Graeme Blevins saksofon, Grant Windsor piyano, Martyn Kaine davul.

Konserin saati: 20:00, Bilet: Tam: 20 TL., Öğrenci: 10 TL.

Konser günü saat 14:00`de sanatçı Kyle Eastwood`un katılacağı bir workshop düzenlenecektir. Sanatçı workshop`ta, bas ve kontrbasla ilgili deneyimlerini genç müzisyenlerle paylaşacak, kendisine yöneltilen soruları yanıtlayacak.

Workshop`a katılım ücretsizdir.

Cazkolik.com / 30 Mayıs 2012, Çarşamba

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı. » 26. İstanbul Caz Festivali Burak Sülünbaz Lars Danielsson röportajı: `Her konser kayalıklardan atlamak gibidir`. » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » 28. Akbank Caz Festivali Özel: Yeni nesil cazda yeni nesil müzisyen; Nubya Garcia » 25. İstanbul Caz Festivali Özel: Garip, nazik, belirsiz bir mevcudiyet; Benjamin Clementine » Geçen yıl yayınlanmış albümler eşliğinde transglobal müziklerde ilham veren çalışmalar (Albümler yayında) » "Django" filmi efsanevi gitaristin bilinmeyen günlerine, hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor. » Festival Portresi: 24. İstanbul Caz Festivali`nde büyük bir caz divasının eve dönüş projesini dinleyeceğiz. » Altmışlarda devrimlerin peşinde koşulurken kimi müzisyenler ruhsal reformun peşindeydi. » Zorlu PSM cazın en önemli divalarından Dianne Reeves`i 18 nisanda ağırlamaya hazırlanıyor. » Hazır önümüz yaz, vizeler de hakikaten kalkacaksa işte Avrupa`nın en iyi 10 caz klübü! » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nde caz müziğinde kadınların konumuna tarihsel bir bakış açısı. » ECM`in Şubat & Mart`ta yayınlayacağı albümlerinde zengin ses paletleri ve kişisel hikayeler var. » Jazz nedir? Evet, nedir jazz? Bu soruyu ya siz sordunuz ya da size soruldu. Ne cevap veriyorsunuz bilmiyoruz ama Jazz`ın ne olduğu içerde kayıtlı. » "Caz yaşadığın anla ilgilidir. Modern olmak gelecekle değil, şimdiki zamanla ilgilidir." Bunları söyleyen Frank Sinatra, yazan ise Bono... » Doğumlarının 100. yılında Billie Holiday ile Frank Sinatra`nın hayatlarına dair bir mukayeseli anlatım. » Lorraine Gordon dünyanın en önemli caz klübü Village Vanguard`ı gazeteci Barry Singer`a anlattı. » Cazın arka odası, cazın tavan arası... » Cazın `en iyiler` listesinde sıra bu kez basçılarda... » Tüm zamanların en iyi 10 erkek caz şarkıcısı. » Kayahan Bey ile yirmi yıl öncesinden bir » Londra`dan Notlar... Arkadaşımız Filiz Taylan Yüzak Londra Caz Fest.`te izlediği Chucho Valdes konserini Cazkolik için kaleme aldı. » "Göz kırpması gibi anlardan oluşan soyut bir kurmaca bu..." Caz piyanisti ve besteci Ülkem Özsezen yeni albümü "Milliday"i yayınladı. » Charlie Haden`a veda... "Ölümün karşısında söylenebilecek tüm sözler sadece "Palabras!" » New York`da caz müzisyeni olmak nasıl bir şeydir? New York`ta yaşayan basçı Buğra Balcı`dan kısa ve eğlenceli bir video! » Wall Street Journal`in ünlü caz yazarı Marc Myers, Sonny Rollins ile Coleman Hawkins`in "Body and Soul" yorumunu konuştu. » > Avrupa`nın en genç, en yeni, en yaratıcı ve en heyecan verici sanatçıları bu festivalde, festival ayrıntıları haberde. » Best of`ların birbiri ardına yayınlandığı günlerde milenyumun ilk yılına uzanıyoruz, 2000 yılına, yeni bin yılda hangi albümleri baş tacı etmişiz? » Yer: New York, Tarih: 17 Ekim 2013, Mekan: New York`un ünlü Lincoln Center Dizzy`s Club Coca Cola`sı... Gece 23 suları... » Kerem Görsev: "Nota basarak değil, ruhuma hitap ederek çalacak genç müzisyenler arıyorum." » Pazar günü yapılan İKSV Genç Caz seçmelerinde cazın geleceğine dair heyecan verici yeni yetenekler tanıdık. » İstanbul Dünya Caz Günü`nde cazın dünya başkenti oldu... » Uluslararası Caz Günü kutlamaları kapsamında 30 Nisan`da İstanbul`da gerçekleştirilecek konser ve etkinliklere katılacak sanatçılar ve program belli oldu. » Dave Holland ve Pepe Habichuela Flamenco Quintet feat. Josemi Carmona 6 Nisan akşamı 2010 yılında yayınladıkları Hands albümü kapsamında CRR`de konser verecek. » 20. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde izleyiciyi modern Avrupa cazına dönük seçkin ve etkileyici konserler bekliyor. » 1992`den 2012`ye: Son 20 yılın en iyi 20 caz albümü listesi... » > 22. Akbank Caz Festivali`ne dair açıklanan ilk beş isim kalplerimizi yerinden hoplatmaya, kulaklarımızı kıskandırmaya, hevesimizi artırmaya yetti... » Haziranda caz başkadır... Akbank Sanat Caz Günleri 7-27 Haziran arasında dünyaca ünlü isimlerin katılacağı 5 konser ve 3 workshop gerçekleştirecek. » Tord Gustavsen`le ilk randevumuz on yıl önce Changing Places ile olmuştu, aradan geçen yıllara rağmen yarın akşam yeniden buluşacağız. » Ghetto, 20 ile 28 Nisan geceleri Tortured Soul ve Movits! ile müzik severleri house ve jazz müziğinin kalbine doğru dansla yoğunlaşan cıvıl cıvıl, enerjik bir yolculuğa çıkartacak... » Geçen yıl yine tam bugünlerde yapılan JAZZ15 Nisan başında başlıyor... » Çeşme-Alaçatı ve jazz iyi hoş da ya izleyici açısından durum nasıldı? » İlk gerçek tutkusu basketbol olan çocuktan cazın yaşayan efsanesine; Randy Weston İstanbul`da... » Jeff Hamilton ile cazın swing kökenli kaynağına yolculuk Nardis`te... » "Love Is A Losing Game"in erkek sesi Sachal Vasandani CRR`ye geliyor... » Caz tarihinin kaydedilen ilk plağı? » > 3 - 17 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek 19. İzmir Avrupa Caz Festivali düzenlenen toplantıyla programını duyurdu. » 2011`de caz vokalin Top 5 ismi ve muhteşem şarkıları notlarıyla yayında... » Caz davulun tarihine adını bagetleriyle kazıyan Paul Motian 80 yaşında öldü. » Latin Grammy ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu... » 2003 Avrupa turnesinden beri `Kayıp Akorlar`ın peşinde olan Steve Swallow ve Carla Bley`i Salon`da izleyeceğiz. » Wayne Shorter`dan milenyumun ötesine taşınan modernizm, Brian Blade`den tam saha pres! » Wayne Shorter Quartet Avrupa turunu 18 Ekim Cemal Reşit Rey konseriyle taçlandıracak. » Yeni sezonu 15 Eylülde açacak Salon Ekim ayı konserleri cazseverleri tahrik edici isimlerle dolu... » Doris Day ile başlayıp Wynton Marsalis`e uzanan, oradan Allan Harris`e uğrayıp ardında taa Hindistan`ı dolanan caz haberleri yolculuğu bir tık`la başlıyor... » 25. İzmir Festivali`nde sahne alan Natalie Cole`u arkadaşlarımız izledi... » Diane Reeves`in `Strings Attached` İş Sanat konserinden yansıyanlar... » The Wall Street, Clint Eastwood ile hayatının tutkusu cazı konuştu... » Grammy`lerden yeni çıkan albümlere kadar dünya cazından son haberler... » İyi ki yapılmış dedirten korsan kayıt. » Caz eğitiminde "yaparak öğrenme" yerine `akademik takdis`. » "Cazı kurtarmak" ama neyden? » Gelişim, caz ve doğaçlama. » Mike Zwerin Aralık ayı başında kaleme aldığı yazısında Barselona Caz Festivali`nden aklına takılanlara dikkati çekiyor... Barselona Caz Festivali ve ciddiyetsiz müzik! » Dave Gelly 23 Kasım 2008`de Observer`da yazdığı yazısında diyor ki; "Bana caz verin, Jamie Cullum değil"
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp