Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Alice Müzikali

Mekan: Zorlu PSM Turkcell Sahnesi
Tarihi: 23 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Lewis Carroll tarafından yazılmış, dünya edebiyatın eşsiz eserlerinden Alice Harikalar Diyarında`nın, çağdaş müzikal uyarlaması olan Alice, ilk defa sahnelenerek büyük yankı uyandırdığı geçtiğimiz sezonun ardından yeni sezonda da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi`nde seyirciyi selamlıyor! Türkiye`nin ilk büyük prodüksiyonlu müzikali olan BKM, Zorlu PSM ve id İletişim ortak yapımı "Alice", görkemli sahne tasarımı, müzikleri ve kostümleri ile göz kamaştırıyor. Gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın heyecan dolu büyüme hikâyesini konu eden gösteride "Alice" olarak ilk defa sahneye çıkan ve seyircinin büyük beğenisini kazanan Serenay Sarıkaya ile beraber, deneyimli tiyatrocular Ezgi Mola, Enis Arıkan, Merve Dizdar, İbrahim Selim ve Şükrü Özyıldız başrollerde.
Bilet Fiyatları Biletix:
VIP - Tam: 318.00 TL - Öğrenci: 258.00 TL.*
1. Kategori - Tam: 271.00 TL - Öğrenci: 220.00 TL
2. Kategori - Tam: 230.00 TL - Öğrenci: 187.00 TL
3. Kategori - Tam: 168.00 TL - Öğrenci: 137.00 TL
4. Kategori - Tam: 131.00 TL - Öğrenci: 107.00 TL
5. Kategori - Tam: 111.00 TL - Öğrenci: 91.00 TL
* Öğrenci biletleri sınırlı sayıdadır.


Anadolu`da Caz: Jülide Özçelik

Mekan: MEB Şura Salonu, Ankara
Tarihi: 23 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Anadolu`da Caz Etkinlikleri kapsamında Jülide Özçelik Ankara, Konya, Kayseri ve Mersinli dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. "Jazz Istanbul Volume 1 ve Volume 2 albümleriyle müzik dünyasının önemli yorumcularından olarak bilinen Özçelik uzun bir aradan sonra dinleyicileriyle “Nefes” adlı albümünü buluşturdu. İstanbul doğumlu olan Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü`nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü`nden mezun oldu. Bize ait ama evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir albüm yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı, kendi bestelerini ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında "Jazz İstanbul Volume-1" ve 2011 Aralık ayında "Jazz İstanbul Volume-2" adlı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu. 2019 başında yayımlanan 3. albümü Nefes’te önceki albümlerinde de olduğu gibi tüm düzenlemeleri Cem Tuncer’e aittir. Jülide Özçelik birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova, İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler serisine de devam etmektedir.


I Solisti Aquilani

Sanatçı: Massimo Mercelli flüt, Richard Galliano akordeon
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 23 Şubat.2020
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Program:
G. Sollima (1962) Contrafactus
A. Piazzolla (1921-1992) Melek Milonga
R. Galliano (1950) Jade Konçertosu, Opale Konçertosu A. Piazzolla (1921-1992) Primavera Portena
A. Vivaldi (1678-1741) L’estate (Düzenleyen: R.Galliano) R. Galliano (1950) La valse au Margaux
Bilet Fiyatları: 80-50-30-20 TL.


Cansu Nihal Akarsu & Anıl Deniz Duo

Sanatçı: Cansu Nihal Akarsu (v), Anıl Deniz (b)
Mekan: The Badau Akasya (Rez: 0532 306 43 34)
Tarihi: 23 Şubat.2020
Saat: 13:00
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Giriş ücreti bulunmamaktadır. Cansu Nihal Akarsu profesyonel müzik eğitimine 2006 yılında İzmir Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Viyolonsel Bölümü?nde başlamıştır. 2008 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarının Klarinet Bölümü?nü kazanmış, lise ve lisans eğitimini burada tamamlamıştır. Caz ile ilgili çalışmalarına üniversite döneminde başlamıştır. 2. Uluslararası Özbekistan Caz Festivali, 20. & 21. İzmir Avrupa Caz Festivali, Legendary Jazz Festival, 2018 Riga Jazz Stage, 17. Ankara Caz Festivali gibi festivallerde yer almıştır. 2018 yılında 14. Nardis Genç Caz Vokal yarışmasında birinci olan Cansu Nihal Akarsu vokal ve klarinet çalışmalarını halen sürdürmektedir.


 
Sevin Okyay

PSM Caz Festivali-Sevin Okyay yazdı: Festivalin güzel sesleri; Peyroux, Edwards ve Biel

 3103 defa okundu. Yorum Ekle      Yorumları Oku  Önceki   |   Sonraki  

PSM Caz Festivali’nin güzel sesleri 2 Mayıs Perşembe`den itibaren birbirini izleyecek. Önce, 2 Mayıs’ta aşinası olduğumuz, daha önce de İstanbul’da dinlediğimiz Amerikalı blues ve caz yorumcusu Madeleine Peyroux çıkacak karşımıza. Aslında Amerikalı dedik ama, belki de Fransız-Amerikalı demek daha doğru. Ne de olsa, meslek hayatına on beş yaşında Paris’te bir sokak müzisyeni olarak başlamıştı. 90’ların başıydı, annesiyle Paris’e gitmişlerdi. Sokak şarkıcılığının ne gibi zorlukları var? Trafik gürültüsünün ya da rayları takırdatan bir tren sesinin üstüne müzik yapmanın zorluğu, genç Madeleine’in sık sık moralini bozarmış. Ama sokak müzisyenlerine çok önem veriyor. Aralarında çok iyi işler çıkaran ve dinleyenlere ulaşmasını bilenler olduğunu düşünüyor.

* * *

1996’da yayınlanan ilk albümü “Dreamland” Time Dergisi tarafından “bu yılın yeni bir şarkıcı tarafından sunulan en heyecan verici ve sürükleyici vokal performansı” diye sunulmuştu. Genç şarkıcıya bu albümde aralarında Marc Ribot, James Carter, Kenny Wollesen, Cyrus Chestnut ve Regina Carter’ın da bulunduğu seçkin cazcılar eşlik etmişti.

* * *

PSM Caz Festivali`nde, özellikle son albümü “Anthem”den parçalar söylemesini bekliyoruz. Peyroux artık neredeyse çeyrek yüzyılı ve sekiz albümü geride bırakmış bir sanatçı. Başından beri olağanüstü sesi ve ruha işleyen yorumuyla onu büyük vokalistlere benzettiler, Billie Holiday, Edith Piaf, Ella Fitzgerald, Patsy Cline. Hatta Tom Waits ile Leonard Cohen’i hatırlatan bir vokal duyarlılık. En sevdiği parça hangisi? Leonard Cohen’in “Bird on the Wire”ı. Benliğin özüne geri dönmek hakkında bir şarkı olduğunu düşünüyor. “Uzun süre üzerine titredim ve hep bir gün bu şarkıyı söylemeyi umut ettim. “The Blue Room”da nihayet söyledim: “Ah, teldeki bir kuş gibi / Geceyarısı korosundaki sarhoş gibi / Kendimce özgür kalmaya çalıştım.”

* * *

Madeleine Peyroux’nun 2016 ABD seçimlerinin ardından kaydettiği “Anthem” albümünün sözleri de akıldan çıkmaz cinsten:

“Evet, savaşlar gene tekrarlanacak
Kutsal güvercin gene yakalanacak
Satın alınacak, satılıp yeniden alınacak
Güvercin asla özgür olmaz ki”

Öyle mi sahiden? Peki, özgür olmaz diye öylece bırakacak mıyız? Hayır, elbette.

“Hâlâ çalabilen çanları çalın
Kusursuz adağınızı unutun
Her şeyde bir çatlak vardır
Işık böyle girer içeri.”

Şarkısını da bu satırı tekrarlayarak bitiriyor:

“Işık böyle girer içeri.
Işık böyle girer içeri.”

Madeleine Peyroux “Anthem”le “Neye inandığımızı, demokrasinin ne olduğunu sandığımızı ve onu yaratmaya nasıl devam edeceğimizi sandığımızı” sorguluyor. “Albüm, farklı insanların tecrübelerine ilişkin bir grup hikâye ve onların kişisel hayatlarıyla, siyasete karşı içten bir tavır sunuyor. Hikâyeleri, aldırmıyor gibi görünen kalpsız bir dünyada varlığını sürdürme marşları.” Ama Peyroux buna rağmen “Anthem”in umutlu bir albüm olduğuna inanıyor. Bazıları böyle düşünmese de...


Yeniden Morcheeba

Onları ilk kez 1996’daki ilk albümleri “Who Can You Trust?” ile tanıyıp sevmiştik: Vokalist Skye Edwards, ile Morcheeba’nın yaratıcıları olan iki kardeş, Paul ve Ross Godfrey. Müziklerinde trip hop, rock, folk rock ve downtempo izleri vardı.

* * *

Morcheeba, yapımcı Paul ile multi enstrümentalist kardeşi Ross Greenwich’daki bir partide vokalist Skye ile tanışınca kuruldu. İki kardeş daha önce başka bir şarkıcıyla çalışıyordu ama Skye’ın ‘manyetik’ sesini, country etkili vokallerini duyunca yeni bir stil benimsediler. İlk albümlerini iki yıl sonra çıkan “Big Calm” izledi. Paul Godfrey’in gruptan ayrıldığı 2013’te “Head Up High”ı yapmışlardı.

Beş yıl aradan sonra 2018’de Paul’süz ilk albümleri geldi: “Blaze Away”.

1995’ten bugüne kadar dokuz stüdyo albümü yaptılar, bunların iki tanesi İngiltere’de İlk 10’a çıktı. Şimdi kurucu üyelerin ikisi Morcheeba’ya yeniden hayat verdi. Ama markaları olan etkiler ağı değişmedi.

* * *

Ross Godfrey, nitelifeonline.com’da “Blaze Away” çıkınca yaptıkları söyleşide, sound’larının doğal olarak ortaya çıktığını söylüyor. “Çünkü ben asit rock ve psikedelike iyice merak sarmıştım. Jimi Hendrix, örneğin ve eski blues müziği. Kardeşim ise hip hop’a cepheden dalmıştı: New Kingdom, Wu-Tang. Skye’ın sesi çok yumuşaktı. Country müzik ile Nina Simone ve Patsy Cline gibi şarkıcıları seviyordu. Biz de mecburen sound’umuzu yumuşattık. Yoksa gitarlarımızla onun sesini boğardık, duyulmazdı”.

* * *

Skye de trip hop başlığını pek sevmemiş. Albümlerinin downtempo, hip hop ve bir kadın vokalden fazla bir şey olduğunu düşünmüş. “‘Big Calm’da country ve Western etkileri, psikodelik etkiler, rock ile pop vardı. Onun için trip hop janrına tam olarak oturmadığımızı düşündüm hep, çünkü bence şemsiyemiz bundan çok daha genişti.”

* * *

Paul 2013’te gruptan ayrıldıktan sonra, Ross ve Skye birlikte müzik yapmaya devam ettiler, 2016’da “Skye / Ross” albümünü çıkardılar. Paul’un Morcheeba adındaki hissesini aldıktan sonra da grubu yeniden canlandırdılar. Ross, “10-15 yıldır Paul’suz turne yapıyoruz,” diyor, “ama o hep Morcheeba’nın önemli bir parçası olacak. Sound’umuzun DNA’inde yazılı. Skye’ın sesi için yaptığım müzik ise, insanların sound’a nasıl baktıklarıyla ilgili. Morcheeba gibi çalmaya çalışmıyoruz. O, birlikte müzik yaptığımız zaman çıkan doğal ses.”

* * *

Skye, ilk albümlerinden bu yana, büyük bir gelişme kaydetti. Artık mahçubiyeti bir yana bırakmış, giyimine dikkat eden, hatta giysilerini kendi diken güvenli bir star.. Sahneye çıkıp şarkı söylemekten hep zevk aldığını vurgulayan Skye, her yaştan izleyicileri olmasından memnun. 70’ten 17’ye kadar. Hâlâ çalışıyorlar, hâlâ turnedeler. “İnsanlar bizi istediği sürece onlara müzik yapacağız. Onlar eğlenmeyi seviyor, ben de onlara şarkı söylemeyi, doğrudan temas kurmayı...”

* * *

Morcheeba başından beri hep bir aile işi oldu. Godfrey biraderlerle başladı, şimdi Skye’ın ailesi de grupta. “Fragments of Freedom”da bas çalan kocası Steve Gordon, artık turne basçıları. Oğulları Jaega da davul çalıyor. Ross durumu özetliyor: “Sevdiğimiz insanlarla birlikte çalışmak bizi rahatlatıyor. Ama onlarla çalışmak istememizin asıl nedeni, çok iyi müzisyenler olmaları.”


“Gerçek duygulardan yola çıkıyorum”

2 ve 3 Mayıs’ta arka arkaya Madeleine Peyroux ve Skye Edwards’I dinledikten sonra Julia Biel için 10 Mayıs’a kadar bekleyeceğiz. BBC’nin “Cazın Yükselen Yıldızı” ödülüne aday gösterilen Julia Biel, ilk kez Türkiye’de.

* * *

Şarkıcı, “Not Alone” isimli ilk albümünü 2005’te yayınladı. Kendi adını taşıyan üçüncü albümünü ise geçen yıl tamamladı. Kalıpları reddeden Biel, aynı zamanda kendi kendini yetiştirmiş bir multi-enstrümentalist. Şarkılarını her zaman gerçek duygular ve deneyimlerden yola çıkarak yazdığını söylüyor. Onları dinleyenlerin de bu duygularla özdeşleşmesini sağlamayı amaçlıyor. Guardian’a göre, onun müziği yoğun duygusal deneyimler olmaksızın elde edilemeyecek bir etkiye sahip. “Sesi, kendine özgü bir sıcaklıkla ve gospel müziğinin ruhaniliğini, soul’un yaşama sevincini, blues’un hüznünü ve cazın özgürlüğünü yansıtıyor. Şiirsel şarkı sözleri de içinde kendinizi kaybedeceğiniz sihirli bir müzik fonunda hayat ve aşk üzerine keskin bir perspektif sunuyor.”

* * *

Julia Biel hep Nina Simone, Miles Davis ve Billie Holiday gibi müzisyenlerden etkilenmiş. Özellikle de güçlü kişiliklerini müziklerinde ifade etmeyi başarmalarından. Ama eski olandan medet ummuyor. Özgün şarkıları tercih ediyor. Melodiye ve şarkı sözlerine güveniyor. Şarkılarının ve yorumunun zorlama hiçbir yanı yok, üstelik ikna edici.

* * *

Buna karşılık, birinci ve ikinci albümleri arasında on yıl geçti. “Love Letters and Other Missiles” 2015’te çıktı. “Not Alone”daki şarkıları Oriole’un gitaristi Jonny Phillips’le yazmıştı. Albüm de dikkati çekmişti. Julia Biel zaten daha önce Perrier Yılın Vokalisti ödülünü de almış, 2006’da BBC Caz Ödülleri kategorisinde “Yükselen Yıldız” adayı olmuş bir sanatçıydı. Herkes onun daha da yükselmesini beklerken, neredeyse esrarengiz bir şekilde geri plana çekildi. Bunun bir nedeni, Jonny Phillips’in Latin ve flamenko müzik dünyasını daha yakından tanımak için İspanya’ya göçmüş olmasıydı. Gene de, zaman zaman gitarist ve besteci Ben Watt’la çalıştı. Hayat arkadaşı, mülti-enstrümentalist ve yapımcı İdris Rahman’ın liderlerinden olduğu Soothsayers grubuyla şarkı söyledi.

* * *

İkinci albümü “Love Letters and Other Missiles”da da yaratıcı ortağı Rahman’dı. Şarkıların hemen hemen hepsi Biel’indi ama Rahman da müzisyen ve yapımcı olarak albümde önemli bir rol oynadı. İlkinden hayli farklı bir albümdü, artık Phillips olmadığı için pop/soul/r’n’b duygusu güçlenmişti. Biel bu arada, E.S.T.’nin başarısında büyük payı olan Burkhard Hopper’ın menejerliğinde Birleşik Krallık ve Avrupa’da turneye çıkıp seçkin festivallerde sahne almaya başlamıştı.

* * *

“Julia Biel”, gene Biel ve Rahman’ın yaratıcı ortaklığı üzerine kurulu. Biel’in triosunun davulcusu olan Saleem Raman’ın performansı da dikkati çekiyor. İdris Rahman bas ve klarnet çalıyor, arka vokallerde yer alıyor. Biel ise vokalist, piyanist, gitarist olarak katkıda bulunuyor. Tef de çalıyor. Albümün başlığı için, “Nihayet bir sanatçı olarak hep gelmek istediğim yere eriştiğimi düşünüyorum,” diyor. “Artık benim gibi, benim söylediğim gibi bir ses kimliğim var.”

Sevin Okyay
01 Mayıs 2019, Çarşamba
Cazkolik.com

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Dhafer Youssef dünyanın sorunlarıyla başa çıkabilmenin formülünü müziğinde arıyor.
Caza nerden başlamalı?
Cazda herkes üstüne düşeni yapıyor mu? Arkadaşımız Ekin Çakmak tecrübeli caz fotoğrafçısı ve radyo programcısı Levent Öget ile konuştu.
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» [Sevin Okyay Arşivi] Dianne buraya, eller havaya! » [Sevin Okyay Arşivi] Kendi üslubunun kralı » [Sevin Okyay Arşivi] Caz Yap Cazzz! » 23. Ankara Caz Festivali Özel-Sevin Okyay Yazdı: Hoşgeldin Hayati Kafe. » PSM Caz Festivali-Sevin Okyay yazdı: Festivalin güzel sesleri; Peyroux, Edwards ve Biel » [Sevin Okyay Arşivi] Acayip eğlendik » [Sevin Okyay Arşivi] Miles`ın ruhuna yazılan film müziği. » [Sevin Okyay Arşivi] İzmir`e dair caz anılarından "Out Louder" albümüne. » [Sevin Okyay Arşivi] 20 öncü yıl » [Sevin Okyay Aşivi] Akbank 6. Uluslararası Caz Festivali: Lurie, İbrahim, Surman ve diğerleri... » Gonzalo Rubalcaba günümüzün en iyi piyanistlerinden ama kendi kültürünün de temsilcisi » John Scofield`ın sırları. » 23. İstanbul Caz Festivali Özel: Festivalin en etkileyici gruplarından biri. » 22. İstanbul Caz Festivali Özel: James Blood Ulmer`ı duyunca içimden sessiz bir çığlık yükseldi; » "Birazcık dolaşsam, simit yesem" Cazın beş büyük yenilikçisinden biri Ornette Coleman ve anılar... » 21. İstanbul Caz Festivali Özel : Caz İçin Tuhaf Bir Yer`de ışığın çocuklarını bahçeye buyur ettik... » İsveçli kalbim, Rus ruhum... » Düşlerinden vazgeçmeyen adam; Wadada Leo Smith. » Dünyanın dört yanından taşıdığı seslerle yeni bir dil yaratan adam Stephan Micus`un stili caz ötesi. » John Scofield Uberjam Band 2013 İKSV Salon konseri yazısı. » "Mare Nostrum" yani "Bizim Deniz"... Sevin Okyay gruba dair Nazım Hikmet, Tunçel Kurtiz, Enrico Rava, eski yolculuklar, yeni konserler... Geçmişten bugüne her detayı anlatıyor. » İstanbul Caz Festivali`nin bu yıl ki özel projesi Esbjörn Svensson`u anma konserini Sevin Okyay kaleme aldı. » 20. İstanbul Caz Festivali Özel: Bob James ve David Sanborn 27 yıl sonra yeniden birarada. » Tatsız bir şaka. Mulgrew Miller bizi bırakıp gitti » Sevin Okyay bu akşam (28 Şubat) Babylon`da konser verecek Hollandalı caz piyanisti Michiel Borstlap`ı yazdı... Ödüllü sanatçı ile ilgili anekdotlar ve notlar yayında... » Lawrence Butch Morris bizi terk etti. » İstanbul seması altında daha önce Lars Danielsson ve Ulf Wakenius`u canlı sahnede izlemiş miydik? Galiba hayır! Ama işte bu akşam İskandinav cazının iki önemli ustasını aynı sahnede izleme şansımız var. Ve onları Sevin Okyay gibi bir usta kalemin elinden okumak da öyle... » Bir efsane sahnede! Adını Nick Cave ile birlikte andığımız bir efsane Blixa Bargeld 30 Kasım ve 1 Aralıkda Borusan`da... Efsaneyi Cazkolik okurları için Sevin Okyay yazdı... » Kasım ayının en güçlü projelerinden David Murray Big Band & Macy Gray`i Sevin Okyay yazdı. » Braxton sahiden de cazın son dahisi olabilir » 22. Akbank Caz Festivali`nin konseri merakla beklenen zen-funk grubu Nik Bartsch`s Ronin`i Sevin Okyay kaleme aldı. » Yıllardır bir kez daha gelmesi beklenen Keith Jarrett ve üçlüsü nihayet bu akşam festivalde cazseverlerle buluşuyor. Büyük sanatçıyı Sevin Okyay özel olarak kaleme aldı. » Üç konserli muhteşem gece... » Sevin Okyay bu akşam (12 Temmuz) Arkeoloji Müzesi bahçesinde konseri olan Lars Danielsson`u yazdı: Danielsson Sihirli Bahçede... » Günlerdir meraklıları bu akşamki Stephan Micus konserini bekliyor. Sanatçı hakkında son noktayı koyan yazı ise ustamız Sevin Okyay`dan geldi: » Monk espasları, Bach fügleri, bazen bir kalipso karışımı » Havada Bir Şeyler Var... » Müsaitseniz, oğlum uğrayacak! » Sevin Okyay`dan popüler caz gündeminin üç önemli aktörü olan isimler için kaleme aldığı harika yazısı yayında; Sam Rivers ve George Garzone - Can Kozlu... » Afrika`dan Arjantin`e yol gider... » Brad Mehldau; "Live in Marciac"... Piyanistler arasından bir genç usta... Sevin Okyay`dan bir albüm yazısı... Yaşayan en etkileyici caz piyanistlerinden Brad Mehldau`nun son albümü Sevin Okyay`ın kaleminde. » Üç günde dünyanın en iyi caz piyanistlerinden dördünü dinlemek!.. » Bu sezon yolu İstanbul`a üçüncü kez düşen piyanist Terrasson bu kez yeni albümü "Push"u seslendirecek. » Sevin Okyay 13-14 Mayısta İstanbul Jazz Center`ın "Early Summer Jazz Fest" adı altında düzenlediği caz günlerinde sahne alacak olan basın büyük starı Victor Wooten`ı yazdı. » Eski dost Lawrence Butch Morris » Latin müziğinin güneşi » Geçen haftanın Corea & Burton ikilisiyle, bu haftanın Towner & Fresu ikilisi Sevin Okyay`ın kaleminde. » Lord Carter sahnede » Love Trio, bir de Arto
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp