Cazkolik.com
Radyo Cazkolik İnternet üzerinde cazkoliklerin
buluştuğu bir caz radyosudur
CazFM.com canlı yayınını dinliyorsunuz.
 
Türkiye'nin Caz Takvimi

One Love Festival 15

Mekan: Parkorman ve muhtelif sahneler
Tarihi: 20 Temmuz.2019
Saat:
Etkinlik Bilgisi : 20 Temmuz`da İstanbul Parkorman`da başlayacak ve 2 ayrı mekanda 5 farklı sahnede gerçekleşecek olan One Love Festival`de bu yıl yer alacak gruplar ve sanatçılardan bir kısmı ise şu şekilde sıralanıyor: Parkorman, Birlikte Güzel Sahnesi`nde Guillaume ve Jonathan Alric ikilisinin projesi The Blaze; İngiliz electro-pop üçlüsü Years & Years; Londralı soul/blues Michael Kiwanuka; Amsterdamlı afrobeat grubu Jungle by Night ve Türkçe rapin önemli ismi Kamufle "Kamufle & Brothers" projesi ile yer alacak.

Festivalin "Kendine Has Sahnesi"nde ise; Ezhel ve son albümleri Fırtınayt ile elektronik müziğe adım atan Büyük Ev Ablukada; indie pop ve elektro-pop tarzındaki albümleriyle tanınan Danimarkalı müzisyen Oh Land; albümleriyle uluslararası başarı kazanan şarkıcı Gaye Su Akyol; Yeni albümüyle yükselişte olan Gözyaşı Çetesi; İngiliz şarkı yazarı Skinny Pelembe ve alternatif müzik grubu Ati ve Aşk Üçgeni yer alacak.

Parkorman`da programlaması Red Bull tarafından yapılan sahnede ise; Kerem Akdağ ve Ece Özel gibi Türk DJ ve prodüktörlerin yanı sıra, Amsterdamlı DJ ve prodüktör Max Abysmal; Hollandalı DJ ikilisi Dekmantel Soundsystem; dans ve elektronik Palms Trax; One Love Festival 15 katılımcılarından olacak.

Parkorman`da yer alacak Audioban Music Embassy Sahnesi`nde ise Ankaralı Ikaru, Hedonutopia, Mind Shifter, In Hoodies ve Al`York müzikseverlerle buluşacak.

One Love Festival 15`in gece programı Volkswagen Arena`da yer alan King Sahnesi`nde The Black Madonna, Black Merlin`ni müzikseverleri Cumartesi gece yarısından başlayarak sabaha kadar süren performanslar ile ağırlarken, gecenin açılışını DJ Ferhat Albayrak yapacak. Türk ve dünya müziğinin son dönemde en çok dikkat çeken isimlerini ağırlayacak olan ve 20 Temmuz Cumartesi günü, Parkorman`da başlayacak deneyim, günün ilk ışıklarını karşılayana kadar Volkswagen Arena`da sürecek. Bugüne kadar yüzden fazla grup ve 1.600`den fazla sanatçıyı, toplamda 220 bini aşkın müzikseverle buluşturan One Love Festival 15, iyi müzikle eğlenme ve şehrin içinde özgürleşme zevkini, eğlence ve festival deneyimi ile bir kez daha yaşatacak.


Atilla Demircioğlu

Sanatçı: Atilla Demircioğlu DJ
Mekan: The Breeze, Cumhuriyet Mah. D-Resort Göcek No: 15, Fethiye (Tel: (0 252 661 0900)
Tarihi: 20 Temmuz.2019
Saat:
Etkinlik Bilgisi : Göcek Q Lounge ve The Breeze restoranları temmuz ve ağustos ayları boyunca ünlü Dj’ler ve Yunan Geceleri ile her akşam farklı eğlencelere ev sahipliği yapacak. Göcek’te tatilcilerin ve yat tutkunlarının vazgeçemediği adreslerin başında gelen Q Lounge, yaz boyu ünlü Dj’ler Doğuş Çabakçor, Can Hatipoğlu, Hakan Kabil ve caz piyanisti Cana Cankaya’nın müziğiyle eğlenecek. Göcek’teki tek özel plajda bulunan, Göcek koyunun turkuvaz manzarasına sahip bembeyaz bir cenneti andıran The Breeze’de Evrim Ateşler Yunan müziği, Atilla Demircioğlu ve İdil Serter gitarı ile sahne alırken Can Hatipoğlu da DJ performansı ile eğlencenin dozunu artıracak.


Bozcaada Caz Festivali 2. Gün

Mekan: Ayazma Manastırı, Bozcaada
Tarihi: 20 Temmuz.2019
Saat: 18:00
Etkinlik Bilgisi : Bozcaada Caz Festivali bu sene yeniden açık hava enerjisiyle caz ve doğaçlama müziği buluşturacak. Bugüne kadar, cazın ustalarını, genç yetenekleri, farklı disiplinlerden müzisyenleri aynı sahnede gördüğümüz Bozcaada Caz Festivali’nin, caz ve doğaçlama müziğini çevreleyerek farklı türleri de kapsayan 2019 programında günün konserleri şöyle;
20 Temmuz Cumartesi
Bidar
Bozcaada Ensemble feat Suzan Kardeş
Emir Ersoy “RocKuba”
Yussef Dayes
Hemi (DJ Set)


Trakya Fest 2019 Tüm Renkleri Buluşturan Festival

Mekan: Edirne Uzunkum/Mavikum Beach
Tarihi: 20 Temmuz.2019
Saat:
Etkinlik Bilgisi : ``Tüm Renkleri Buluşturan Festival`` sloganıyla her yıl ve her kesimden insana hitap etmeyi hedefleyen Trakya Fest, Türkiye`nin dört yanından katılımcıları ağırlayarak bu sene yaklaşık 50 bin kişiye müzik ve eğlence dolu 4 gün yaşatacak.

20 Temmuz Festivali Programı:
Mor ve Ötesi
Yüksek Sadakat
Gazapizm
Ayo/Teo
Ufuk Beydemir
Yökş
Kapanış Partisi Bedük

Bilet Fiyatları:
Kombine: 110 TL.
Kamp Kombine: 140 TL.


Haydi Çocuklar Tiyatroya: Bremen Mızıkacıları Yeni Dünya Bandosu 3+

Sanatçı: Çizgi Kukla Tiyatrosu
Mekan: Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro, Göztepe, Kadıköy, İstanbul
Tarihi: 20 Temmuz.2019
Saat: 21:00
Etkinlik Bilgisi : Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl 18’incisini düzenlediği Çocuk Tiyatro Festivali Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da. Çocuklar her akşam saat 21:00’de başlayacak ve 2 hafta sürecek festival boyunca yıldızlar altında tiyatro izlemenin keyfini yaşayacak. Uzun kuyruklar oluşmaması için davetiye usulü katılımın mümkün olacağı festival için davetiyeler, her oyunun etkinlik günü saat 14.00 – 18.30 arası Kadıköy Belediyesi’nin Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi ve Süreyya Operası gişelerinden temin edilebilir.


 
PUL (HAFTALIK CAZ KÖŞESİ)

Yaşamak yeterli değil, parçası olmalıyız

Feridun Ertaşkan
Yayın Tarihi: 13 05 2019
Değişiklik Tarihi: 13 05 2019 01:52
Bu içerik toplam 757 defa okunmuştur.
Haftalık caz notları...

Eleştirmenler sevilmez, caz eleştirmenleri istisna değil. Bakın, Cannonball Adderley ve Dave Brubeck şaka da olsa Ira Gitler`in yakasına yapışmış.

Caz muhabirliğini yaratan adam öldü

Caz tarihi müzisyenleri, albümler, orkestraları kadar bunları yazan, çizen, bugüne aktaran kalemleriyle bir bütün. Benim PUL isimli haftalık bu köşeye başlama nedenim böyle biri olan Nat Hentoff idi. Eskiden tabi internet yok iken bu kadar tanımazdım, yurtdışından gelen dergilerde zaman zaman okuduğum olurdu, internet sonrası daha fazla tanıdım, cazın 1920’lerde doğan kuşağındandı. Şimdi, aynı nesilden kalan son isimlerden biri daha gitti; Ira Gitler. Doksanlarındaydı. Gitler’i özellikle albüm yazılarından bilirdik. Bu konuda ustası Leonard Feather kadar önde gelen biriydi. Bildiğim kadarıyla 700’den fazla albümde yazmışlığı vardı. Günümüz basınında caz kalemi geleneğini oluşturan bir avuç isimden biriydi. Caz hakkında yazmayı herkes bu isimlerden öğrendi desem yeridir. Gitler’in bir özelliği de muhabir olmasıydı. Bizde muhabirlik küçümsenir, genç işi, koşturan gazeteci olarak algılanır ama gazeteci değilsem de muhabirliğin gazeteciliğin en önemli mertebesi olduğunu bilirim. Gitler de o yıllarda gündüzleri müzik firmalarını, geceleri New York’un caz klüplerini magazin muhabiri gibi dolaşırdı. Günümüzün interneti o zaman Gitler gibi adamlardı. Kitaplar yazdı. Özellikle caza başlayanlar için yazdığı “The Masters of Bebop: A Listener’s Guide” ve “The Biographical Encyclopedia of Jazz” kitaplarının yeri doldurulamaz. Keşke Türkçeye de çevrilse. İlk albüm yazısını 1951 yılında Sonny Rollins albümü için yazmıştı. Tam 70 yıldır yazan bir caz kalemi sustu. Benim için, şahsen en sevdiğim müzisyen kadar önemli biriydi.


Bu sene CRR`den hiçbir şey anlamadım

CRR bu sezon cazseverlere kapalı mıydı?

İstanbul caz hayatının olmazsa olmaz mekânları arasında CRR yani Cemal Reşit Rey ile İş Sanat sahneleri gelir ama sezonun bitmesine çok az kalmasına rağmen bu ikisinden de bu sene hiçbir şey anlamadım. Geçen sene anlamış mıydım, hayır, geçen sene de anlamamıştım, bu sene daha da geriledi. Her iki salonun da içine kapalı hali, caza adeta küsmeleri biz cazseverleri üzüyor. Geriye dönük bir düşünün, bu sene bu iki salondan hangi konser aklınızda kaldı? Özellikle CRR’nin böyle bir lüksü olmamalı. Orası kamunun malı bir salon. Kamu dediğim kültür tüketicisi ve onların içinde caz dinleyicisinin hatırı sayılır payı var, bu pay oranında konser izledik mi? Hayır. Geçmişten gelen CRR’in merkez olma geleneği giderek kayboluyor. Geçen iki sene caz konserlerini Caz Şubatı adı altında yılda bir aya sıkıştırdılar, bu fikri o zaman da sevmemiştim, bu sene Caz Şubatı dahi olmadı. Gelecek sezon İş Sanat’ın caz adına güzel müjdeler vereceğini duyuyorum. CRR içinse öyle bir duyumum hiç yok maalesef.


Geçici şiirler

Yılın en iyi albümlerinden biri, dinleyin eminim bana katılacaksınız.

Cazda şiir işte bu albümdeki gibi bir şey... Mısralar anlık yansımalar... Bu iki kavramın, yani, cazla şiirin birbirini tamamlayan ifadelerine son yıllarda sık rastlar olduk. Son dönem bu anlamda ortaya çıkan en önemli işlerin başında günümüzün iki büyük piyanisti Vijay Iyer ve Craig Taborn’un ortak kaydı “Transitory Poems”i başta saymalıyız. 12 Mart 2018 günü iki büyük piyanist Budapeşte Franz Liszt Müzik Akademisi’nin salonunda buluştu. Sahnede iki Steinway Grand Piano sanatçıları bekliyordu. ECM firması herşeyi önceden hazırlamıştı. Tematik ve atmosferik fikirlerin harmanlanacağı konser her ne kadar tümüyle doğaçlama kabul edilse de şüphesiz belli bir kompozisyon mantığı vardı ya da varmıştır demeli. İkilinin bu ilk buluşması değil. Son da olmayacak. Bir yıldır değişik salonlarda böyle buluşmalar oldu, anlaşılan bu buluşmaların bir albüm olgunluğuna gelmesi bir yılı buldu. Bence bu olay Keith Jarrett’ın ünlü solo konserlerini bir adam ileri götüren bir fikir. Cesur ve karşı konulmaz bir fikir. Benim diyenin öyle hadi diyeceği bir fikir de değil. Bu haliyle albüm bir düet albümü mü dersiniz bilemem, dinleyin, herkes kendi kararını versin. Öyle tipik düet değil elbette. Dinleyin. Dinleyin.


Seamus Blake ile Nardis`te 3 gece

Modern cazın önde gelen sanatçısıyla Nardis`te üç gece!

Mayıs ayına PSM Caz Festivali damga vursa da 21-23 mayıs arası üç gün Nardis’de tenor saksofoncu Seamus Blake’i Garanti Caz Yeşili kapsamında izleyecek olmak önemli. Sanatçı, “Guardians of the Heart Machine” isimli albümünü yeni yayınladı ve İstanbula albümdeki ekiple geliyor, yani, Tony Tixier, Florent Nisse ve Gautier Garrigue. İki gece bu dörtlüyü dinleyeceğiz. Dörtlüdeki isimlerin Fransız olması dikkatinizi çekmiştir, üçüncü gece yine Fransız ağırlıklı ama bizim Fransızlar, yani, çoğunlukla İstanbul’da yaşayan trompetçi Hermon Mehari, piyanist Jef Giansilly ile basçı Apostolos Sideris ve davulcu Corentin Rio. Aynı sanatçının iki/üç gün bir klüpte konaklamasını seviyorum. Geçen ay Touche’de piyanist Alan Broadbent böyle üç gün konaklamıştı. Daha da artmalı. Seamus Blake’in Avrupalı müzisyenlerle ilişkisi ilginç. Mesela bu albümde Fransız müzisyenlerle yaptı kayıtlarını ama Norveçli müzisyenlerle Bridges isimli bir topluluk üzerinden temas kurdu ve onlarla yaptığı albümün adı “Continuum” idi. Blake bilmiyorum mesela burada böyle bir işbirliğine gider mi? Teklifi o getirmez elbette, bizden gitmesi lazım.


Bir seminer döneminin daha sonu geldi

Bu foto ilk yıldan. Perdede Buddy Bolden resmi var. şu sıralar hakkında çekilen filmi vizyona giren Bolden.

Kadıköy Belediyesi Yeldeğirmeni Sanat’ta sevgili Murat Beşer ve Alper Maral ile beraber yaptığımız “Caz Dinlemek İstiyorum” başlıklı seminerlerin üçüncü sezonunun sonuna geldik. Geçen perşembe sondan ikinci seminer akşamıydı. Ramazan akşamı iftar saati olmasına rağmen salonun maşallahı vardı. Dinleyicilerimizin çoğuyla artık tanış olduk. Ta en başından beri gelenler de var, her seminer yeni yüzler de ama hepsinin dediği iyi ki böyle bir iş yapıyorsunuz. İlk yıl caz tarihini konuştuk. İkinci yıl caz tarihine damga vuran ikonlara odaklandık, bu sene caz tarihinin alfabesi caz standartlarını konuştuk. Her seminer en az iki standart. Sayısız örnek dinledik. Sevgili Alper bestelerin müzisyen gözüyle analizlerini yaptı, besteleri anlamamızı sağladı. Bazen öğrencilerinden genç müzisyenler sahnede bize o günkü besteyi çaldılar. Doğrusu ben ilk sene yaparız sonra biter diye düşünürken tersine hem sağolsun Kadıköy Belediyesi sahiplendi hem dinleyicilerimiz. Yeldeğirmeni Sanat’ın yöneticisi sevgili Nezahat hanımın ayrıca sahiplenmesi, ekibinin desteği vs derken dinleyiciler gelecek sezon ne var diye soruyorlar. Sanırım seneye yola devam. Şimdilik durum öyle görünüyor. Gelecek sezon nelerden bahsedeceğimizi de buradan duyurmuş olayım; Caz tarihine damga vuran albümler! Bu sene besteleri yaptık, sıra albümlerde... Hazır olun. Müthiş bir sezon olacak inşallah.


Festivaller mevsimi geliyor

Montreal Jazz Festival için resimdeki gibi kalabalıklar gayet sıradan.

PSM Caz Festivali sayesinde bu sene sezonu erken açtık. Sırada İstanbul Caz Festivali var. Egede, güneyde vs. türlü festivaller olacak. Bu sene Akra Caz Festivali Antalya’da önemli bir çıkış yapacak, buradan söylemiş olayım ama festivale dair esas ayrıntıları özel haberimizde okursunuz. Yurtdışından sıkı isimler gelecek. Avrupa caz coğrafyası her zaman festivallerde önde. ABD bile bazen Avrupa’nın gerisinde kalıyor. Kanada hariç. Montreal tek başına yeter! Her sene yaz başı bir festival haberi yapardık aslında belki yine yaparız. Festivaller tarihinin dev festivali Montreal Caz Festivali yine sayısal rekorlar peşinde. İlk yıl 12 bin kişiye seslenmişti, zamanla yılda 2 milyon kişiye ulaştı. Adeta şehir olarak Montreal ile özdeşleşti. Dile kolay, son yıllarda ortalama 500 konserin gerçekleştiği bir festivalden söz ediyoruz. İnanılmaz bir büyüklük. Tabi o dönem Montreal bölgesinde tekti, sonra farklı festivaller de başladı, rakamlar bölündü ama yine en büyük o. Festivalin direktörü, küratörü Andre Menard bu sene de iddialı açıklamalar yapıyor. Festivali sadece bir caz festivali olarak değil bir turizm merkezi olarak tarif ediyor. Yeni ve farklı bir vizyon bu!


Yaşamak yeterli değil, parçası olmalıyız

Casals`in yaşlı ve ciddi görünüşünün altında inanılmaz duyarlı bir sanatçı yatıyor.

İnsan hüznünün müzikte mükemmel karşılığı çellodur, çellonun da gelmiş geçmiş en etkileyici icracılarından biri Pablo Casals’dır. Casals’in müziğinde kendine has inanılmaz bir duygu var. Bu o kadar bariz ki. Casals tıpkı Picasso gibi Katalan İspanyoldur. Ondan birkaç yaş daha büyüktür. Resimde Picasso Guernica ile hangi etkiyi yarattıysa Casals çellosuyla aynı etkiyi yaratmıştır. Yeteneği ve dehası onu henüz 20 yaşında baş çellist yapmıştı. 1930’lardaki İspanyol iç savaşı sırası Fransa’ya taşınan Casals iç savaş sonrası Franko dönemini protesto ettiği için ülkesine dönmedi. Sessiz protesto diye bir kavram geliştirdi ve bunu duyurdu. 1956 yılında Porto Riko’ya yerleşen sanatçı ölümüne kadar barış için müzik yapmayı sürdürdü. Casals’in en sevdiğim yanı modernizmin gerçekçi ve kuru yorumlarından kaçan duygusal bir romantik olmasıdır. Bence onu büyük yapan da buydu zaten. Özellikle Bach tutkusu iyi bilinir. Bunları niye yazdım… Bu ay İKSV’nin klasik müzik festivali gerçekleşecek malum, festivalde Casals Quartet konser verecek, dünyanın en iyileri deniyor onlar için, kaçırmamanızı önermek için. Hatırlatmış olayım. Yazının başlığı da onun unutulmaz bir cümlesi.


Feridun Ertaşkan

Cazkolik.com / 13 Mayıs 2019, Pazartesi

Paylaş

Konu veya sanatçıyla ilgili yayınlanmış benzer haberler

Taptaze bir yaz festivali; SunJazz.
26. İstanbul Caz Festivali Nazlı Toprak & Shai Maestro röportajı: Genellikle bir notayla başlıyorum.
Deniz, güneş, huzur ve caz... Mavi beyaz caz...
Bu bölümde yayınlanmış önceki yazılar
» Ressamla müzisyenin aşkı » Caza ne zarar veriyor? » Daha yaratıcı olmak istiyorsan bir duvar inşa et » Cazda küratörlük? » Black argo tarihi » Bir çırpıda bir sürü yeni albüm » Yaşamak yeterli değil, parçası olmalıyız » Üzgünken neden hüzünlü şarkılar dinleriz? » İnsan gerçekten akıllı mı? » Ekonomik krizde caz sponsorlukları ne durumda? » Seçim öncesi talebin tam sırası ama duyan? » Sanatta yanlış anlamalar » Sanat dünyasında hangi iktidar? » Kapitalist Blues? » İlkbahar ve yaz sıcak geçecek » Böyle sesler artık gelmiyor » Dünya nasıl değişir? » Sanal caz klübü mü? » Karşı-kültür ikonu » Caz James Bond`u tükürüğüyle boğabilir mi? » Müzikal soykırım? » Zamanda değil seste yolculuk? » Best of 2018? » Haftalık meraklar... » Yeni bir rakip mi geliyor? » Kültür Bakanlığı`na proje önerisi? » Böyle bir festival bizde de olmalı » Sahici müzikten yapay müziğe » Cazın kırmızı noktası » Müzikte dengelenme zamanı » Yeni yüzyılda caz nasıl olacak? » Caz dünyasında ürkütücü bir ölüm haberi » Kayıplarla dolu bir hafta oldu » Caz müzisyenlerinden tepki » Festival için konser önerileri » Sanat ne yana düşer usta? » Caz ve ticaret? » Cazda yeni bir dergi, yeni kitaplar... » Şu sololara bir kulak verin » Büyük bir sanatçıyı kaybettik » Cazın ve müziğin geleceğine dair sorular » Festival bitti önümüzdeki maçlara bakıcaz » Sahnedeki demokrasi » Deliye hergün caz! » Tatil PUL`ları... » Hollywood starlarının caz sevgisi? » Her festival bir yaz çiçeği » Hangi futbolcu iyi caz müzisyeni olurdu? » Türkiye`de askeri orkestralar ve caz » Caz basını en çok kimi seviyor? » Müzikal çöpler dijital yayıncılığa mı boşaltılıyor? » Caz: 1 - Siyaset: 0 » Müziğe yön verecek 9 yeni enstrüman » 1 numaralı caz festivalinin başına kim geliyor? » Caz insanı şaşırtır » Bir halkın müziği caz » Kerem Görsev bu kez niye farklı? » Klasik müzikle cazın farkı? » CRR Caz Şubatı`nda ne oldu? » Cazda idealizm nedir? » Bebop`ın yanında bol acılı chili yemeği nasıl gider? » Bir yıl daha biterken... » Cazda derin dalga » Sonny Rollins saksofonunu emekli etti » Cazda Fransız erotizmi » Törkiş saykodelik patlaması » Müzisyen sağlığı önemli » Best of`lar dönemine girdik » Vampirler, zombiler... Bu hafta böyle! » Devir açan ilk albümler » Vize krizi cazı da vurdu » Yemek yazarı & caz yazarı? » Saksofonu bulan bir müslüman mı? » İğrenç bir müzik olarak caz :) » Mürekkepte caz mavisi... » Cazın kayıp ruhları... » Yeni sezon başlıyor... » Bir sanat dalı olarak caz » Kan, ter ve şarkı söylemek » Uzun menzilli akustik aygıt » Bergama`da harikulade bir caz girişimi » Caz biyografileri önemli... » 5 yıldız albümler hangileri? » Emoji sanatı... » Hi-Fi`cılar hangi albümleri öneriyor? » #Festivalleştiremediklerimizden misiniz? » Festvaldeeen festivale... » Bizim de bir caz diasporamız olsa... » Yeni bir para birimi olarak LiKE » Paraya kıyın bunları alın » Bu fotoğraf bir son olabilir mi? » Miles Davis dersi » Cep telefonları konserleri mahvediyor » PTT ilk caz albümünü özel pulla anamaz mı? » Cazda artık eskileri merak etmiyorum... » İtalyan caz tarihinde Mussolini ve Sinatra etkisi. » Çalışanlar için sanal tasma? » Türkiye`de kaç kişi caz dinliyor? » Bill Evans`ın bilinmeyen müzikleri... » Vokal caz poplaşırsa ne olur? » Bazı şeyler hiç değişmiyor... » Avrupalı cazcılar daha mı politik? » Cazda dinleyecek ne çok albüm, ne çok müzik var... » Reklamcılar caz müziğini nasıl algılıyor? » Grammy ödülleri bize ne anlatıyor? » Belediyelerin caz müziğiyle ilişkisi?
Bu içeriğe yapılan yorumlar
Bu içeriğe hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapabilirsiniz!
Reklam İçin Bize Yazın Bizi Arayın
0 216 385 4912
Cazkolik Shop Yeni
Albüm Bülten Üyeliği
Bizi Takip
Edin
Cazkolik.com • Türkiye’nin Caz Takvimi • Günün Albümü • Günün Parçası • Günün Müzisyeni • “Jazz”lı Gündem • Albüm Eleştirileri • Cazkolik Röportajları • Yerli Caz Albümleri Arşivi • Yerli Caz Müzisyenleri Arşivi Cazkolik Yazarları:
• Ali Haluk İmeryüz • Arto Peştemalcıgil • Ayşe Tütüncü • Beliz Hazan • Burak Sülünbaz • Cenk Akyol • Cenk Erdem • Deniz Türkoğlu • Emre Kartarı • Güç Başar Gülle • Güzin Yalın
 
• Levent Öget • Leyla Diana Gücük • Murat Ali Oral • Murat Beşer • Okan Aydın • Salim Zaimoğlu • Sami Kısaoğlu • Sevin Okyay • Tunçel Gülsoy • Turgay Yalçın • Zekeriya Şen
Radyo Cazkolik Servisleri: • Radyo Cazkolik Programları • Radyo Cazkolik Playlistleri • CazFM.com (Online stream radio)
Cazkolik.com bir Feridun Ertaşkan Rek. ve Tas. Hiz. Ltd. Şti. hizmetidir. | İletişim için: cazkolik@cazkolik.com | info@cazkolik.com | Tel: 0 216 385 4912

“Jazz, insan ruhunun zaferinin sembolüdür.” Archie Shepp