Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Bidar ve Orkestra ***Ücretsiz***

Sanatçı: Bidar ve Orkestra
Mekan: Kozzy AVM
Tarihi: 25 Ağustos.2019
Saat: 18:00
Etkinlik Bilgisi : İstanbul Anadolu yakasında yaşamdan keyif alanların buluşma noktası Kozzy AVM, tüm ziyaretçilerin güzel vakit geçireceği mini konserler düzenlemeye devam ediyor. Kozzy AVM, Ağustos ayı boyunca düzenlenecek Müzik Festivali ile müzik tutkunlarına eğlenceli ve unutamayacakları dakikalar yaşatacak. Her Cumartesi ve Pazar gerçekleşecek etkinliklerde; Havana Expres Küba’nın sıcak ezgilerini ve latin ritimlerini Kozzy AVM’ye taşırken; Bidar ve Orkestra ise saksafon, gitar ve vokalden oluşan triosuyla dinleyicilere keyifle dakikalar yaşatacak. 16:00 ve 18:00 saatlerinde gerçekleşecek dinletiler tüm Kozzy AVM ziyaretçileri için ücretsiz.


 
Popüler Gündem

1992`den 2012`ye: Son 20 yılın en iyi 20 caz albümü listesi...

 15283 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Haftalardır yayınlamayı istediğimiz bir liste var; "1992`den 2012`ye: Son 20 Yılın En İyi Caz Albümleri". Biliyoruz ki bu okurlarımız için de çok çekici bir liste ama gündem öyle hızlı değişiyor ki bir türlü yayınlamaya fırsat bulamadık, en son `hadi yayına hazırlayalım` diye karar verdiğimizde 22. Akbank Caz Festivali başlayınca festival sonrasına bırakalım dedik ardından bu kez de sezon açılışları başladı. Kısmet ancak şimdiye imiş. Allmusic sitesini herkes bilir, en sık yaptığı işlerden biri böyle mukabeleci listeler yayınlamaktır. Bir yandan iyi de oluyor, insan kendi sevdiği albümler ile başkaların seçtikleri arasında mukayese yapma imkanı buluyor. Bu da tam böyle bir çalışma. Allmusic isimli ünlü sitenin editörleri tarafından hazırlanan liste 1992 ile 2012 arasındaki 20 yılı baz almış. Elbette söylemeye dahi gerek yok, böylesi listeler son derece sübjektif çalışmalardır, yani hazırlayan kişilerin beğenileriyle orantılı listelerdir ve dileyen herkes eline kalemi alıp kendi listesini hazırlayabilir. Bu listeyi farklı kılan yanı ise dünyaca ünlü bir müzik sitesi tarafından ve uzman diyebileceğimiz editörlerce hazırlanmış olmasıdır, bunun dışında böyle bir liste hazırlamak hepimizin rahatlıkla kendince yapacağı bir çalışma.

Aşağıda albümlere ilişkin okuyacağınız notlar listeyi hazırlayanların değil bizim Cazkolik olarak eklediğimiz notlardır. Listeye dair bir kaç not daha belirtelim... Liste, en iyi olandan başlayarak sıralanan bir çalışma şekli değil. Zaten farkedeceksiniz, 1992 yılından başlayarak bu yıla kadar uzanan, tarihi sıralamayı esas alan bir liste. Kimi yıllara ait sadece bir albüm varken kimi yıllardan hiç albüm seçilmemiş. Hazırlanan listenin bizce bir diğer önemli yanı da listedeki sanatçıların ve albümlerin tümünün modern cazı temsil eden müzisyenler olması. Bir son notta listenin tümüyle Amerikan caz dünyasında yayınlanmış çalışmalar olması, yani Avrupadan veya başka bir yerden albüm yok.

Evet, gelelim listeye, altlarına eklediğimiz kendi notlarımızla listeyi aşağıda görüyorsunuz...


1992`den 2012`ye: Son 20 yılın en iyi caz albümleri


• Joe Henderson / Lush Life: The Music Of Billy Strayhorn (1992)

18 Şubat 1992 tarihinde Verve firmasınca yayınlanan albüm 2001 yılında ölen efsanevi tenor saksofoncu Joe Henderson`ın, caz standartlarının büyük bestecisi Billy Strayhorn`a olan saygısını gösterdiği bir kayıt. 1937 yılında dünyaya gelen Henderson altmışların başından itibaren cazda ölümüne kadar sürecek dönemin en seçkin isimlerinden oldu, yanısıra Billy Strayhorn`da caz müzisyenlerinin bestelerine hürmetlerini en sık gösterdikleri isimlerin başında gelir. Take The A Train`in yaratıcısının Duke Ellignton`ın arkasındaki isim olduğu da söylenir. Eğer caz tarihini simgeleyen parça Take The A Train ise, Billy Strayhorn`u simgeleyen şarkı da hiç kuşkusuz Lush Life`tır. Büyük bestecinin bir çeşit kişisel hayat hikayesidir.
• Wynton Marsalis; "Citi Movement" (1992)

Wynton Marsalis ve yedi kişilik ekibi 1992 yılında Sony Music etiketi altında yayınladığı çift CD`li albümle kendi kariyerlerinin (en azından Marsalis itibariyle) en avantgart işlerinden birine imza atmışlardı. Marsalis`in özellikle saksofonist Todd Williams`la kimi parçalarda giriştiği karşılıklı etkileşim albümü hemen dikkat çeken bir kayıt haline getiriyor. Davulcu Herlin Riley, basçı Reginald Veal`ın üstlendiği roller aradan geçen yirmi yıla rağmen bu kadar kalabalık bir kadro yapısında üretilen müziği hala dikkate değer hale getiriyor. Albümün bir değer yanı da parçalar arasındaki tempo değişiklerinin yarattığı duygusal farklılıklar ve gerilim dengeleri oluyor. 
 • Jane Bunnett; "Spirits Of Havana" (1993)

Kanadalı klarnetçi Jane Bunnett`in üçüncü albümü "Spirits Of Havana" doksanların başında yayınlanmış dönemin en önemli albümlerinden biri olarak kabul ediliyor. İlk albümünü 1989 yılında yayınlayan Bunnett`in çok kısa bir süre sonra, doksanların hemen başında Cuban müziği keşfetmesinin ardından önce "Live At Sweet Brasil" ve hemen ardından "Spirits Of Havana" albümlerini yayınladı. Latin müzikleriyle albüm bazında ilgisi sadece bu kadarla kalmayan genç güzel klarnetçi başarılı kayıtlarına 1995`de "Rendez-vous Brazil Cuba", 1998`de "Havana Flute Summit" gibi albümlerle devam etti. Aslına bakılırsa Jane Bunnett`in başta Havana olmak üzere latin müzik ilgisi kariyeri boyunca hiç azalmadı. Zamanla Spirits Of Havana ismini diğer albümleri içinde bir seri ismine çeviren Bunnett`in 1993 albümü son yirmi yılın en başarılı kayıtlarından biri kabul ediliyor.
 • Joshua Redman; "Wish" (1993)

Doksanların `Young Lions`larından, günümüzün en önemli tenor ustalarından Joshua Redman`ın gitarda Pat Metheny, kontrbasta Charlie Haden ve davulda Billy Higgins gibi büyük ustaların olduğu albümde dörtlü kadro bize Ornette Coleman, Stevie Wonder, Charlie Haden, Charlie Parker gibi caz büyüklerinin bestelerini seslendirmiş. Albüm ritmik nüansları, Haden, Metheny ve Redman`ın incelikli etkileşimleri, Redman`ın bluesy sololarıyla yayınlandığı günden bu yana hala yeni baskıları yapılan bir albüm haline getirmiştir. 
• James Carter; "JC on The Set" (1994) (Videosu yok)

İşte listede dikkat çekici bir albüm daha... İlk dört albümün hepsinin nefesli, hatta nefesliler içinde ayrıca saksofon ağırlıklı olduğunu farketmişsinizdir. Carter`ın 1994 yılı albümü de öyle. Üstelik, Carter`ın hala en çok dinlenen albümlerinden biridir. Parlak sololar, dinamik öyküler, virtüözce çalınmış pasajlarla dolu "JC On The Set" usta müzisyenin en parlak kayıtlarından biridir.
• Cassandra Wilson; "Blue Light `Til Down" (1994)

Listenin ilk vokal albümü yaşayan en büyük seslerden, caz divası Cassandra Wilson`ın en sevilen çalışmalarından biri. Dinleyici kanaatleri çok önemlidir, forumlara ya da Amazon`un okuyucu yorumlarına bakın 5 yıldızın altında veren adeta bulamazsınız. O kadar sevilen bir albüm. Ağırlıklı caz ama rock, folk, blues gibi başat türlerin muhteşem bir karması. Böylesi önemli bir albümün bu amaçla hazırlanmış bir listede olmaması eksiklik olurdu.
• Joe Lovano; "Rush Hour" (1994)

İşte mükemmel bir albüm daha... Tam listelik albüm... Açık konuşmak gerekirse bu albümü herkes sever mi emin değiliz. Hem Thelonious Monk bestesi olması hem de albümdeki düzenlemeleri Günther Schuller`in yapması nedeniyle açığa çıkan bu soru dalgalı cevaplar vermeye neden oluyor. Sevmek ve beğenmek ayrı kelimeler ama albümün önemi tabii ki daha ayrı. 6 ile 12 Nisan 1994 tarihinde Blue Note firması için kaydedilen albümde dehşet bir kadro çalışmış. Kadroyu yöneten kişi de aynı zamanda Günther Schuller`in kendisi.
• Horace Tapscott; "Aiee! The Phantom" (1995) (Videosu yok)

Post Monk piyanist Horace Tapscott özellikle Güney Kaliforniya bölgesi genç caz nesilleri üzerinde çok etkili bir isim olagelmiştir. Bir kaç nesli etkileyen, bir çeşit mentor görevi gören Tapscott kurduğu big bandlerle değişik çalışmalara imza atmış bir isim. Bu bakıma Andrew Hill, Randy Weston ardılı bir tarza sahip müzisyenin albümü son yirmi yıla damgasını vuran kayıtlardan biri.
• Don Byron; "Bug Music" (1996)

"Bug Music" muhteşem caz klarnetçisi Don Byron`ın muhtemelen en sevilen albümlerinden biri. Albüm total olarak Raymond Scott Quintette, The John Kirby Sextet ve Duke Ellington gibi isimlerin müziklerine duyulan saygının ürünü. Byron hem caz müzisyeni hem de klarnetçi olarak geleneğe saygı kayıtlarına önem veren biri. Sidney Bechet için de özel bir kayıt yaptığını hatırlatalım.
 • Tom Harrell; "Art Of Rhythm" (1998) (Videosu yok)

Trompetçi ve flugelhorn sanatçısı, günümüzün en saygın isimlerinden Tom Harrell`ın 1998 tarihli albümü "Art Of Rhythm" kalabalık bir kadro ve Karayip kökenli, latin etkili müziklerle örülü, yayınlandığı günden beri hala üstüne yoğun ilginin devam ettiği çalışmalardan biridir. Greg Tardy, Bryan Carrott, Romero Lubambo, Dewey Redman, Danilo Perez, Mike Stern, David Sanchez, David Finck, Duduka Da Fonseca, Regina Carter, Ugonna Okegwo, Gary Smulyan ve Leon Parker gibi usta müzisyenleri bir araya getiren post bop modern caz albümü gelecekte de hep dikkat çeken bir kayıt olmaya devam edecek.
• David S. Ware; "Godspelized" (1998)

Geçtiğimiz haftalarda kaybettiğimiz, free jazz`ın usta ismi David S. Ware ile ilgili Radyo Cazkolik`te Bodrum Kat isimli programı hazırlayan arkadaşımız Can Tutuğ özel bir program hazırladı, işin doğrusu usta ismi en iyisi onun programından dinlemek ve keşfetmek.
• Brad Mehldau Trio; "The Art of the Trio, Vol. 4: Back at the Vanguard"

İşte, böylesi listelerde kesinlikle olması gereken albümlerden biri daha. Brad Mehldau zaten böyle bir isim. Mehldau 1995 ile 2005 arasında muhtemelen on civarında trio albümü kaydetti ve bu albüm muhtemelen bu dönemin en önde gelen kayıtlarından biri. Klasik trio kadrosu basta Larry Grenadier ve davulda Jorge Rossy ile kaydedilen albümler iç etkileşimleri çok yüksek, melodi ve performans kalitesi mükemmel olan çalışmalardır. Yine söyleyelim, böyle bir liste için olmazsa olmaz albümlerden biridir...
• Jason Moran; "Black Stars" (2001)

"Black Stars", İstanbul konserlerinde çoğunlukla Charles Lloyd`la izlediğimiz piyanist Jason Moran`ın üçüncü albümü. Bu albüm tıpkı önceki iki albüm gibi bize yepyeni bir yetenekle karşı karşıya olduğumuzu göstermişti. Jason Moran, albümde yakın tarihlerde vefat eden büyük müzisyen Sam Rivers`ın saksofonu ve rhythm section`da ise Taruus Mateen ve Nasheet Waits gibi isimlerle çalmıştı.
• Grachan Moncur III; "Exploration" (2004)

1937 doğumlu free jazz trombonisti Grachan Moncur`un albümü hayli kalabalık bir kadroya sahip. Gelin sayalım; Grachan Moncur III, Tim Hagans, John Clark, Gary Bartz, Billy Harper, Gary Smulyan, Ray Drummond, Andrew Cyrille ve Dave Woodley. Babası basçı Grachan Moncur II`de çok tanınmış bir isim. Aile geleneği olarak isimlerini böyle yapıyorlar herhalde. Bu durumda Moncur I ise büyükbaba olmalı. Altmışların ortalarından itibaren ağırlıklı olarak Archie Shepp ile çalarak free cazın sularına giren Moncur`un bu albümü tarzın en dikkat çeken kayıtlarından.
• Craig Taborn; "Junk Magic" (2004)

Junk Magic listede en az tanıdığımız iki albümden biri ama şunu biliyoruz ki pek çok müzikseverin en popüler kayıtlarından biri aynı zamanda. Kimilerinin söylediği gibi bir `anti classic` albüm hatta ama oldukça başarılı bir çalım tekniğine ve hayretlere sürükleyen doğaçlama pasajlarına sahipmiş. Bakalım buradaki videosunda böyle bölümler varmı.
• Roy Hargrove; "Earfood" (2008)

Listenin bir başka popüler albümü; Earfood. Herkes ne der bilmiyoruz ama Earfood usta müzisyenin son yıllarda yayınladığı işlerin arasında en özel olan kayıtların başında geliyor.
• Vijay Iyer Trio; "Historicty" (2009)

İşte son yılların en konuşulan albümlerinde biri daha. Günümüze yakın tarihin albümü hala üzerine çok konuşuluyor. Bu yıl bir kez İstanbul da izlediğimiz Vijay Iyer`ın Historicty`si resmen ödüllerle boğulmuş bir çalışma.
• William Parker; "I Plan to Stay a Believer: The Inside Songs of Curtis Mayfield" (2010)

Hakkında en az bilgiye sahip olduğumuz albüm. Hem müzisyenin kendisini fazla tanımıyoruz hem de albümü dinlemedik. Bir fikir yürütmemiz zor ama Parker`ın ilginç bir karma olarak free jazz ve R&B kontrbasçısı olduğunu, albümün çift CD olduğunu ve soul şarkıcısı Curtis Mayfield şarkılarına coverler yaptığını biliyoruz. Videosunda biz de ilk kez dinleyeceğiz.
• Esperanza Spalding; "Chamber Music Society" (2010)

Son yılların en önemli çıkış yapan isimlerinden, genç, çıtı pıtı bir Brezilyalı kız Esperanza Spalding ülkemiz caz dinleyicisinin yakından tanıdığı bir isim. Aldığı Grammy ödülüyle ününü dünya çapında perçinleyen Spalding`in bu albümü çok ses getirmişti. listeye girmesine şaşmamalı.
• Matthew Shipp; "The Art Of Improviser" (2011)

Perküsif ataklardan oluşan minimalist tekniğe sahip tutkulu caz piyanisti Matthew Shipp`in 2 CD`li kaydı tümüyle cazın özü kabul edilen doğaçlama duygusu üzerine kurulu. Basta Michael Bisio ve davuld Whit Dickey`den ibaret trio muhteşem bir doğaçlama ziyafeti ve piyanistin de başyapıtı.
Cazkolik.com / 05 Kasım 2012, Pazartesi

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı. » 26. İstanbul Caz Festivali Burak Sülünbaz Lars Danielsson röportajı: `Her konser kayalıklardan atlamak gibidir`. » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » 28. Akbank Caz Festivali Özel: Yeni nesil cazda yeni nesil müzisyen; Nubya Garcia » 25. İstanbul Caz Festivali Özel: Garip, nazik, belirsiz bir mevcudiyet; Benjamin Clementine » Geçen yıl yayınlanmış albümler eşliğinde transglobal müziklerde ilham veren çalışmalar (Albümler yayında) » "Django" filmi efsanevi gitaristin bilinmeyen günlerine, hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor. » Festival Portresi: 24. İstanbul Caz Festivali`nde büyük bir caz divasının eve dönüş projesini dinleyeceğiz. » Altmışlarda devrimlerin peşinde koşulurken kimi müzisyenler ruhsal reformun peşindeydi. » Zorlu PSM cazın en önemli divalarından Dianne Reeves`i 18 nisanda ağırlamaya hazırlanıyor. » Hazır önümüz yaz, vizeler de hakikaten kalkacaksa işte Avrupa`nın en iyi 10 caz klübü! » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nde caz müziğinde kadınların konumuna tarihsel bir bakış açısı. » ECM`in Şubat & Mart`ta yayınlayacağı albümlerinde zengin ses paletleri ve kişisel hikayeler var. » Jazz nedir? Evet, nedir jazz? Bu soruyu ya siz sordunuz ya da size soruldu. Ne cevap veriyorsunuz bilmiyoruz ama Jazz`ın ne olduğu içerde kayıtlı. » "Caz yaşadığın anla ilgilidir. Modern olmak gelecekle değil, şimdiki zamanla ilgilidir." Bunları söyleyen Frank Sinatra, yazan ise Bono... » Doğumlarının 100. yılında Billie Holiday ile Frank Sinatra`nın hayatlarına dair bir mukayeseli anlatım. » Lorraine Gordon dünyanın en önemli caz klübü Village Vanguard`ı gazeteci Barry Singer`a anlattı. » Cazın arka odası, cazın tavan arası... » Cazın `en iyiler` listesinde sıra bu kez basçılarda... » Tüm zamanların en iyi 10 erkek caz şarkıcısı. » Kayahan Bey ile yirmi yıl öncesinden bir » Londra`dan Notlar... Arkadaşımız Filiz Taylan Yüzak Londra Caz Fest.`te izlediği Chucho Valdes konserini Cazkolik için kaleme aldı. » "Göz kırpması gibi anlardan oluşan soyut bir kurmaca bu..." Caz piyanisti ve besteci Ülkem Özsezen yeni albümü "Milliday"i yayınladı. » Charlie Haden`a veda... "Ölümün karşısında söylenebilecek tüm sözler sadece "Palabras!" » New York`da caz müzisyeni olmak nasıl bir şeydir? New York`ta yaşayan basçı Buğra Balcı`dan kısa ve eğlenceli bir video! » Wall Street Journal`in ünlü caz yazarı Marc Myers, Sonny Rollins ile Coleman Hawkins`in "Body and Soul" yorumunu konuştu. » > Avrupa`nın en genç, en yeni, en yaratıcı ve en heyecan verici sanatçıları bu festivalde, festival ayrıntıları haberde. » Best of`ların birbiri ardına yayınlandığı günlerde milenyumun ilk yılına uzanıyoruz, 2000 yılına, yeni bin yılda hangi albümleri baş tacı etmişiz? » Yer: New York, Tarih: 17 Ekim 2013, Mekan: New York`un ünlü Lincoln Center Dizzy`s Club Coca Cola`sı... Gece 23 suları... » Kerem Görsev: "Nota basarak değil, ruhuma hitap ederek çalacak genç müzisyenler arıyorum." » Pazar günü yapılan İKSV Genç Caz seçmelerinde cazın geleceğine dair heyecan verici yeni yetenekler tanıdık. » İstanbul Dünya Caz Günü`nde cazın dünya başkenti oldu... » Uluslararası Caz Günü kutlamaları kapsamında 30 Nisan`da İstanbul`da gerçekleştirilecek konser ve etkinliklere katılacak sanatçılar ve program belli oldu. » Dave Holland ve Pepe Habichuela Flamenco Quintet feat. Josemi Carmona 6 Nisan akşamı 2010 yılında yayınladıkları Hands albümü kapsamında CRR`de konser verecek. » 20. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde izleyiciyi modern Avrupa cazına dönük seçkin ve etkileyici konserler bekliyor. » 1992`den 2012`ye: Son 20 yılın en iyi 20 caz albümü listesi... » > 22. Akbank Caz Festivali`ne dair açıklanan ilk beş isim kalplerimizi yerinden hoplatmaya, kulaklarımızı kıskandırmaya, hevesimizi artırmaya yetti... » Haziranda caz başkadır... Akbank Sanat Caz Günleri 7-27 Haziran arasında dünyaca ünlü isimlerin katılacağı 5 konser ve 3 workshop gerçekleştirecek. » Tord Gustavsen`le ilk randevumuz on yıl önce Changing Places ile olmuştu, aradan geçen yıllara rağmen yarın akşam yeniden buluşacağız. » Ghetto, 20 ile 28 Nisan geceleri Tortured Soul ve Movits! ile müzik severleri house ve jazz müziğinin kalbine doğru dansla yoğunlaşan cıvıl cıvıl, enerjik bir yolculuğa çıkartacak... » Geçen yıl yine tam bugünlerde yapılan JAZZ15 Nisan başında başlıyor... » Çeşme-Alaçatı ve jazz iyi hoş da ya izleyici açısından durum nasıldı? » İlk gerçek tutkusu basketbol olan çocuktan cazın yaşayan efsanesine; Randy Weston İstanbul`da... » Jeff Hamilton ile cazın swing kökenli kaynağına yolculuk Nardis`te... » "Love Is A Losing Game"in erkek sesi Sachal Vasandani CRR`ye geliyor... » Caz tarihinin kaydedilen ilk plağı? » > 3 - 17 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek 19. İzmir Avrupa Caz Festivali düzenlenen toplantıyla programını duyurdu. » 2011`de caz vokalin Top 5 ismi ve muhteşem şarkıları notlarıyla yayında... » Caz davulun tarihine adını bagetleriyle kazıyan Paul Motian 80 yaşında öldü. » Latin Grammy ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu... » 2003 Avrupa turnesinden beri `Kayıp Akorlar`ın peşinde olan Steve Swallow ve Carla Bley`i Salon`da izleyeceğiz. » Wayne Shorter`dan milenyumun ötesine taşınan modernizm, Brian Blade`den tam saha pres! » Wayne Shorter Quartet Avrupa turunu 18 Ekim Cemal Reşit Rey konseriyle taçlandıracak. » Yeni sezonu 15 Eylülde açacak Salon Ekim ayı konserleri cazseverleri tahrik edici isimlerle dolu... » Doris Day ile başlayıp Wynton Marsalis`e uzanan, oradan Allan Harris`e uğrayıp ardında taa Hindistan`ı dolanan caz haberleri yolculuğu bir tık`la başlıyor... » 25. İzmir Festivali`nde sahne alan Natalie Cole`u arkadaşlarımız izledi... » Diane Reeves`in `Strings Attached` İş Sanat konserinden yansıyanlar... » The Wall Street, Clint Eastwood ile hayatının tutkusu cazı konuştu... » Grammy`lerden yeni çıkan albümlere kadar dünya cazından son haberler... » İyi ki yapılmış dedirten korsan kayıt. » Caz eğitiminde "yaparak öğrenme" yerine `akademik takdis`. » "Cazı kurtarmak" ama neyden? » Gelişim, caz ve doğaçlama. » Mike Zwerin Aralık ayı başında kaleme aldığı yazısında Barselona Caz Festivali`nden aklına takılanlara dikkati çekiyor... Barselona Caz Festivali ve ciddiyetsiz müzik! » Dave Gelly 23 Kasım 2008`de Observer`da yazdığı yazısında diyor ki; "Bana caz verin, Jamie Cullum değil"
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Eksikleri tamamlamam için güzel bir fırsat yaratmışsınız, tebrikler ve teşekkürler!
harutyun arto peştemalcıgil / 06.11.2012 19:11:39
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp