Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

Ülkem Özsezen Synesthesia Quartet

Sanatçı: Ülkem Özsezen (p), Bora Çeliker (g), Alper Yılmaz (b), Berke Özgümüş (d)
Mekan: The Badau, Akasya (Rez: 0 532 306 4334)
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 21:30
Web Adresi: https://www.facebook.com/events/1
Etkinlik Bilgisi : Piyanist Ülkem Özsezen, gitarist Bora Çeliker, elektrik basçı Selçuk Karaman (SelKa) ve davulcu Ferit Odman ile The Badau`da bir araya geliyor. Müzisyen bir aileden gelen piyanist/besteci Ülkem Özsezen ünlü caz okulu Berklee College of Music?den 2001 yılında mezun oldu. Aynı zamanda caz eğitimcisi ve prodüktör olan müzisyenin tümüyle kendi bestelerinden oluşan Ghost`s Note ve Milliday isimli iki albümü bulunuyor. Synesthesia, Ülkem Özsezen`e ait besteler ve caz standartlarından oluşan bir repertuar sunuyor.


Subway Jazz Station

Sanatçı: Vokal: Bestem Yuvarlak, Saksafon: Serhat Talay, Gitar: Cem Çatık, Kontrbas: Kadir Akyol
Mekan: Yeldeğirmeni Sanat, Rasimpaşa Mah. İskele Sok. No: 43/1, Yeldeğirmeni, Kadıköy (Tel: 0 216 337 0058)
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 20:30
Web Adresi: http://yelsanat.kadikoy.bel.tr/
Etkinlik Bilgisi : Subway Jazz Station; 2011 yılında gitar, vokal, saksafondan oluşan caz trio ile metro istasyonlarında üç yıl çalarak grubun temellerini attı. İsmini buradan alan grup 2013 yılında gruba bas ve davulun eklenmesiyle quintet ve quartet alternatifleriyle aktif olarak birçok konser, festival ve özel etkinliklerde sahne almaktadır. Repertuarlarında ballad, swing, gypsy, bossa nova, latin ve blues standartlarından oluşan eserleri kendi yorumlarıyla dinleyiciye ulaştırmayı hedefliyorlar. Bilet Fiyatları: Tam 30 TL, Öğrenci ve İndirimli 15 TL.


İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Konseri

Sanatçı: Şef: Can Okan, Solist: Can Okan (Piyano)
Mekan: Cemal Reşit Rey Konser Salonu
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 20:00
Etkinlik Bilgisi : Program:
Mozart Figaronun Düğünü Uvertürü
Mozart Piyano Konçertosu No: 12
Strauss Kibarlık Budalası Süiti Op. 60 


Kasım Ayında Caz Müziğinin Tüm Renkleri Cloud 34?te Buluşuyor

Mekan: Cloud 34, Hilton İstanbul Bomonti
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat:
Etkinlik Bilgisi : İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti’de yer alan şehrin popüler mekanı Cloud 34, Kasım ayında düzenleyeceği Colors of Music geceleriyle caz müziğinin en güzel örneklerini misafirlerinin beğenisine sunacak. Eşsiz İstanbul manzarasıyla, 34. kattan İstanbul’u selamlayan mekan, Kasım ayı itibariyle her Cuma ve Cumartesi gecesi farklı ülkelerden ve tarzlardan esintiler içeren konsept geceleriyle misafirlerine adeta bulutların üzerinde bir müzik ziyafeti yaşatacak. “Abbey Lincoln gecesi”, “Latin Amerika Bossa Nova müzikleri”, “Film müzikleri gecesi”, “Bir Parizyen gecesi”, “An evening in song” ve “Other Standarts” gibi farklı müzik konseptlerinden oluşan “Colors of Music” gecelerinde, Emin Fındıkoğlu & Melisa Kral, Deniz Taşar, Cansu Nihal Akarsu & Cem Kaprol, Burcu Hancı, Dolunay Obruk, Gizem Dinç, Seran Bilgi ve Asena Akan gibi caz müziğinin ünlü isimleri sahne alacak.


Küçük bir Kontrbas Festivali: Fora ve Poyraz Baltacıgil

Mekan: Şerefiye Sarnıcı, Binbirdirek, Piyer Loti Cad. No:25, Fatih, İstanbul, Tel: 0 21) 568 6080
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : Üç konserden oluşan bir mini kontrbas merkezli müzik festivalinin ilk konseri Fora ve Poyraz Baltacıgil konserinden oluşuyor.


Uluslararası Antalya Piyano Festivali: İdil Biret ve Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Konseri

Mekan: Antalya Kültür Merkezi
Tarihi: 22 Kasım.2019
Saat: 20:30
Etkinlik Bilgisi : 2000 yılından bu yana Antalya`nın uluslararası "Sanat Şehri" kimliğine katkıda bulunan, Avrupa Festivaller Birliği (EFA) üyesi Uluslararası Antalya Piyano Festivali bu yıl 16 Kasım-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl 20ncisi gerçekleşecek olan festivalde yerli ve yabancı sanatçılar Antalyalı müzikseverlerle buluşacak. Antalyalı müzikseverler 22 Kasım‘da klasik piyanonun ünlü virtüözü İdil Biret’i dinleyecek.


 
PUL (HAFTALIK CAZ KÖŞESİ)

Cazda derin dalga

Feridun Ertaşkan
Yayın Tarihi: 18 12 2017
Değişiklik Tarihi: 18 12 2017 02:30
Bu içerik toplam 2610 defa okunmuştur.
Haftalık caz sörfü...

R+R=NOW tüm siyah müzik tarihini biaraya mı toplayacak?

Cazda derin dalga

Cazın diplerinde hareket halinde olan derin bir dalga var. Bu dalga özellikle genç Amerikalı müzisyenleri etkilemiş, yönlendirmiş görünüyor. Öncü isimler. Yaratıcı ve yetenekli isimler. Yaptıkları merakla takip edilen ama özellikle eskiler tarafından bolca eleştirilen isimler. İnce bir çizgi üzerinde yürüyorlar. Yakın gelecekte R+R=NOW ismini sıklıkla duyabilirsiniz, ben önceden haber vermiş olayım, yeni tartışmaları da beraberinde getirecek yeni bir grup bu. Açılımı "Respect+Reflect=Now" olan yeni nesil bir grup ve içlerinde Robert Glasper, Terrace Martin, Christian Scott, Derrick Hodge, Taylor McFerrin, Justin Tyson gibi isimler var. Glasper yeni grubu "bizim hikayemizi bizim bakış açımızdan anlatıyor. Herkesin sesi çok farklı ama hepimiz aynı bahçedeniz. Hip Hop, caz, elektronika hatta reggae gibi birbirine saygı duyan türler artık birlikte müzik yapmak için harekete geçti" dye anlatıyor. Siyah müzisyenler uzun zamandır tüm siyah müzikleri buluşturan ortak bir hareketin peşinde. Caz da, soul da, R&B de, hip hop ve rap de ne varsa hepsini buluşturan bir müzik. bunda çok kararlılar. Bu yüzde zaten geleneksel caz çevrelerinin eleştiri oklarını üzerlerine çekiyorlar ama hiç aldırmıyorlar. Gruba ismini veren şarkı Glasper tarafından önerilmiş ve Nina Simone`un bir şarkısından esinlenilmiş. Cazda yarının müziği iyice meraklandırmaya başladı.


Ustalar ders veriyor

Ünlülerin kapısında yattığı fotoğrafçı Annie Leibowitz

Youtube`da reklamı gördüğümde bireysel bir şey sanmıştım meğer arkasında devasa bir oluşum varmış. Masterclass.com`dan bahsediyorum. Benim dikkatimi Herbie Hancock`lı reklam filminde görünce çekti. Ders ya da kurs gibi birşeyden söz ediyordu, reklamı ne zaman görsem atlayıp geçiyordum ta ki Annie Leibowitz online kurs veriyor haberini görene kadar, meğer buzdağının altı çok fena derinmiş. Masterclas.com isimli bir site, arkasında kim veya kimler var bilmiyorum ama seçilenler öyle kolayına ikna edilecek isimler değiller. Her alanın önde gelen, dünyaca önemli isimleri Masterclass ismi altında online dersler veriyor, Hancock caz, Martin Scorsese yönetmenlik, Hans Zimmer film müzikleri, Helen Mirren oyunculuk, Steve Martin komedi, Frank Gherry mimari, Werner Herzog yönetmenlik, Samuel L.Jackson oyunculuk, Serene Williams tenis, Christina Aguilera şarkıcılık, Thomas Keeler yemek, Gordon Ramsay aşçılık, Armin Van Bureen dans müzikleri, Marc Jacobs moda … daha sayıyım mı?


İlk izlenimin ikinci şansı olmaz

Küçük dev adam Alex Han ilk albümü çıkardı

Güzel yazmış Robin James. İlk izlenim tek bir şanstır, ya iyidir ya kötü, arası olmaz. Bizim hep Marcus Miller konserlerinde görüp sevdiğimiz sesiz sedasız ama büyük iş yapan küçük adam Alex Han meğer bu arada ilk albümü "Spirit"i çıkarmış. Onu Miller konserlerinde görmeye o kadar alışmışız ki kendi albümü olabileceği herhalde en azından benim aklıma gelmemiş, üstelik, albüm Grammy adayı. Yani, James`e göre herhalde iyi bir ilk izlenim olmalı. Ben albümü dinledim, sahnede her ne kadar onu beğenmekle birlikte bu tarz smooth cazı pek sevdiğimi söyleyemem, Marcus Miller`ın meraklısı olduğumu da iddia etmeyeceğim ama Han`ı takdir ederim, soloları hep iyiydi. Son konserde trompetçiyle birlikte müziği sürüklediler, Miller onlara şükretsin. Albümün prodüktörlüğünü Miller yapmış. Dışardan birbirlerine bağlı bir aile görüntüleri var, bu albüm de bir yerde teyid ediyor. David Sanborn da Han`ı desteklemiş ve muhteşem bir müzisyen diyerek albümü tavsiye etmiş.


Spotify`ın borcu bini aştı

Sosyal medya şirketlerinin CEO`ları hep tişört mü giyer?

İki hafta önce ECM kataloglarının dijital dinlemeye açılması haberi ne kadar heyecan yarattıysa arka planda dönen dedikodulara göre bu alanın büyük oyuncusu Spotify`ın da borcu tavanı aştığı haberi de gerçek çıktı. Dünyaca ünlü firmanın tam 1 milyar dolar borcu olduğu sır değil, hatta, firmanın CEO`su Daniel Ek geçen ay ödeme yaptığımız 30 milyon abonemiz var ve borcu yapılandırmak için Goldman Sachs`tan profesyonel tavsiyeler alıyoruz açıklamalarını yapmıştı. Borcun 500 milyon dolarlık kısmını yapılandıracakları, şirketi halka açacakları gibi ekonomik hamleler yapılacağı söyleniyor. Müziğin neredeyse tümüyle bu alana kayması beraberinde şiddetli bir rekabeti getirdiği için bu kadar büyük platformların iflasa sürüklenmesi zaten toparlanmakta sıkıntı çeken müzik sektörünü yeniden krize sokabilir. Eldeki rakamlara bakınca piyasanın en büyük aktörü Spotify, onu 11 milyonluk abonesiyle Apple Music, 3 milyonluk abonesiyle yenide yapılanan Tidal, yayın pazarına girmeye hazırlanan SoundCloud ve Pandora bu alanda kendilerine düşen payı artırmaya çalışıyor. Anlıyacağımız, ekonomi boşluk kaldımaz.


Chick Corea ve karizma

Corea sürekli gülümsüyor...

Karizmatik görünmek istiyorsan ağzın kulaklarına varmış fotoğraflar çektirme, yani, gülmenin, gülümsemenin karizmatik olmadığını söylerler, bakınız Miles Davis`in gülen bir fotoğrafı var mı? Dünyanın en karizmatik adamı! Bu da nerden çıktı şimdi demeyin, karizma falan boşverin, varsa vardır, sonradan olmuyor, ben size kendiyle barışık bir adamdan söz etmek istiyorum, Chick Corea`dan. Bu PUL`u yazarken yanılıyor muyum acaba diye merak edip Google`a Chick Corea yazıp sadece görsellere topluca baktım, inanın adamın gülmediği tek bir kare bulamazsınız. Anlaşılan onun doğasında gülmek var. Ne Miles karizmam olsun diye somurtup duruyordu ne Corea sempatik olma derdindeydi, onların doğaları böyle. Miles`ın cool müziği sadece ondan çıkardı ve öyle oldu. Corea çalarken yaptığı işi sevmek isteyen, çalarken neşeli olan, eğlenen, coşan, konuşan, iletişim içinde bir adam. Bu anlamda ikisi de belki uç örnek ama ben Corea`yı daha naif buluyorum. Bir de, son yıllarda daha fenafillah mertebesine ulaştığından mıdır nedir sahnede daha da makara yapıyor, hani, yakışmıyor da değil.


Bestelere isim vermek

Bu PUL`u yazarken bu albümü dinliyordum, tavsiye ederim ama parça isimlerine de bakın, albümün ismi havalı!

Besteciler için de ressamlar için de eserlerine isim koyması bazen tam bir çetrefilli belâ olabilir. Pop ve rockta belki işler daha kolay, hatta klasikte nisbeten öyle, sözler ismi de beraberinde getirir ama sözsüz enstrümental müziklerin çoğu beste tamamlandıktan hatta kaydedildikten sonra konulduğu için çoğu bir şekilde iğreti durur. Ressamlar için de öyle, özellikle soyut tabir edilen karmaşık imajlarla dolu resimler için ne yazsan olmaz, eğer bir hikayesi varsa hadi belki kolay diyelim ama emin olun çoğu öyle değil. Besteci ya da ressam bir dürtü, bir etki, belki doğaçlama bir tetikleme, belki biraz ilhamla yola çıkar, bestesinde/resminde sayısız geri dönüş, tatminsizlik, silme, bozma, buruşturup çöpe atma, sinirlenip vazgeçme ya da bir anda duyguların coşması, renklerin, cümlelerin akıp gitmesi vs. derken kimi bir anda kimi aralıklı kimi de çok daha uzun zamana yayılarak eserler ortaya çıkar, yola çıkılan ilk noktadan kimbilir nerelere savrulunmuştur ama bir şekilde eser tamamlanır ve sıra isim vermeye gelir, buyrun, siz olsanız ne isim verirsiniz?


Cohen`i kaybedeli bir yıl oldu

Cohen ölümsüzdür

Önce, bir yıl ne kadar çabuk geçti şikayetleri yapıldı, sonra, müziği yeniden hatırlandı, sadece hatırlanmakla kalmadı ölümünden kısa süre önce yayınlanan son albümüne dair yeni ve sıcak haberler gelmeye başladı, bu haberlerin ölümünün tam bir yıl sonrasına denk gelmesi tümüyle tesadüf, özel bir zamanlama söz konusu değil, Grammy`lere aday olduğu açıklandı ki Grammy`ler yılın hep bu zamanı açıklanır, sonra, ünlü Down Beat dergisinin 82cisini düzenlediği okuyucu seçimleri yayınlandı. "Beyond Album" kategorisinde oy farkıyla birinci seçildi. Son albümüne, hayatına ve müziğine dair yazılan, çizilenlerin uzun süre daha sonu gelmez, Cohen`in müzikseverin hayatında derin izleri vardır, onun şarkıları hem müzik çevreside hem dinleyici nezdinde çok sevildiği gibi büyük saygı uyandırır. Türk müzikseverine sorun, nasıl yıllarca burada bir konser vermesini deli gibi bekledik, bir kere gelmesine razıydık o iki kere geldi. Yıllar da geçse şarkıları hep dinlenecek.


Bu sese dikkat!

Bu albüme dikkat!

Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum ama bu yıl yeni vokal albümler konusunda fazla bir şey yapamadık, hatta, Ella Fitzgerald`ın doğumunun 100. yılıydı onu bile toparlayıp yayınlayamadık ama eli kulağında diyerek bu yıl sesini çok beğendiğim genç bir kadını hatırlatıyım istiyorum; Natasha Agrama. Aslında dinleyip beğeneli aylar oldu, şimdi yazmak kısmetmiş. Hem sözlü hem sözsüz vokalde ilk albümü "The Heart of Infinite Change" albümünde ışıl ışıl parlıyor. Los Angeles`lı genç Natasha Agrama basçı Stanley Clarke`ın üvey kızıymış. "Goodbye Porkpie Hat" şarkısına bir kulak verin, yorum benim hoşuma gitti bakalım siz nasıl bulacaksınız. Albümdeki parçaların çoğu klasiklerden ama yorumlar taptaze, yepyeni... Ben Agrama`nın sesi yanında özellikle davulcu Ronald Bruner Jr.`ı çok beğendim, aynı şekilde basçısı Stephen "Thundercat" Brunner ki galiba kardeşler. Albümün ilk parçasında önce basçı kardeş, sonra davulcu kardeş parçayı resmen paralamışlar. Çok sevdiğim "The Ballad of the Sad Young Men" şarkısını nasıl güzel okuyor. Tavsiye üstüne tavsiye ederim.


Birikmiş haberler...

Çipli ilaçlar geliyor

Burası haber köşesi değil ama birkaç not iletmek gerek galiba... Mesela, Apple 400 milyon dolara Shazam`ı satın alıyormuş. Shazam müzikseverlerin çok kullandığı bir program, Apple ile iyi uyum sağlarlar. Galiba yıllar önce Turkcell de böyle bir uygulama çıkarmıştı ama sonra ne oldu bilmiyorum. * * * Bir de yapay zeka mevzuu var. Gelen son habere göre yapay zeka ilk kez kendi başına herhangi bir dili öğrenebilecekmiş. * * * Bir diğer not ise Amerikan sağlık bakanlığı ilk defa bir ilaca çip koymayı kabul etmiş. Böylelikle hastanın ilacı içip içmediği kontrol edilebilecekmiş. Bu gelişmenin ucunun nerelere gidebileceğini tahmin etmek mümkün değil yeter ki insanlığın iyiliği için olsun, peki, o çiplerin içine başta ve gizli bir şey eklemeyecekleri ne malum? Fazla mı komplo işi oldu, yaşadığımız dünya öyle gelişmelere gebe ki kimin aklına gelmez ki. * * * Alın bir tane daha ama bu komik. Japonlar fazla mesaiyi önleyen bir drone geliştirmiş, bizde çalışanların daha çok çalışması istenir orada fazla mesaiye kalanı eve göndermek için dronelar geliştiriyor.


Feridun Ertaşkan

Cazkolik.com / 18 Aralık 2017, Pazartesi

Kaydet

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Cazın kayıp halkası
Yeni albümler arası gezinti
Tatil dönüşü sendromuna çare
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Cazın kayıp halkası » Savaşma, caz yap! » Yeni albümler arası gezinti » Cazla şarabın ortak noktası » Proje nedir? » Bu hafta bütün PUL`lar festivallik » Yeni bir caz festivali » Türk cazının amiral gemisi? » Tatil dönüşü sendromuna çare » Şeytanla değil tanrıyla anlaşan adam » Ölüme mahkum caz grubunun hikâyesi » Festivalin TOP 5`i... » Ressamla müzisyenin aşkı » Caza ne zarar veriyor? » Daha yaratıcı olmak istiyorsan bir duvar inşa et » Cazda küratörlük? » Black argo tarihi » Bir çırpıda bir sürü yeni albüm » Yaşamak yeterli değil, parçası olmalıyız » Üzgünken neden hüzünlü şarkılar dinleriz? » İnsan gerçekten akıllı mı? » Ekonomik krizde caz sponsorlukları ne durumda? » Seçim öncesi talebin tam sırası ama duyan? » Sanatta yanlış anlamalar » Sanat dünyasında hangi iktidar? » Kapitalist Blues? » İlkbahar ve yaz sıcak geçecek » Böyle sesler artık gelmiyor » Dünya nasıl değişir? » Sanal caz klübü mü? » Karşı-kültür ikonu » Caz James Bond`u tükürüğüyle boğabilir mi? » Müzikal soykırım? » Zamanda değil seste yolculuk? » Best of 2018? » Haftalık meraklar... » Yeni bir rakip mi geliyor? » Kültür Bakanlığı`na proje önerisi? » Böyle bir festival bizde de olmalı » Sahici müzikten yapay müziğe » Cazın kırmızı noktası » Müzikte dengelenme zamanı » Yeni yüzyılda caz nasıl olacak? » Caz dünyasında ürkütücü bir ölüm haberi » Kayıplarla dolu bir hafta oldu » Caz müzisyenlerinden tepki » Festival için konser önerileri » Sanat ne yana düşer usta? » Caz ve ticaret? » Cazda yeni bir dergi, yeni kitaplar... » Şu sololara bir kulak verin » Büyük bir sanatçıyı kaybettik » Cazın ve müziğin geleceğine dair sorular » Festival bitti önümüzdeki maçlara bakıcaz » Sahnedeki demokrasi » Deliye hergün caz! » Tatil PUL`ları... » Hollywood starlarının caz sevgisi? » Her festival bir yaz çiçeği » Hangi futbolcu iyi caz müzisyeni olurdu? » Türkiye`de askeri orkestralar ve caz » Caz basını en çok kimi seviyor? » Müzikal çöpler dijital yayıncılığa mı boşaltılıyor? » Caz: 1 - Siyaset: 0 » Müziğe yön verecek 9 yeni enstrüman » 1 numaralı caz festivalinin başına kim geliyor? » Caz insanı şaşırtır » Bir halkın müziği caz » Kerem Görsev bu kez niye farklı? » Klasik müzikle cazın farkı? » CRR Caz Şubatı`nda ne oldu? » Cazda idealizm nedir? » Bebop`ın yanında bol acılı chili yemeği nasıl gider? » Bir yıl daha biterken... » Cazda derin dalga » Sonny Rollins saksofonunu emekli etti » Cazda Fransız erotizmi » Törkiş saykodelik patlaması » Müzisyen sağlığı önemli » Best of`lar dönemine girdik » Vampirler, zombiler... Bu hafta böyle! » Devir açan ilk albümler » Vize krizi cazı da vurdu » Yemek yazarı & caz yazarı? » Saksofonu bulan bir müslüman mı? » İğrenç bir müzik olarak caz :) » Mürekkepte caz mavisi... » Cazın kayıp ruhları... » Yeni sezon başlıyor... » Bir sanat dalı olarak caz » Kan, ter ve şarkı söylemek » Uzun menzilli akustik aygıt » Bergama`da harikulade bir caz girişimi » Caz biyografileri önemli... » 5 yıldız albümler hangileri? » Emoji sanatı... » Hi-Fi`cılar hangi albümleri öneriyor? » #Festivalleştiremediklerimizden misiniz? » Festvaldeeen festivale... » Bizim de bir caz diasporamız olsa... » Yeni bir para birimi olarak LiKE » Paraya kıyın bunları alın » Bu fotoğraf bir son olabilir mi? » Miles Davis dersi » Cep telefonları konserleri mahvediyor » PTT ilk caz albümünü özel pulla anamaz mı? » Cazda artık eskileri merak etmiyorum... » İtalyan caz tarihinde Mussolini ve Sinatra etkisi. » Çalışanlar için sanal tasma? » Türkiye`de kaç kişi caz dinliyor? » Bill Evans`ın bilinmeyen müzikleri... » Vokal caz poplaşırsa ne olur? » Bazı şeyler hiç değişmiyor... » Avrupalı cazcılar daha mı politik? » Cazda dinleyecek ne çok albüm, ne çok müzik var... » Reklamcılar caz müziğini nasıl algılıyor? » Grammy ödülleri bize ne anlatıyor? » Belediyelerin caz müziğiyle ilişkisi?
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp