Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Eren Noyan Band

Sanatçı: Eren Noyan (v), Uraz Kıvaner (p), Özgür Salıcı (b), Mertcan Bilgin (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 21 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/2
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL. Eren Noyan usta opera sanatçısı Ayhan Baran`dan klasik şan dersleri almaya lise yıllarında başladı. Üniversite okuduğu dönemde caz müziğine olan ilgisi nedeniyle profesyonel kariyerine adım attı. Altan İrtel ile uzun yıllar gerçekleştirdiği duo projelerin yanında şan eğitimine Tülay Uyar ile devam etti. Birçok değerli caz müzisyeniyle ve kurduğu orkestralarla İstanbul ve yurt çapında birçok konser verdi. 5. Nardis Genç Vokal yarışmasında finalistler arasında yer aldı. 2011 yılında İstanbul Caz Festivali kapsamında projesiyle Tünel Şenliği?nde sahne aldı. Kendine has ses rengi ve tekniği ile özellikle ana akım caz ve swing türünde konserlerine devam eden Eren Noyan 2016 yazında eşi Güliz Noyan ile The Badau adlı caz lokalini açtı.


Eren Noyan Band

Sanatçı: Eren Noyan (v), Uraz Kıvaner (p), Yarkın Tuncer (b), Mertcan Bilgin (d)
Mekan: The Badau Akasya (Rez: 0532 306 43 34)
Tarihi: 21 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL. Konserin tüm geliri Avustralya`da çıkan orman yangınlarına karşı mücadeleye destek olarak bağışlanacak olup, katılımcılara teşekkür belgesi verilecektir.


Tümer Uluçınar Quintet

Sanatçı: Batu Şallıel (sax), Koray Üsgülen (p), Tümer Uluçınar (g), Apostolos Sideris (b), Berke Özgümüş (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 22 Ocak.2020
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/3
Etkinlik Bilgisi : Giriş: 50 TL. Müziğe küçük yaşlarda farklı enstrumanlar çalarak başlayan Uluçınar, Güzel Sanatlar Lisesi?ne girerek klasik gitar eğitimine başladı ve burada devam etti. Liseden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Klasik Gitar Bölümü?nü kazanarak Ricardo Moyano`nun öğrencisi oldu. Eğitimi sırasında Moyano ile klasik gitar ve Latin gitar çalıştı. Daha sonra caz gitar bölümüne geçiş yaparak Ricardo Moyano ile caz gitar ve caz armonisi, Kamil Erdem ile de ensemble çalışmalarını tamamlayıp 2015 yılında mezun oldu. Sahne hayatı süresince birçok farklı grupta yer alarak caz sahnesinin tanınmış simaları ile performanslar sergiledi. Uluçınar, halen performanslarına hem kendi grubuyla hem de farklı gruplarla şehir içinde ve şehir dışında devam etmektedir. Bu özel gecede mainstream, post-bop ve modern bir repertuarla karşınızda olacak olan grup, Brecker - Martino - Hancock gibi bestecilerin parçalarına yer verecek.


 
Popüler Gündem

"Ramazanda Caz" konserleri için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiyeye gelecek olan Anouar Brahem AllAboutJazz`dan Eral Hareuveni`ye geniş müzikal coğrafyasının içeriğini anlatıyor...

 11293 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

Dinlediğiniz müzik Anouar Brahem`in 2003 tarihli albümü "Vague"dan alınan ünlü parçası "Astrakan Café"dir.


"Ramazanda Caz" Anouar Brahem konseriyle 16 Ağustos akşamı başlıyor. Brahem Türkiye de gerçekten çok sevilen ve dinleyicisi olan bir müzisyen ama galiba biz onu hep kendi penceremizden görmeye ve anlamaya çalıştık, oysa belki biraz karşı tarafa geçip bizzat kendisini biraz daha yakından tanımayı deneyebilirdik. Muhtemelen bu konserinden önce ve sonra onunla ilgili pek çok yazı yayınlanacaktır ama Cazkolik olarak Brahem’i AllAboutJazz’la yaptığı röportajda söyledikleriyle tanımanın bu ünlü müzisyenin kendine ait dünyayı keşfetmek açısından daha yararlı olabileceğini düşündük.

Bu söyleşinin bir önemli tarafı da son albümü "The Astounding Eyes of Rita" daha henüz ortada yokken yapılmış olması ve bu albümün ipuçlarını da bulabileceğimiz bir söyleşi, bu anlada hayli ilginç sonuçlara varmak mümkün olabilecek. Gelin n birlikte okuyalım.

Tunus’lu ünlü udî Anouar Brahem sekizinci solo albümü “Voyage De Sahar”ı 2006 yılında ECM’den çıkardı. “Voyage De Sahar” Brahem’in sahip olduğu zengin ve eşsiz Arap - Endülüs geleneklerinden gelen müzikal mirasın modern caz cümleleriyle referans gösterdiği, udu geleneklerinden çıkarıp yeni müzikal karışımın içinde farklı soluğu olan bir enstrümana ve müziğe dönüştürdüğünü söylememiz lazım. Tam 15 yıldır birlikte çalıştığı ünlü Alman firması ECM’in yayınladığı albümü Brahem 2002 yılında yayınlanan “Le Pas Du Chat Noir” albümünde birlikte çaldığı müzisyenler Fransız piyanist Francois Couturier ve akordiyoncu Jean-Louis Matinier ile kaydetti. Anouar Brahem ile Tunus’taki evinden konuştuk.


Anouar Brahem: "Bundan yirmi yıl önce pek çok insan udun artık devrini tamamlamış bir enstrüman olduğuna inanıyordu. Şimdi ise ud için yeni besteler yazan bir çok müzisyen var..."

AllAboutJazz: Besteleme, beste yapma sürecini anlatabilir misin? Müzisyenler için özel bestelerin oluyor mu?

Anouar Brahem: Beste yapma süreci benim için uzun ve yavaş işleyen bir süreçtir ve bu süreçte her gün fikir değiştiriyorum. Fikirler bazen uzun bir zamana ihtiyaç duyuyor, bu bazen 10 yılı bile bulabiliyor ama bazen de kesin son teslim tarihleri pozitif bir etki yapar, benim için önemli olan bu müzikal fikirlerle uğraşmayı sonsuza dek canlı tutabilmek ama işte çoğunlukla yaptığın besteye bir teslim tarihi koymak zorundasın, ucu açık çalışmayı sevmiyorum, benim için ille de bir teslim tarihi olmalı. Henüz küçük bir çocukken büyük bestecilerden biri olmayı istiyor ama yeni besteler yazma konusunda pek düşünmüyordum, sonradan besteler yapmaya başlayınca anladım ki sadece farklı bir beste, sadece farklı bir şey ürettiğin zaman bu fark işte o zaman seni yansıtan şey oluyor...

AllAboutJazz: Bir örnek olarak “Voyage De Sahar”ı ele alırsak eğer nasıl bestelendiğini bize anlatabilir misin?

Anouar Brahem: “Voyage De Sahar” benim bir önceki albümde (Le Pas du Chat Noir)  beraber çaldığım müzisyenlerle çoğunlukla piyano üzerine yaptığım besteleri kullanarak kaydettiğim bu anlamda bir ilk albüm oldu ama ne komiktir, bu müzikle turneye çıkacağımı hiç düşünmemiştim, gelin görün ki çıktık ve ben bu müzikle kendimi gerek sanatsal, gerekse de müzikal anlamda gerçekten çok rahat hissettim ve pek çok güzel konser verdik, şimdi düşünüyorum da böyle olduğu için mutluyum çünkü hiç planlamamıştım.

AllAboutJazz: 2000 tarihli “Astrakan Cafe” ve 1995 tarihli “Khomsa” adlı albümlerinden bu yana erken dönem bestelerine ilk kez geri dönüş yapmış oldun?

Anouar Brahem: Elimizde Manfred Eicher’in çok sevdiği ve kaydetmeyi beklediğimiz besteler vardı, bu parçaları konserlerimizde çalıyorduk, sonra da kaydettik. “Halfouine” örneğin benim en eski bestelerimden biridir. Bir film için yazdığım vokalli bir parçaydı, bu parçanın enstrümantal halini sonradan “Astrakan Cafe” için kaydettim. Ben film müzikleri için kendi bestelerimden temaları kullanmayı tercih ediyorum, onları alıp yeniden düzenliyorum, çünkü film müziklerinde kesin bir bağlam olması lazım, bunu seviyorum, bu film müzikleri yapmayı neden bırakmadığımın sebebidir bir yandan da.

AllAboutJazz: “Voyage De Sahar” hayali bir yolculuk mudur?

Anouar Brahem: Parçaların isimlerini kayıtları bitirdikten sonra belirledim. Beste yaparken müzisyenler, enstrümanlar ve geleneksel olan şeyler hakkında hiç bir şey düşünmem, aklımda sadece soyut fikirler vardır. Bestelerimin herhangi bir düşünceden bağımsız olmasını isterim ama son parçayı besetelerken iki veya üç yıl sonra birlikte çaldığım müzisyenlerin bir daha benimle çalacaklar mı acaba diye aklımdan şöyle bir geçti. “Voyage De Sahar” hayali bir yolculuktur bu anlamda, Sahar’da bir kadın ismidir. Hayali bir isimle bağlantı kurmayı istedim, tıpkı Ziryab gibi (Ziryab 9. yüzyılda yaşamış olduğu varsayılan ve onbin kadar parçayı hafızalarımıza armağan ettiği düşünülen Iraklı bir ud virtüözü) çünkü Ziryab hakkında sık sık konuşurum. Ziryab yüzyıllarca önce Bağdat’ı terketti, onun hakkında pek çok öykü vardır, kimse müziklerini bilmez ama hakkında bir dolu hikaye vardır.

AllAboutJazz: Bize Endülüs müziği ve kültürü ile olan bağlarını izah edebilir misin? Bunu şunun için soruyorum, “Voyage De Sahar”, “Cordoba” ve elbette “Les Jardins De Ziryab” gibi müziklerde çok açık belli oluyor...

Anouar Brahem: Tunus, Fas ve Cezayir’de Mağrip ve Endülüs kültürünün etkisi çok yoğundur. İnsanlar Arap müziğiyle flamenko arasındaki bağı konuşmaya başladıkları zaman ben çok şaşırıyorum, çünkü bu müzikler çok uzun yıllar boyunca içiçe geçmiş müziklerdir, bizim müziklerimizdir bunlar, ben kendi müziğim gibi hissediyorum.

AllAboutJazz: Şimdiye kadar örneğin Paco De Lucia gibi biriyle çalmayı istedin mi hiç?

Anouar Brahem: Niye olmasın, niçin olmasın... Bundan onbeş yıl kadar önce bir flamenko gitaristi ile birlikte çalmıştım, Paco de Lucia’nın büyük hayranıyım, ben henüz çok gençken onunla birlikte çalıyor olduğumu düşünmek en sevdiğim şeylerden biriydi, bunu belki bir gün yapacağız ve ben bundan dolayı gerçekten çok mutlu olacağım.

AllAboutJazz: Peki bize Manfred Eicher’in senin üzerindeki etkini anlatabilir misin?

Anouar Brahem: O benim için çok önemli biri. O olmadan belki şimdi yine bir şeyler yapıyor olurdum ama kesinlikle bugünkü ben olmazdım. Eicher ile her zaman iletişim halindeyiz, konserlerimin çoğunu izlemiştir.

AllAboutJazz: “Thimar”da John Surman ve basçı Dave Holland ile Madar’da Jan Garbarek ile çalmanı sana Manfred Eicher mi önerdi?

Anouar Brahem: Surman’ın müziğini biliyordum ama Holland’ı fazla tanımıyordum. Bir sonraki projeme hazırlık yapmaya başladığım zaman Dave Holland’ı da bir yandan dinlemeye başlamıştım ve düşündüğüm projeye çok uyan biri olduğunu anladım Manfred’de bunu benim için mümkün hale getirdi, Dave Holland ile geçen yıl tanıştım, umarım ikinci bir proje için onunla takvimlerimiz uyuşur. Jan Garbarek ise benim ilk albümüm Barzakh’ı dinlemiş ve Manfred Eicher’e benimle çalmak istediğini söylemiş, benim de Garbarek’i çok sevdiğimi bilen Eicher bizim için bu projenin kaydını ayarladı.

AllAboutJazz: Sen, Dhafer Youssef ve Rabih Abou Khalil gibi müzisyenlerle gerçekleştirdiğiniz Avrupalı müzikte udun Rönesansı’nı bize biraz açıklayabilir misin?

Anouar Brahem: Sorunu anladım. Ben çok küçük bir çocukken televizyonda udu görmüştüm ama bütün enstrümanların arasında sesini duyamamıştım, orada udi bir şarkıcıya eşlik ediyor ama şarkıya asla liderlik yapmıyordu. Bundan yirmi yıl önce pek çok insan udun artık devrini tamamlamış bir enstrüman olduğuna inanıyordu. Şimdi ise ud için yeni besteler yazan bir çok müzisyen var. 20 yıl önce Paris’e gittiğim zaman, nedenini bilmiyorum, açıklaması zor ama orada ud çalan kimse yoktu, belki ortaçağa özgür bir enstrüman olarak algılanıyordu, onunla bir şey yapmak zordu.

AllAboutJazz: Bir kaç yıl önce dedin ki, benim müziğim Arap dünyasından ise Avrupada çok daha tanınan bir müziktir. Şimdi durum da değişiklik var mı?

Anouar Brahem: Sen de biliyorsun, ben 20-25 yıl önce ud için müzikler bestelemeyi düşündüğüm zaman bu çok garip geldi bir çok kişiye ama şimdi müziğimin gerçekten çok fazla dinleyicisi var. Avrupada var, Lübnan, Mısır, Suriye’de var ama benim en büyük izleyicim Tunus’tadır. Orada çok daha fazla tanınırım. Arap ülkelerinde az tanınmamın bir nedeni de orada festival sayısı az, olanları da devletler filan düzenliyor, düzenli kültürel faaliyet sayısı daha az ama artık arada da artamaya başladı.

AllAboutJazz: Bir sonraki projenin ne olduğunu bize söyleyebilir misin?

Anouar Brahem: Zor bir soru. “Voyage De Sahar”ı daha yeni bitirdim. Elimde epey materyal var ve yeni besteler yapmaya başladım, bir CD’den fazla malzemem var ama projeme daha henüz karar vermedim. Bilmiyorum, bakalım ne olacak, bir çözüm bulmam lazım, nasıl bir şey olacak, kimlerle çalacağıma karar vermem lazım, inanır mısın bu konuda da her gün fikir değiştiriyorum.

Eyal Hareuveni
AllAboutJazz


Ramazanda Caz konserlerinin biletlerine ulaşmak için lütfen bu satıra tıklayın!


Anouar Brahem’in diskografisi:

- "The Astounding Eyes of Rita", (ECM, 2009)
- "Le Voyage de Sahar" (ECM, 2006)
- "Vague" (ECM, 2003)
- "Le Pas du Chat Noir" (ECM, 2002)
- Orchestre National de Jazz; "Charmediterranéen" (ECM, 2002)
- "Astrakan Café" (ECM, 2000)
- Anouar Brahem / John Surman / Dave Holland; "Thimar" (ECM, 1998)
- "Khomsa" (ECM ,1995)
- Jan Garbarek; "Madar" (ECM, 1994)
- "Conte de l’incroyable amour" (ECM,1992)
- "Barzakh" (ECM, 1991)

Cazkolik.com / 09 Ağustos 2011, Salı

Paylaş
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Işıl Çalışkan Röportajı: Belki de Türkiye`de ilk kez bir pop klübü caz sahnesine dönüşüyor! » "166 Days" ile cazda kültürler arası yolculuk... Işıl Çalışkan Anıl Şallıel ile yeni albümünü konuştu. » Işıl Çalışkan Röportajı: Kerem Görsev yeni albümüyle mükemmel denge arayışında. » Başak Yavuz İstanbul`un yeni caz klübü Maestro Donizetti`yi arkadaşımız Işıl Çalışkan`a anlattı. » 26. İstanbul Caz Festivali Özel: Big Band olmayan büyük bir topluluk; Snarky Puppy » Birinci Dünya Savaşı`nın sona ermesinin yüzüncü yılında savaşın müzik üzerindeki etkisi. » 28. Akbank Caz Festivali Özel: Tarkovsky`nin filmlerindeki rüya hali beni çok güçlü etkiliyor. » Sevin Okyay Yazdı: Tomasz Stanko`nun başka notalarla kardeşçe buluşabilen yalnız notaları » Caz dinlenmez derler! Öyle mi? Rakamlarla duruma bakalım. Yerli/yabancı cazda çok dinlenenler. » 22. Uluslararası Ankara Caz Festivali "Kadın ve Caz" temasıyla 8-13 mayıs arası gerçekleşecek. » Hareketli geçecek nisan ayının öne çıkan konserinde GoGo Penguin yeni albümünü dinletecek. » Aslı Maraşlı Yazdı: Polonya cazının yenilikçi yedilisi: Caz ve Hip Hop burada, birarada! » Farklı geçmişten yola çıkıp hayatlarını mitolojikleştiren iki kadın; Simone de Beauvoir & Billie Holiday » Festival Portresi: 24. İstanbul Caz Festivali`nde izleyeceğimiz Miles Mosley geleneği bilen bir değişimci » Yılbaşı öncesi geleneksel Christmas Jazz playlistimiz yayında. Bu müzikler kadar güzel bir yıl olması dileğimiz. » Zorlu PSM`de izleyeceğimiz Jose Feliciano`nun hayatını yönlendiren üç büyük hit! » 25. Akbank Caz Festivali Özel: Oğuz Büyükberber ve Marc Sinan ilk kez İstanbul`da aynı sahneyi paylaşacak. » Türkiye`nin caz müziği bakımından dün bir gurur gecesine tanık olduk. Konser izlenimlerimiz yayında. » Ünlü şarkıcı Viktor Lazlo`dan cazın efsanevi ismi Bille Holiday üzerine müzikali 4 Aralık`ta CRR`de. » Ölmeden önce serisinden özel bir liste: "Ten Free Jazz Albums To Hear Before You Die" » Bu yıl caz konserleri konusunda bir sakinlik içinde olan CRR Mart ayı takvimini açıkladı. » "İçimde Aşk Var" ilk albümünü yayınlayan genç sanatçının tutkularını gizlemediği şarkılarla dolu. » Alaçatı Jazz Rüzgarı 25 Haziran`dan itibaren rüzgardan ziyade festival fırtınası gibi esecek... » "Bir başkadır benim öyküm..." Tunçel Gülsoy`un Ayten Alpman ile yaptığı geçmişe yolculuk yeniden yayında... » Yeni kuşak cazcıların geliştirdiği eklektik vizyonerliğin öne çıkan ismi Aaron Parks 10 Nisan`da Salon`da! » Biri dünyaca ünlü müzisyen, diğeri onu yıllardır büyük zevkle dinleyen cazseverin habersiz kesişen yolları. » Son yılların etkileyici sesi Youn Sun Nah gitarist Ulf Wakenius ile 21 Ocak akşamı Borusan Müzik Evi`nde. » Yılın en iyi yerli caz albümlerini bütün bir yılı en yakından takip eden Zuhal Focan`a sorduk... » Ara Malikian`ın "Pagagnini" özel gösterisi 7 Aralık akşamı Cemal Reşit Rey sahnesinde... » İş Sanat yeni sezon programını açıkladı. Cazın yaşayan efsanesi Sonny Rollins 2 Kasım`da İş Sanat`ta! » Dokuzuncusu düzenlenecek Bach Günleri, St. Antuan Kilisesi ve Garaj İstanbul`da gerçekleşecek. » Ud`un rönesansını gerçekleştiren adam Anouar Brahem ruhundaki müziği Eyal Hareuveni`ye anlattı. » Yaz başı çıkan albümleriyle modern divalar Terri Carrington, Madeleine Peyroux ve E. Elias göz kamaştırıyor. » Latin caza, bossa novaya otuz yıldır damgasını vuran Eliane Elias 17 Şubat`ta İş Sanat`ta. » Bobby McFerrin son albümü VOCAbuLarieS`i meslektaşı Nora McCarthy`e anlattı. » 20. Akbank Caz Festivali Özel: Bu yıl Akbank Caz Festivali yan etkinlikleriyle de oldukça zengin. » Montreal Güzel Sanatlar Müzesi ve Cité de la Musique işbirliğiyle Miles Davis`in hayatı oldukça kapsamlı bir sergiyle Ağustos ayına kadar açık. » Vuvuzela uğultusunun içinden Güney Afrika cazına bakmak. » 43. yaşındaki Montreux Jazz Festivali`nin afişlerle görsel tarihi... » 52. Grammy`lerin sonuçları belli oldu, kazananlar kim? » Büyük davulcular kuşağından Steve Gadd artık hep cazın içinde. » Pop caz ve fusion`ın büyük ustası Bob James İstanbul Jazz Center`da... » Gustav Lundgren JC`s`de... » 19. Akbank Caz Festivali Özel: Festival bu yıl konserler dışında zengin içerikli panellere de sahne olacak... » Yeni neslin 10 genç dişi aslanı... » Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar - 3 » Fender Rhodes`ların tarihi... » "Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar-2" » Free Cazı Sivil Haklar Hareketiyle İlişkilendirmedeki Yanlış Anlayışlar - 1 » John Scofield`ın merakla beklenen albümü "Piety Street" yayınlandı. » Caz ve Protesto: Bir Yeniden Değerlendirme (Bölüm 2) » Caz ve Protesto: Bir Yeniden Değerlendirme » Beat kuşağının sembol ismi Jack Kerouac’ın caz sevgisi... » 7. Amatör Caz Müzisyenleri Festivali. Bana bol müzik, az da çiğ börek... » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (3) » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (2) » Bir caz ikonu olarak, "Bir Devin Adımları: John Coltrane" (1) » ASCAP, 2009`un "Genç Caz Bestecisi Ödülü" adaylarını açıkladı » Caz denizini yeterince derin bulmayan Peter Cincotti yeni albümüyle pop okyanusuna açılıyor. » Dave Brubeck`in efsanevi albümü "Time Out"un ilk yayınlanışının üzerinden 50 yıl geçti. Bir kaç gün sonra gireceğimiz 2009 albümün yayınlanışının 50. yılı olacak... » Cazın en iyileri halen eskileri... » Eleştirmenlerin seçimleri belli oldu... 2008 » DownBeat "Şöhretler Salonu"nun en yeni üyesi Keith Jarrett oldu... » Bebop`tan modern caza Ari Hoenig`in Punk Bop yorumu...
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp