Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ediz Hafızoğlu Nazdrave

Mekan: Stella Jazz Club, Yalı, Selahattin Pınar Çiftliği, Tel: 0 531 299 2575
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 19:00
Etkinlik Bilgisi : Ediz Hafızoğlu Nazdrave projesiyle bu akşam Stella Jazz Club sahnesinde.


Cirque du Soleil BAZZAR

Mekan: Hilltown Alışveriş Merkezi
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat:
Web Adresi: http://www.cirquedusoleil.com/baz
Etkinlik Bilgisi : Yönetmenliğini ve yazarlığını Susan Gaudreau’nun, kreatif direktörlüğünü Samuel Chouinard üstlendiği BAZZAR 8 farklı konseptte yer çekimine meydan okuyarak izleyenleri masalsı bir yolculuğa çıkaracak. Cirque du Soleil’in 1984’ten beri 43. gösterisi olan yeni şov, İstanbul’da 1 Eylül’e kadar 6 performans sergileyecek. Alchemy Project CEO’su Mac S.Far ’’En yeni prodüksiyonlarından biri olan BAZZAR’ın kendisi kadar ünlü ikonik çadırı altında bu özel gösteriyi ilk kez Türkiye’ye getirdiğimiz için mutluyuz” dedi. Cirque du Soleil BAZZAR, akrobat, dansçı ve müzisyenlerden oluşan toplulukların gösterilerinden oluşan yaratıcılık dolu sınırsız bir eklektik laboratuvardır. Burada, uçarı ve eşsiz bir evren yaratmak için orkestra şefinin yönetimiyle tüm unsurlar bir araya geliyor. Beklenmedik olanın normal karşılandığı gösterinin renkli grubu, artistik ve akrobatik oyunları düzenli ve düzensiz şekilde yeniden tasarlıyor, oluşturuyor ve yaratıyor. Biletler 11 Temmuz`dan itibaren www.TixBox.com.tr`de.


BACHçede Festival

Sanatçı: Thomas Gabriel Trio
Mekan: Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras, Emirgan, İstanbul
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 19:30
Etkinlik Bilgisi : Bachçede Yaz Festivali Bach kelimesi üzerine farklı oyunlarıyla yıllardır süren bir proje. Thomas Gabriel TRio Bach üzerine caz düzenlemeleriyle bilinen bir üçlü.
Kapılar saat 19:00`da açılıyor.
Konserler 20:30`da başlıyor.
Vale hizmeti ücretlidir.
Fiyat aralığı: 56 TL ile 168 TL arası.


Mavi Sürgün

Mekan: Bodrum Antik Tiyatro
Tarihi: 21 Ağustos.2019
Saat: 21:00
Web Adresi: http://www.biletix.com/etkinlik/Y
Etkinlik Bilgisi : Bodrum’un en önemli simgelerinden, Bodrum`u keşfeden adam Halikarnas Balıkçısı, Bodrum’la buluşuyor. Yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın Bodrum’a sürgün edilerek Halikarnas Balıkçısı’na dönüşmesini konu edinen ‘Mavi Sürgün’ isimli gösteri Bodrum Antik Tiyatro’da 21 Ağustos Çarşamba akşamı gerçekleşecek. Ünlü isimlerin yer aldığı Mavi Sürgün, izleyicilerine müzik, edebiyat, dans ve ebru sanatını bir arada sunacak. Piyanist ve besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ın, yazılarıyla gençlik yıllarından beri kendisine eşlik eden Halikarnas Balıkçısı`nın aynı adlı kitabından ilham alan Mavi Sürgün isimli eseri, Bodrum Antik Tiyatro’da seyirciyle buluşuyor. Sabri Tuluğ Tırpan’ın klasik ve güncel müzik ögelerini rock tınılarıyla harmanladığı müziği; Kardeş Türküler’in solistlerinden Feryal Öney’in etnik-atmosferik vokalleri, Yetkin Dikinciler`in anlatımı, Seyit Sercan Çelik`in modern sema gösterisi, ebru sanatçısı Garip Ay’ın interaktif video gösterisi ile piyanoda Sabri Tuluğ Tırpan, yaylı sazlarda Boğaziçi Quartet, elektro kanunda Mustafa Olgan, bas gitarda Eylem Pelit, perküsyonda Emre Günay ve davulda Volkan Öktem ile hayat buluyor. Projenin rejisörlüğünü ise Beyti Engin üstleniyor.


 
Popüler Gündem

Pazar günü yapılan İKSV Genç Caz seçmelerinde cazın geleceğine dair heyecan verici yeni yetenekler tanıdık.

 12846 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Geçtiğimiz günlerde bir grup cazsever kendi aramızda konuşurken içimizden biri Türkiye de cazın ikibinli yıllardan itibaren görece ivme kazandığını ama geleceğinin nasıl olacağını merak etmekten kendini alamadığını söyledi. Son yılların cazda en çok konuşulan konularından biri hiç kuşkusuz başta İstanbul olmak üzere caza olan ilginin artışı konusu oldu hep. Bu durumun abartıldığını iddia edenler olduğu gibi gelecek yıllarda sözü edilen ilginin daha da artacağına inananlar da az değil. Kuşkusuz, bu faydalı bir tartışma. En azından moral olarak. Şunu unutmamak lazım, ikibinli yılların başında sadece Bilgi Üniversitesi caz bölümünün etkisiyle nasıl güçlü bir müzisyen nesli ortaya çıktı ve şimdi bu nesil caz sahnemizin lokomotifi oldu. Yurtdışında festivallere katılmaktan tutun da yayınladıkları albümlerde dünyaca ünlü isimlerle kayıtlar yapmak artık hiç de şaşılacak şeyler değil. Belki bir o kadar isim de Amerika da, Avrupa da caz ve müzik eğitimi almaya halen devam ediyor. Üstelik bunu sadece biz burada kendi kendimize söylemiyoruz. Son 30 Nisan Dünya Caz Günü`nün İstanbul da kutlanması İstanbul`dan dünyaya verilen açık bir mesajdı. Gelin, burada caz müziğini seven, daha da yakından tanımak isteyen ve üstelik meraklı ve genç bir dinleyici var. Cazkolik`te röportaj yaptığımız ünlü isimlerin çoğu İstanbul`un dünya caz sahnesinde daha önemli bir rolü hakettiğinin ısrarla altını çiziyorlardı. Şimdi önümüzdeki hedef ise şu anda varolan 20 ila 40 yaş arası verimli neslin müzikleriyle profesyonel yaşamlarını sürdürmeyi başarmaları ve arkalarından gelen daha kalabalık yeni bir nesle öncü olmaları. Bunu maalesef daha önce yapamadık. Daha doğrusu istediğimiz verimde yapamadık. Yaşı 45 ve üstü olup da hala diskografisine yeni albümler ekleyen kaç müzisyen sayabilirsiniz?

Bu tanımlamaları yaparken varolan sorunları gözardı ediyor değiliz. Cazın İstanbul dışında fazla yaşama şansı bulamadığından tutun da, caz klüpleri sayısının bir türlü artmadığına, albüm satışlarının hala yerinde saydığından tutun, konserlerin bir türlü arzuladığımız kadar dolmadığına değin sayısız sorun yerli yerinde duruyor. Evet, belki öyle ama bizim dün Genç Caz seçmelerinde gördüğümüz genç insanların caz müziği yapma / söyleme iştahı bizlerin ihtiyacı olan morali fazlasıyla veriyor. İhtiyacımız olan da bu moral zaten...

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı`nın düzenlediği Genç Caz sayesinde heyecan verici yeni isimler ve yüzlerle tanıştık...

Kendi içinde elenerek son sekiz grup ve isme düşen Genç Caz katılımcıları dün nihai, canlı performanslarla Nardis`i dolduran müzikseverlere heyecan verici anlar yaşattı. Dün yapılan bir sıralama çalışması değildi zira hepsi tıpkı Önden Focan`ın da son konuşmada belirttiği gibi kendi içinde son derece başarılı isimlerdi ama İKSV`nin 20. İstanbul Caz Festivali`nde konser vermeleri için ayırdığı kontenjan gereği dört grup ve isme yer verme zorunluluğu vardı ve nihai değerlendirmeler bu amaçla yapıldı.

Sonuçta katılımcılar; Mika Quartet, Turan Manafzade, Jazz Square, Can Ercan Quintet, Elif Çakmut Quintet, Tolga Erzurumlu Trio, Deniz Taşar Quartet ve Ezgi Bıcılı gibi isimlerin içinden bu yaz Tünel Şenliği`nde izleyeceğimiz isimler ise Can Ercan Quintet, Tolga Erzurumlu Trio, Deniz Taşar Quartet ve Ezgi Bıcılı olarak belirlendi.

Her bir ismin müziği görülmeye, dinlenmeye değerdi...

Mika Quartet

Elemelerin ilk sırasında sahneyi alan Mika Quartet sahneye Ege Cengiz (trmp), Ahmet Demirkol (bas gitar) ve Emre Uyar (d) isimleriyle çıktı. Tabii grubun quartet değil trio olduğunu farkettiniz zira son anda katılamayan gitarist Tümer Uluçınar olmayınca grubun trompetçisi Ege Cengiz`i ayrı bir gözle dinleme imkanımız oldu.


Turan Manafzade

Günün piyano - vokal tek kişilik ismi genç Azeri piyanist Turan Manafzade oldu. Manafzade kendi bestelerini seslendirdiği performansında caz standartlarına yer vermediği için değerlendirme yapma imkanı ister istemez kısıtlı oldu ama farklı bir ses ve renk kattı.


Jazz Square

Günün üçüncü grubu Jazz Square`in hoş bir ismi var. Akılda kalıcı, cezbedici. Dörtlünün solisti Seda Erciyes (v), Baran Ökmen (g), Eren Turgut (b) ve Can Kalyoncu (d) çalıyordu. Üç şarkılık performanslarında standartlara seslendiren ekipten Beautiful Love öne çıkan çalışma olarak göründü. Eğer genç topluluk bir arada kalmaya devam ederse önümüzde yıldan itibaren caz sahnelerinde adlarını sık sık işiteceğimiz isimlerden olacağına inanıyoruz.


Can Ercan Quintet

Sırada bu kez, elemeleri geçen ilk grup Can Ercan Quintet vardı. İlan edilene göre iki farklı isimle katılan toplulukta iki ayrı grubun içinde yer alan tek isim olan gitarist Can Ercan, Tolga Demirtaş (p), Ekin Bilgin (b), Olgun Acar (d) ve konuk olarak da klarnetçi Coşkun Ekşi`yi dinledik. Nardis`te güçlü alkışlar alan performanslarında dörtlü tanınmış caz yorumları yanında Coşkun Ekşi`nin klarneti doğu sounduyla farklı bir ton yaratsa da grubun en dikkat çeken yorumu Aşık Veysel`in Uzun İnce Bir Yoldayım düzenlemesinin hayli beğenildiğini özellikle belirtelim. Coşkun Ekşi`nin yer yer Yunan klarnet ustası Vasili Saleas`ı andıran çalımının içe dokunan notalara sahip olduğu kesin.


Elif Çakmut Quintet

Günün beşinci topluluğu ise bu yaz konser verme hakkı elde edemese dahi isimlerini sıkça duyacağımız başarılı genç isimlerden oluşuyordu; Vokalde Elif Çakmut`a (ki gerçekten başarılı bir ses) piynoda çok genç ve naif bir piyanist Bilge Günaydın, saksofonda Bora Tanyeli (ki günün tek saksofon sanatçısıydı ve Genç Caz kategorisinin üstünde bir tecrübe ve tekniğe sahipti, hakkını teslim etmemiz lazım, umarız kendisini çok daha sık dinleme imkanımız olur), Pelin Yıldırım bas gitar ve Necmi Taşkıran davulda yer alıyordu. Grubun performansının ardından Kerem Görsev`in genç piyanist Bilge Günaydın`a özel notlar iletmesi çok hoştu. Genç sanatçının da ilgiyle dinlemesi ayrıca dikkate değerdi.


Tolga Erzurumlu Trio

Gerek yorumları, gerek sahip oldukları teknik ve gerek trio uyumlarıyla günün en çok dikkat çeken isimlerinin başında geliyordu Tolga Erzurumlu Trio. Tolga Erzurumlu piyano ve klavye, Cemal Sönmezkale bas gitar ve Ahmet Zilci`nin davul çaldığı trionun Summertime yorumu öncelikle düzenlemesindeki farklılık ve başarısıyla dikkat çekti, ardından gelen Things About ve piyanistin kendi bestesi olan T`s Blues grubun performansının zirvesini simgeliyordu. En önemli detayı eklemeyi unuttuk, trio üyeleri yarışma için Kıbrıs`tan gelmiş müzisyen kardeşlerimizdi ve hemen orada bağlantılar kuruldu... Tolga Erzurumlu Trio`yu bundan böyle sık sık İstanbul da izleme imkanımız olacağından emin olabilirsiniz ve doğrusu iyi de olur. Biz sadece üç parça dinledik ama eminiz repertuvarlarından başka mücevherler de çıkacaktır. Sevgili Kerem`in `sanki West Coast Jazz`, LA soundu dinliyormuşum gibi geldi` tanımlaması son derece doğruydu...


Deniz Taşar Quartet

Günün sondan bir önceki ekibi ise Deniz Taşar Quartet oldu. Solist Deniz Taşar`ın yer yer Amy Winehouse`u andıran R&B, soul sesi oldukça dikkat çekiciydi. Seçtikleri parçalar da öyle... Bize Honeysuckle Rose, Misty, All Of Me gibi önemli standartları dinlettiler. Deniz Taşar`ın vokaline piyanoda Miraç Çelenk, bas gitarda Şentürk Öztaş ve davulda Hakan Kılıçoğlu eşlik ettiği performanslarda dikkat çeken husus ise önde R&B vokal ile arkadaki caz trionun giderek aradaki uyumu daha da artıracağına olan inancımızdı.


Ezgi Bıcılı Quartet

Günün son ismi ise başarılı ve genç yaşında aslında tecrübeli bir ses olan Ezgi Bıcılı oldu. Zaten bir konserden çıkıp yetişen Nardis`e yetişen toplulukta Ezgi Bıcılı`nın sesine Can Ercan gitarda, Emin İnal piyanoda ve Semih Burcu bas gitarda eşlik ediyordu. Performansına The Man I Love ile başlayan grup What Are You Doing The Rest Of Your Life ile performanslarını tamamladı. Ezgi Bıcılı`nın sesi ve yorumu genç yaşta oturmuş ve yerli yerinde görünüyor ama bunun genç sanatçının kendisi için yeterli olmaması gerektiğini buradan nacizane hatırlatmış olalım. Sesinin henüz keşfedilmemiş derinliklere sahip olduğuna inanıyoruz.

* * *

Tabii bize tüm bu isimleri izleme, dinleme ve yazma fırsatı yanında caz ortamımıza dahil etme imkanı yarattıkları için İKSV`ye ve ev sahiplikleri ve konukseverlikleri için Nardis`e teşekkürlerimizi iletmemiz lazım.

Resimler için Ali Güler`e teşekkür ediyoruz.

Cazkolik.com / 27 Mayıs 2013, Pazartesi

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cenk Akyol Röportajı: Oytun Ersan dünyaca ünlü starlarla kaydettiği `Fusiolucious` albümünü anlattı. » 26. İstanbul Caz Festivali Burak Sülünbaz Lars Danielsson röportajı: `Her konser kayalıklardan atlamak gibidir`. » PSM Caz Festivali Özel: 40 yıllık kült topluluk Alan Parsons Project`i Cenk Akyol yazdı » 28. Akbank Caz Festivali Özel: Yeni nesil cazda yeni nesil müzisyen; Nubya Garcia » 25. İstanbul Caz Festivali Özel: Garip, nazik, belirsiz bir mevcudiyet; Benjamin Clementine » Geçen yıl yayınlanmış albümler eşliğinde transglobal müziklerde ilham veren çalışmalar (Albümler yayında) » "Django" filmi efsanevi gitaristin bilinmeyen günlerine, hayatta kalma mücadelesine odaklanıyor. » Festival Portresi: 24. İstanbul Caz Festivali`nde büyük bir caz divasının eve dönüş projesini dinleyeceğiz. » Altmışlarda devrimlerin peşinde koşulurken kimi müzisyenler ruhsal reformun peşindeydi. » Zorlu PSM cazın en önemli divalarından Dianne Reeves`i 18 nisanda ağırlamaya hazırlanıyor. » Hazır önümüz yaz, vizeler de hakikaten kalkacaksa işte Avrupa`nın en iyi 10 caz klübü! » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nde caz müziğinde kadınların konumuna tarihsel bir bakış açısı. » ECM`in Şubat & Mart`ta yayınlayacağı albümlerinde zengin ses paletleri ve kişisel hikayeler var. » Jazz nedir? Evet, nedir jazz? Bu soruyu ya siz sordunuz ya da size soruldu. Ne cevap veriyorsunuz bilmiyoruz ama Jazz`ın ne olduğu içerde kayıtlı. » "Caz yaşadığın anla ilgilidir. Modern olmak gelecekle değil, şimdiki zamanla ilgilidir." Bunları söyleyen Frank Sinatra, yazan ise Bono... » Doğumlarının 100. yılında Billie Holiday ile Frank Sinatra`nın hayatlarına dair bir mukayeseli anlatım. » Lorraine Gordon dünyanın en önemli caz klübü Village Vanguard`ı gazeteci Barry Singer`a anlattı. » Cazın arka odası, cazın tavan arası... » Cazın `en iyiler` listesinde sıra bu kez basçılarda... » Tüm zamanların en iyi 10 erkek caz şarkıcısı. » Kayahan Bey ile yirmi yıl öncesinden bir » Londra`dan Notlar... Arkadaşımız Filiz Taylan Yüzak Londra Caz Fest.`te izlediği Chucho Valdes konserini Cazkolik için kaleme aldı. » "Göz kırpması gibi anlardan oluşan soyut bir kurmaca bu..." Caz piyanisti ve besteci Ülkem Özsezen yeni albümü "Milliday"i yayınladı. » Charlie Haden`a veda... "Ölümün karşısında söylenebilecek tüm sözler sadece "Palabras!" » New York`da caz müzisyeni olmak nasıl bir şeydir? New York`ta yaşayan basçı Buğra Balcı`dan kısa ve eğlenceli bir video! » Wall Street Journal`in ünlü caz yazarı Marc Myers, Sonny Rollins ile Coleman Hawkins`in "Body and Soul" yorumunu konuştu. » > Avrupa`nın en genç, en yeni, en yaratıcı ve en heyecan verici sanatçıları bu festivalde, festival ayrıntıları haberde. » Best of`ların birbiri ardına yayınlandığı günlerde milenyumun ilk yılına uzanıyoruz, 2000 yılına, yeni bin yılda hangi albümleri baş tacı etmişiz? » Yer: New York, Tarih: 17 Ekim 2013, Mekan: New York`un ünlü Lincoln Center Dizzy`s Club Coca Cola`sı... Gece 23 suları... » Kerem Görsev: "Nota basarak değil, ruhuma hitap ederek çalacak genç müzisyenler arıyorum." » Pazar günü yapılan İKSV Genç Caz seçmelerinde cazın geleceğine dair heyecan verici yeni yetenekler tanıdık. » İstanbul Dünya Caz Günü`nde cazın dünya başkenti oldu... » Uluslararası Caz Günü kutlamaları kapsamında 30 Nisan`da İstanbul`da gerçekleştirilecek konser ve etkinliklere katılacak sanatçılar ve program belli oldu. » Dave Holland ve Pepe Habichuela Flamenco Quintet feat. Josemi Carmona 6 Nisan akşamı 2010 yılında yayınladıkları Hands albümü kapsamında CRR`de konser verecek. » 20. İzmir Avrupa Caz Festivali`nde izleyiciyi modern Avrupa cazına dönük seçkin ve etkileyici konserler bekliyor. » 1992`den 2012`ye: Son 20 yılın en iyi 20 caz albümü listesi... » > 22. Akbank Caz Festivali`ne dair açıklanan ilk beş isim kalplerimizi yerinden hoplatmaya, kulaklarımızı kıskandırmaya, hevesimizi artırmaya yetti... » Haziranda caz başkadır... Akbank Sanat Caz Günleri 7-27 Haziran arasında dünyaca ünlü isimlerin katılacağı 5 konser ve 3 workshop gerçekleştirecek. » Tord Gustavsen`le ilk randevumuz on yıl önce Changing Places ile olmuştu, aradan geçen yıllara rağmen yarın akşam yeniden buluşacağız. » Ghetto, 20 ile 28 Nisan geceleri Tortured Soul ve Movits! ile müzik severleri house ve jazz müziğinin kalbine doğru dansla yoğunlaşan cıvıl cıvıl, enerjik bir yolculuğa çıkartacak... » Geçen yıl yine tam bugünlerde yapılan JAZZ15 Nisan başında başlıyor... » Çeşme-Alaçatı ve jazz iyi hoş da ya izleyici açısından durum nasıldı? » İlk gerçek tutkusu basketbol olan çocuktan cazın yaşayan efsanesine; Randy Weston İstanbul`da... » Jeff Hamilton ile cazın swing kökenli kaynağına yolculuk Nardis`te... » "Love Is A Losing Game"in erkek sesi Sachal Vasandani CRR`ye geliyor... » Caz tarihinin kaydedilen ilk plağı? » > 3 - 17 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek 19. İzmir Avrupa Caz Festivali düzenlenen toplantıyla programını duyurdu. » 2011`de caz vokalin Top 5 ismi ve muhteşem şarkıları notlarıyla yayında... » Caz davulun tarihine adını bagetleriyle kazıyan Paul Motian 80 yaşında öldü. » Latin Grammy ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu... » 2003 Avrupa turnesinden beri `Kayıp Akorlar`ın peşinde olan Steve Swallow ve Carla Bley`i Salon`da izleyeceğiz. » Wayne Shorter`dan milenyumun ötesine taşınan modernizm, Brian Blade`den tam saha pres! » Wayne Shorter Quartet Avrupa turunu 18 Ekim Cemal Reşit Rey konseriyle taçlandıracak. » Yeni sezonu 15 Eylülde açacak Salon Ekim ayı konserleri cazseverleri tahrik edici isimlerle dolu... » Doris Day ile başlayıp Wynton Marsalis`e uzanan, oradan Allan Harris`e uğrayıp ardında taa Hindistan`ı dolanan caz haberleri yolculuğu bir tık`la başlıyor... » 25. İzmir Festivali`nde sahne alan Natalie Cole`u arkadaşlarımız izledi... » Diane Reeves`in `Strings Attached` İş Sanat konserinden yansıyanlar... » The Wall Street, Clint Eastwood ile hayatının tutkusu cazı konuştu... » Grammy`lerden yeni çıkan albümlere kadar dünya cazından son haberler... » İyi ki yapılmış dedirten korsan kayıt. » Caz eğitiminde "yaparak öğrenme" yerine `akademik takdis`. » "Cazı kurtarmak" ama neyden? » Gelişim, caz ve doğaçlama. » Mike Zwerin Aralık ayı başında kaleme aldığı yazısında Barselona Caz Festivali`nden aklına takılanlara dikkati çekiyor... Barselona Caz Festivali ve ciddiyetsiz müzik! » Dave Gelly 23 Kasım 2008`de Observer`da yazdığı yazısında diyor ki; "Bana caz verin, Jamie Cullum değil"
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Merhaba. Mika Quartet (Trio?) grubundan trompetçi Ege Cengiz"in babasıyım. Bununla gurur duyuyorum. Günümüzde, ülkemizin her geçen gün biraz daha değer yitiren sanat-müzik ortamında gençlere verdiğiniz değer, emek için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. Dilerim çabalarınız karşılıksız kalmaz. Başarı dileklerimle.
Halûk Cengiz / 27.05.2013 15:25:35
Değerli sanatçılar&jüri üyeleri sanatın ve sanatçının önemsenmediği şu günlerde pırıl pırıl çocuklarımıza(aynı zamanda trompetist Ege Cengiz"in de annesiyim)ve gençlerimize verdiğiniz değerden dolayı onları onore ettiğiniz morâl bulmalarını sağladığınız için sizlere teşekkür etmek istedim.Teşekkürler.
Şenay Cengiz / 27.05.2013 15:24:10
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp